Коли пересаджувати троянди осінню 2022 року з одного місця на інше

Троянди – вимогливі квіти, і щоб вони гармонійно розвивалися, радуючи цвітінням, потрібно посадити їх в сприятливу дату. Щоб визначити її, беруть в основу місячний календар, зіставляють його з кліматом в регіоні вирощування і сортом.

Навіщо потрібно пересаджувати троянди з одного місця на інше

Пересадка троянд восени 2022 р. пройде безболісно, якщо пересадити квіти, дотримуючись правил агротехніки, керуючись рекомендаціями астрологів і місячним календарем. Зазвичай, пересідають кущі для того, щоб врятувати квіткову культуру. Без особливої необхідності переміщати рослина не слід. Є кілька причин пересаджування :

 1. Різноманітні хвороби і відсутність кольору здатні спровокувати повну смерть квіткової культури. У такій ситуації пересадка стане рятівним для рожевих кущів.
 2. Якщо є сусідами рослинні посадки стали перешкодою повноцінному розвитку садової троянди, то їх розсаджування просто життєво необхідно для рослини.
 3. Глухе затінення посадок деревами і будівлями згубно позначається на зростанні троянди. Рожевим кущах потрібно багато сонця. Його відсутність провокує захворювання.
 4. Дорослі кущі можуть припинити гарне цвітіння. Соцветія будуть дрібними і втратять естетичність. Після зміни місця, цвітіння знову стане пишним і красивим.
 5. Потрібно терміново пересаджувати, коли виявлено наявність підземних вод неподалік від коренів рослини. Це часто відбувається при повені або надмірних опадах. Інакше троянди загниють.
 6. Якщо грунт на садовій території виснажений або змінив свій склад, то «переїзд» на нове, спеціально підготовлене місце стане рятівним для квітки.

На замітку!

Це головні причини пересаджування, які вимагають негайного вжиття заходів.

Плюси і мінуси пересадки кущів троянд восени

Пересадку кущів здійснюють у весняний період і восени. Квіти повинні встигнути добре прижитися на новому місці до холодів або літнього спеки. Досвідчені квітники радять вибирати час пересаджування в залежності від кліматичних умов і області. На півдні садять троянди в 2-3 місяці осені. Головне закінчити заходи за пару тижнів до того, як градусник покаже 0 ° С. У всіх інших регіонах пересадку проводять у вересні.

Переваги осінньої пересадки :

 1. У цю пору року троянди краще приживаються.
 2. М’які кліматичні умови і дощі сприяють повноцінному укоріненню рослинної культури.
 3. У весняний час проблематично передбачити сприятливі погодні умови.
 4. Восени грунт після літньої спеки залишається теплим, що сприятливо позначається на розвиток коренів.
 5. Тривалий світлодень дає можливість трояндам отримати необхідну кількість тепла і світла від сонця.

Мінус осінньої пересадки – складність вибору ідеального часу. Якщо затягнути, кущі не встигнуть пройти адаптацію. Кореневище буде ослабленим, що не насититься мікроелементів від теплого грунту. А якщо посадити надмірно рано, рослина може «спутати» пору року і почне давати молоденькі пагони. В обох ситуаціях троянда, швидше за все, не зможе перезимувати.

На замітку!

Щоб зберегти кущі красивими і міцними, також потрібно враховувати агроправила пересадки на нове місце восени.

Терміни пересадки троянд в осінній період

Щоб щороку насолоджуватися шикарним рожевим кольором, треба відразу правильно садити саджанець в хорошому місці, а потім систематично проводити полив, підгодівлі, обрізання, вносити мульчу, робити обробку і проводити інші уходові процедури.

Троянда – рослина примхлива, тому пересаджування слід проводити правильно, дотримуючись терміни, щоб не згубити посадки.

За місячним календарем

По Місяцю, ідеальний час для пересаджування троянд – зростаюча місячна фаза. Більш сприятливі дати, коли супутник Землі розташовується в сузір’ях Овна, Тельця або Близнюках.

Місяць

Сприятливі дні

Несприятливі дні

вересень 2, 3, 5, 7, 9, 10-24 14, 28
жовтень 10-23 7
листопад 8-22 6, 24, 29

На замітку!

Обов’язково брати до уваги вдалі дати посадки, щоб вона пройшла ефективно, і рослина швидко прижилося.

Осінь, прекрасний період для пересадки рослинних культур в південних областях. Грунт ще теплий, але сонце вже не смажить, дощі регулярні. Найбільш вдалий час для пересадки – за 14-21 день до настання нічних морозів. Саме такий період необхідний, щоб чагарник прижився в грунті.

 1. На півдні. Останні дати жовтня – перші числа листопада (до 10 числа).
 2. У середній смузі. Перші жовтневі числа.

Як правильно пересадити кущі троянд: покрокова інструкція

Для повноцінної висадки рослин (щоб вони тривалий час радували цвітінням і не зажадали вторинної пересадки), слід дотримуватися простих рекомендацій :

 1. Визначитися з часом пересадки.
 2. Підготувати нове місце для кущів. Грунт на цій ділянці необхідно очистити від бур’янів і кореневищ. Яму копають приблизно 600 мм вшир і 600-700 мм углиб.
 3. Розу важливо попередньо підготувати до висадки. Обрізають засохлі гілочки і бутони, а якщо чагарник надмірно розрісся, його можливо омолодити. Також необхідно виконати поділ коренів.
 4. Діставати троянду з землі потрібно дуже обережно, не пошкодивши кореневу систему. Переносити троянди треба з земельною грудкою на кореневище.
 5. У готову ямку коріння поглиблювати сильно не потрібно. Добре, якщо рівень посадки буде колишнім. Високі квіти необхідно підв’язати, щоб вони не переломилися.

Перенесення на нове місце плетістих і кучерявих видів здійснюється по-особливому. За розміром бутонів і пагонів їх поділяють на рамблери і клаймінги. У перших батоги найбільш тонкі, а квітки маленькі. Перед пересаджуванням їх треба обережно відчепити від власників і розплутати. На кущах залишають пагони 1-2 років зростання, інші зрізають. Верх залишилися батогів треба прищипнути. У других пагони найбільш потужні і тверді. Їх зрізають практично наполовину, інакше вони зможуть поламатися.

І в тому і в іншому випадку пагони в 2 шари замотують щільною матерією. Подальша процедура здійснюється аналогічно технології пересаджування звичайних троянд, описана вище.

На замітку!

Коли паростки потрібно транспортувати на значну відстань, кому землі на кореневище треба обмотати мокрою ганчіркою і закріпити в ємності для перенесення, щоб не «гальмувалися» і не обсипалися.

Наступний догляд за рослинами

Якщо в планах садити рослина на місце зі зростаючими по сусідству іншими квітами, слід дотримуватися певних правил. А саме:

 1. Рослинні культури не повинні збігатися за часом їх цвітіння. Так вони не завадять один одному виростати і радувати око.
 2. Поливати потрібно відразу все посадки.
 3. Підгодовувати слід в один час для повноцінного розвитку і краси клумби.

Необхідно відзначити, що сусіднім чагарникам не зашкодить передчасне обрізання. Щоб отримати хорошу приживаність, можна перший рік зрізати всі молоденькі пагони. Це дозволить краще вкоренитися чагарнику.

Молодим рослинам складно зимувати перший рік. Їх кореневище не може повністю відновитися, тому слід приховувати їх на зимовий період. Проводять це за допомогою агроматеріалу, тирси або ялинового лапника.

На замітку!

Перед підготовкою чагарнику до «укутування», грунт поруч слід прорихліть і прибрати бур’ян.

Пересадка троянд восени на інше місце буде не складною, якщо робити все відповідно до рекомендацій фахівців. Зате в наслідок вони порадують своєю красою.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал