Пересадка квітів в березні 2023 року за місячним календарем, дізнаємося коли краще пересаджувати кімнатні рослини

Проводити пересадку квітів в березні 2023 року за місячним календарем необхідно, починаючи з другої декади місяця. Процедура нескладна, в цей час як раз прокидається більшість кімнатних квітів, які перебували в періоді спокою.

У сьогоднішній статті ми поговоримо про те, коли здійснювати пересадку, як це правильно робити і як доглядати за рослинами після процедури.

Як зрозуміти, що квітам потрібна пересадка

Кімнатний квітка росте і розвивається, нарощує зелену масу, збільшує обсяг коренів, і поступово горщик стає йому малий. Тому пересадка – це природний процес.

Зазвичай пересадку роблять в березні, так як після зими рослини квіти починають виходити зі «сплячки» і активно рости. А для активного росту їм потрібен простір.

Отже, ось кілька ознак того, що квітка потребує пересадки в березні:

 • Горщик став занадто малий. Поступово розростаючись, коріння обплітають земляний кому. В результаті їм немає звідки брати поживні речовини для надземної частини, і квітка починає в’янути. Щоб цього не сталося, треба регулярно його пересаджувати в ємність побільше.
 • «Скисло» ґрунт в горщику. Таке може трапитися через неякісне ґрунту і регулярного переливу, а також відсутності дренажних отворів. При пересадці через закисання ґрунту важливо очистити кореневу систему повністю.
 • Припинився ріст, немає цвітіння. Якщо ваш зелений вихованець ще молодий, але вже не росте і не цвіте, то його треба пересадити. Тут може бути два варіанти: коріння обплели земляний кому, зменшилась ґрунт.
 • Хвороби і шкідники. Якщо ви побачили ознаки хвороби або присутності шкідників на квітці, то необхідно негайно провести пересадку. При цьому заражені частини необхідно видалити за допомогою гострого і знезараженого інструменту, а зрізи обробити розчином фунгіциду.

На замітку. Не дивуйтеся, якщо після пересадки квітка стала повільніше рости. Спочатку розвивається коренева система, а вже потім надземна частина.

Коли пересаджувати квіти в березні 2023 року за місячним календарем, сприятливі дні

З 14 по 27 березня 2023 Місяць буде безперервно збільшуватися на небосхилі. А, як відомо, пересаджувати квіти треба саме на зростаючий місяць.

Найбільш же вдалим часом для пересадки є ті дні, коли Місяць проходить через сузір’я Скорпіона і Діви. Це 26 і 27 числа.

Несприятливі дні для пересадки рослин у 2023 році

Пересадку квітів в березні 2023 року не можна проводити в ті дні, коли місяць проходить через фази повного місяця і молодика.

Також не рекомендують проводити процедуру в дні, коли місяць проходить через сузір’я Водолія.

Таким чином, в березні 2023 року невдалим часом для пересадки квітів будуть 9, 10, 11, 13 і 28 числа.

Як знаки місяця впливають на квіти при пересадці

Пересадка квітів в березні 2023 року за місячним календарем проводиться відповідно до місячними фазами.

Нижче ми розповімо, яким чином кожна з них впливає на рослини.

Молодик не підходить для пересадки квітів, так це період переходу від спадної місяця до зростаючого. У цю фазу рослини дуже уразливі для впливу. Навіть невелика ранка при пересадці може привести до загибелі квітки.

Перша чверть – ідеальний час для того, щоб пересаджувати квіти. Фаза найсприятливішим чином впливає на кореневу систему. Коріння швидко приживаються і починають втягувати поживні елементи з ґрунту.

Повний місяць за своїм впливом на рослини нагадує молодик. Тому в цю місячну фазу також не проводять ніяких дій. Тим більше, якщо мова йде про пересадку.

Друга чверть – неоднозначний час. У цю фазу місячного календаря можна проводити пересадку бульбових і цибулинних квітів. Для всіх інших пересадка в цей час небажана.

На замітку. З знаків Зодіаку найсприятливішими є Діва і Скорпіон.

Поради по догляду за квітами в березні 2023 році

Березень – перший весняний місяць. У цей час багато кімнатні квіти починають свою вегетацію. Проте, не можна забувати і про тих своїх вихованців, чиє цвітіння знаходиться в самому розпалі. У таблиці нижче ми зібрали для вас рекомендації та поради, як розподілити свій час по догляду за кімнатними квітами в відповідно до місячного календаря.

День Захід
1 Придбання інвентарю та ємностей для пересадки
2 Профілактична обробка від хвороб і шкідників
3 Прищіпка, формування крони, полив і інший щоденний догляд
4 Пересадка бульбових і цибулинних квітів. Обприскування листя.
5-8 Несприятливий час для розпушування, поливу та підгодівлі
9 -11 Профілактика хвороб та шкідників. Щоденний догляд
12 Підготовка ємностей і ґрунту. Обприскування листя.
13 Не проводити ніяких робіт
14-16 Санітарна обрізка, обробка від шкідників, полив
17-18 Пересадка квітів в більш просторі ємності
22-23 Прищіпка, формування крони, полив і інший щоденний догляд
24-25 Розпушування ґрунту в горщику, підгодівля
26-27 Пересадка квітів в більш просторі ємності
28 Не проводити ніяких робіт.
29 Придбання інвентарю та ємностей для пересадки. Обприскування листя.
30 Профілактична обробка від хвороб і шкідників
31 Прищіпка, формування крони, полив і інший щоденний догляд

На замітку. Дана шпаргалка складена за місячним календарем, але має рекомендаційний характер. Орієнтуйтеся на стан своїх рослин і уважно стежте за ними.

Як доглядати за квітами після пересадки

Найчастіше пересаджують методом перевалки земляного кома, але існують і інші способи.

ВАЖЛИВО! Пересадка – це завжди стрес для квітів, навіть якщо вона була проведена правильно і за місячним календарем.

Після того, як ви пересадили свого зеленого вихованця, його необхідно відправити на тижневий карантин, попередньо добре зволоживши земляний кому.

На замітку. Якщо ви пересаджували через гнилі або через те, що залили квітка в минулий раз, то поливати його не треба.

На карантині повинна бути тінь і повинно бути прохолодно.

Весь цей час поливати немає сенсу. Тільки зрідка обприскуйте водою, якщо в кімнаті досить сухо.

Через тиждень проводять огляд. Якщо «пацієнт» добре переніс процедуру, то його повертають на звичне місце.

Часто виникає питання з приводу підгодівлі після пересадки. Так ось підгодовувати в наступні 3-4 місяці немає ніякого сенсу.

 1. По-перше, спочатку коріння будуть приживатися, а потім освоювати нове для себе життєвий простір.
 2. По-друге, поживних речовин, що містяться в субстраті, буде досить для харчування, а надлишок мікроелементів також буде шкідливий, як і їх недолік.

Звичайно, якщо колір погано переніс пересадку, йому потрібно буде допомогти, додавши у воду для поливу стимулятори росту і коренеутворення. Потім треба провести кілька підгодівлі рідкими комплексними добривами з підвищеним вмістом калію і фосфору.

Часті помилки

 • Процедура проводиться не за місячним календарем. Ще раз, пересадка – дуже болюча процедура, тому рослинам треба допомагати. Керуйтеся місячним календарем, щоб пересаджувати в найбільш сприятливий день.
 • Неякісний ґрунт. Новий субстрат повинен бути поживним.
 • Використання старого ґрунту. Звичайно, коли ви пересаджує методом перевалки, частина землі буде вже старої, але решта ґрунт обов’язково повинен бути свіжим. Інакше коріння нізвідки буде всмоктувати живильні речовини.
 • Неакуратність. Пошкодження коренів загрожує загибеллю рослини.
 • Пересадка здійснюється занадто пізно. Ніколи не доводьте справу до того, що вам доведеться розрізати горщик, або коріння проростає крізь дренажні отвори.

Відповіді на часті питання

Як часто треба проводити пересадку?

Взагалі, це залежить від конкретного рослини. Але зазвичай молоді активно зростаючі квіти пересаджують щороку, а вже підросли раз в 2-3 року.

Що робити якщо квітка не витягується з ємності?

Доведеться розрізати. Тільки робіть це дуже акуратно, щоб не пошкодити корінці.

Чи треба вносити добрива вже в березні?

Якщо ви поранили коріння, то вже в березні в воду для поливу можна додавати стимулятор коренеутворення. Основні підгодівлі здійснювати через 3-4 місяці.

Висновок

Пересадка квітів – регулярна процедура, яку проводять квітникарі. Головне завдання – чітко слідувати алгоритму і інструкціям, здійснювати пересадку в правильний час і слідувати місячним календарем.

Ще пам’ятаєте, що не можна робити пересадку під час цвітіння, так як це може привести до хвороби і навіть загибелі домашньої квітки.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал