Чим підживити смородину навесні, щоб отримати щедрий урожай

У цій статті хочемо поділитися з вами рекомендаціями по підгодівлі вашої смородини навесні, щоб влітку отримати великий урожай солодких ягід.

Які добрива потрібно вносити навесні під смородину?

Смородина навесні потребує органічних добрив. Оскільки саме азот стимулює ріст листя і молодих пагонів. А також і стимулює зростання більшого числа зав’язей. Якщо кущ отримую досить азоту, то ягоди будуть набагато більшими, ніж при нестачі цього макроелемента. Тому навесні ми пропонуємо внести одне з наведених нижче добрив:

Розчин коров’яку для поливу смородини.

Гній. Гній внесіть по 2 кг під кожен кущ. Вносіть трохи добрива, але щорічно. На наш погляд, так краще підгодовувати кущ, ніж за один раз внести багато добрив.

Перегній. Перегноєм мульчуємо смородину навесні.

Компост. Якщо немає перегною, компостом також мульчують кущі смородини.

Коров’як. У 10 літрах води розводжимо 1 літр коров’яку. Готовим рідким добривом полийте смородину, на 1 кущ йде по 2 літри добрива.

Аміачна селітра. Це добриво вношу з розрахунку 20 г на 1 кв. м.

Навесні також потрібно внести фосфорні та калійні добрива, якщо їх не внесли з осені. В якості таких добрив можна використовувати деревний попіл або суперфосфат з розрахунку 30 г на 1 кв. м. Попіл просто розсипаємо під кущ і зашпаровуємо в грунт. А можна залити попіл водою і пролити грунт під смородиною. На 10 літрів води використовуємо 1 літр деревного попелу. З калійних добрив застосовуємо калійну селітру з розрахунку 15 г на 1 кв. м.

Позакореневе підживлення

Крім органічних добрив смородині потрібні мікроелементи такі як:

Бор. Завдяки бору цвітіння смородини проходить більш інтенсивніше, в результаті це збільшує урожай.

Марганець. Завдяки марганцю поліпшується фотосинтез, підвищується імунітет. Ягоди стають солодшими, оскільки в них більше міститься цукру.

Цинк. Завдяки цьому мікроелементу смородина менше схильна до зараження грибковими захворюваннями.

Тому в період цвітіння варто провести позакореневе підживлення смородини борною кислотою. Для цього у відрі води об’ємом 10 літрів розводимо 10 г борної кислоти і поливаємо смородину. На 1 кущ йде 2-3 літри розчину.

Позакореневе підживлення проводимо в безвітряний день, коли немає дощу. Обприскувати кущі смородини ввечері, але можна обробити смородину вранці до появи жаркого сонця.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал