Пересадка квітів в травні 2025 року за місячним календарем, сприятливі дні

У травні «прокидаються» багато домашні квіти, тому саме час провести пересадку за місячним календарем.

Пересадка – стандартна процедура, в якій для досвідченого квітникаря немає нічого складного. А ось новачки можуть зіткнутися з певними складнощами.

Розповідаємо, як зрозуміти, що квітам потрібна пересадка і як в травні вибрати відповідний день за місячним календарем.

Як зрозуміти, що кімнатним квітам потрібна пересадка?

Неможливо уявити собі жоден будинок без квітів. Для того щоб зелені вихованці радували своїми листами і квітами, їх необхідно періодично пересаджувати, замінюючи горщик на більший за розміром, а ґрунт на новий, більш родючий.

Ідеальним для цього вважається травень.

Відомо, що всім домашнім квітам потрібна регулярна зміна ґрунту. Зима – період спокою, весна – початок пробудження рослин і активного росту. Тому пересадка кімнатних квітів рекомендована саме навесні.

ДОВІДКА. Якщо квітка подає ознаки хвороби в інший період часу, то нема чого чекати весни. У такій ситуації, чим швидше перемістити його в інший ґрунт і ємність, тим краще.

Є кілька ознак, за якими можна зрозуміти, що прийшов час для пересадки:

  • Коріння обплели кому землі і зайняли весь об’єм горщика. Це легко визначити, уважно розглянувши кореневу систему. Можна добре пролити квітка і витягнути його з горщика. Як правило, якщо коріння занадто багато, це відразу видно.
  • Якщо після поливу земля швидко висихає, це говорить про те, що коріння дуже сильно розрослися і занадто швидко забирають з ґрунту воду.
  • Періодичність пересадки становить три роки. Вважається, що в середньому за цей час всі корисні мікроелементи з ґрунту будуть спожиті. Тому якщо термін підійшов, то явно пора переселяти квітка на нове місце або оновлювати ґрунт.
  • Якщо домашній зелений вихованець почав хворіти, його дістають разом із землею, ретельно промивають коріння, обробляють слабким розчином марганцівки. Якщо посадка відбувається в колишню ємність, тару проливають окропом, тим самим її знезаражуючи.

Сприятливі дні для пересадки квітів в травні 2025 року за місячним календарем

Безумовно всі заходи, пов’язані з пересадкою квітів необхідно погоджувати з місячним календарем.

Місячні фази впливають на розвиток квітів і їх зростання. У період молодика і повного місяця не варто турбувати представників світу флори.

Ідеальним часом пересаджування є зростаючий місяць в травні. Найбільш сприятливими вважаються перші кілька днів слідом за молодиком.

Оскільки цей період сприятливий для адаптації до нових умов, починають посилено рости ті представники рослинного світу, які розвиваються в надземної частини.

Сприятливими днями для висадки в травні за місячним календарем на місяць є:

12, 13, 14, 16, 17, 24, 25 травня.

Коли пересаджувати кімнатні рослини в травні 2025 роки не рекомендується

Небажано проводити пересадку кімнатних квітів, коли місяць убуває. Цей часовий відрізок хороший для висаджування тих культур, у яких зростає підземна частина (бульби, цибулини). Вважається, що для всіх інших це загрожує розвитком слабку кореневу систему.

Але однозначно за місячним календарем забороненими днями для пересадки є 11 травня – Молодик і 26 травня – Повний місяць.

Місячний календар пересадки квітів по дня на травень 2025 роки, таблиця

Пересадка, розмноження і посадка10, 12, 15-17, 22-25 травня
Зрошення1-2, 8-10, 14, 18-19, 21, 23, 27-30 травня
Розпушування ґрунту1, 2, 8, 9, 10, 14, 19, 27, 29-30 травня
Обробка від шкідників1-2, 9-10, 14, 18-19, 29, 30 травня
Обрізка для омолодження5, 12-17, 20 22, 24-25 травня
Внесення добрив1-2, 5-7, 20-25, 28-29 травня
Дні спокою3, 4, 11, 26, 31 травня

Як знаки місяця впливають на квіти при пересадці

Знаки зодіаку також впливають на квіти при пересадці. Знаки поділяються на

  • родючі (Рак, Риби, Скорпіон, Телець);
  • середньо (Терези, Козеріг);
  • безплідні (Овен, Діва, Лев, Водолій, Стрілець, Близнюки).

Найбільш родючими жіночими знаками за місячним календарем є Риби і Рак, а чоловічими – Телець і Скорпіон.

Коли Місяць знаходиться в одному з цих знаків, настає найсприятливіший час для посадки і пересадки.

Прикмети, пов’язані з пересадкою квітів

  1. Пересаджувати краще всього в жіночі дні тижня: середа, п’ятниця, субота, неділя.
  2. Пересадка повинна відбуватися на зростаючий місяць, щоб вони добре розвивалися і вдало прижилися.
  3. «Посадиш в бруд, будеш князь». (Прикмета про те, що пересаджувати, садити найкраще по весні).
  4. Не варто пересаджувати ввечері, так як квіти не приживуться в новому горщику.
  5. Вважається, що вкрадені квіти краще приживаються і ростуть.

Чи можна пересаджувати кімнатні рослини в церковні свята?

Для пересадки в новий ґрунт має значення відповідність Місячним календарем незалежно від того, чи є в цей день будь-якої церковне свято.

Але все ж немає необхідності працювати в дні святкувань церковних подій.

Передбачається, що людина повинна провести цей день в спілкуванні з Богом. Тому люди звільняють себе від роботи і йдуть до церкви.

Саме з цієї причини вважається гріхом займатися будь-якими роботами в святкові дні.

Роботи з розведення та розмноження кімнатних представників рослинного світу відносяться до видів діяльності, від яких потрібно утриматися в дні великих церковних свят.

Поради по догляду за квітами в травні в 2025 рік

Під час пересадки варто бути обережними, щоб не пошкодити кореневу систему. Необхідно пам’ятати, що травневе сонце досить яскраве і добре зігріває, тому після пересадки рекомендується залишити горщик з рослиною на адаптацію подалі від яскравого сонячного світла.

Перша підгодівля проводиться не раніше, ніж через два місяці після пересаджування, коли пройде повна адаптація до нових умов. Тим більше що в свіжої землі і так достатньо поживних речовин для нього.

ОБЕРЕЖНО! Перший час варто уникати розміщення горщика біля відкритого вікна, намагаючись не піддавати його стресу від холодного повітря або протягів.

Однак після того, як рослина адаптується, рекомендується починати загартовування, відкриваючи на якийсь час вікна поруч з квітами. Надалі, коли встановиться стабільна тепла погода, можна перемістити горщики на свіже повітря (на балкон, терасу).

Як доглядати за квітами після пересадки?

Догляд після пересадки в травні залежить від особливостей рослини. Його обов’язково потрібно погоджувати з Місячним календарем, так як там можна знайти дні найбільш сприятливі цього.

Якщо мова йде про невибагливих рослинах (юка, драцена), то не варто їх поливати деякий час. Необхідно почекати, щоб вони адаптуються до нового місця і субстрату, а вже потім проводити полив. Як правило, це займає 2-3 дні.

Якщо мова йде про вологолюбних, тропічних кольорах, то їх треба поливати відразу, як пересадка завершена.

Якщо після процедури квітка перестає на яке -то час рости, головне, не піддаватися паніці. Просто він перерозподіляє свої ресурси на адаптацію до нових умов і нарощує кореневу систему, щоб заповнити необхідний простір в горщику.

УВАГА! Якщо листя стало жовтіти або в’янути, варто обприскати з пульверизатора розчином «Епін» або «циркону». Ці біопрепарати сприяють підвищенню імунітету і знижують рівень стресу від змін умов проживання.

Часті помилки

Для будь-якого представника флори зміна умов зростання є дуже сильним стресом. Щоб пересадка в новий ґрунт пройшла безболісно, ​​потрібно дотримуватися певних правил і не робити поширені помилки.

  1. Не рекомендується недавно придбані рослини ставити поруч з уже живуть в будинку тривалий час. Дуже часто покупні квіти бувають заражені хвороботворними мікроорганізмами і вірусами. Варто помістити їх на карантин (від двох тижнів до місяця) подалі від інших кольорів. За цей час можливо прояв хвороб. Тоді доведеться лікувати тільки одного представника флори, а не всіх своїх зелених вихованців.
  2. Потрібно дуже ретельно вибирати землю для своїх квітів. Субстрат не повинен бути надто щільним, щоб коріння могли дихати і не пліснявіли. Якщо придбаний субстрат виявився щільної консистенції, то варто розбавити його піском або дрібним перлітом. Якщо ж ґрунт занадто пухкий (торф’яної), то потрібно його розбавити важчій землею. Обов’язково перед пересадкою кімнатних рослин в покупної субстрат необхідно заздалегідь відкрити пакет, щоб ґрунт провітрити.
  3. Часта помилка при пересадці – залишати стару землю на коренях пересаджуваних квітів. Стара грунт може таїти в собі хвороботворні організми і бактерії. Тому слід максимально прибрати стару землю і, в ідеалі, у покупних примірників промити коріння в слабкому розчині марганцівки.
  4. Пересаджувати потрібно обов’язково в уже зволожений субстрат, так як суха земля може спресувати і в цьому випадку коріння не будуть отримувати доступ кисню.
  5. Ні в якому разі не можна пересаджувати примірники у стадії активного цвітіння, за винятком випадків, коли необхідна екстрена пересадка. Так як в цей період квіти дуже вразливі, адже всі сили спрямовані на процес цвітіння, і пересадка в нові умови може стати згубною. Квіти можуть не пережити стресову ситуацію.

Відповіді на часті питання

Чому потрібно пересаджувати квіти навесні?

Саме в цю пору року вся зелень починає активно рости, для цього необхідне живлення, вільне місце в горщику для нарощування кореневої системи.

Як сформувати рослину?

Деякі кімнатні квіти потребують формуванні для того щоб вони не розросталися, а мали форму акуратних кущиків (наприклад пеларгонія). Прищипування верхівки якраз дає можливість рости не вгору, а в ширину. Однак процес формування повинен бути регулярним.

Як правильно вибрати ємність для пересадки?

Горщик слід вибирати, виходячи з попереднього розміру, який став маленьким для квітки. Сучасний ринок рясніє варіантами як за формою, так і за матеріалом. Слід вибирати, орієнтуючись на свої переваги і особливості пересаджуваних примірників.

ВАЖЛИВО! Якщо ж можливості придбати нову ємність немає, то стару рекомендується продезінфікувати перед посадкою, обливши окропом або замочивши на пів години в розчині марганцівки.

Висновок

Для того, щоб задоволення від вирощування квітів приносило нагороду у вигляді красивого цвітіння, варто ретельно доглядати за зеленими вихованцями.

Питання пересадки в нову ємність і свіжий ґрунт займає важливе місце в догляді. Якщо проводити процедуру, ґрунтуючись на досвіді попередніх поколінь квітникарів і на певні правила, то здоровий вигляд і гарні листи з квітами будуть радувати довгий час.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал