Як правильно обрізати малину весною, щоб літом мати багатий врожай

Щоб мати гарний та багатий врожай ягід малини, важливо добре про неї дбати. Правильна та систематична її обрізка, являється одною з головних умов цього догляду.

Перед посадкою навесні пагони літньої малини потрібно вкоротити до 50 см., а потім висадити в ґрунт.

Весняна обрізка малини.

Обрізають кущі малини весною, приблизно наприкінці березня — на початку квітня, при відповідних погодних умовах. Після повного розтавання снігу та при ще мерзлій землі. На цьому етапі потрібно вирізати все ослаблене, підмерзле, пошкоджене та погано розвинуте гілля. А те, що залишилося, потрібно вкоротити до першої здорової бруньки. Це буде стимулювати їх пробудження й утворення від 3 до 6 плодових гілок завдовжки 50 см.

Щоб рядок малини не загущувався від пагонів, його потрібно прорідити. Для цього залишають їх на 1 п. м. всього 15-20 добре розвинутих здорових пагонів, все інше вирізається під корінь. Для отримання на протязі літа поступового врожаю ягід, обрізати потрібно якусь частину кущів на різну висоту. Наприклад, одну частину обрізають на 10-15 см, а іншу наполовину висоти пагона, третю частину так, як описано вище на 15-20 см.

Літня обрізка малини.

Влітку, також, потрібно малину обрізати й це не менш важлива процедура по догляду. Коли кущі малини починають цвісти, потрібно видалити хворе листя, підсохлі гілочки заражені хворобою, всі молоді паростки та винести за територію ділянки, щоб відразу спалити.

Також, за допомогою методу подвійної обрізки, можна збільшити врожай малини. Так в перших числах червня, пагони, які досягли висоти 100-120 см, потрібно зрізати верхівки на 5-7 см. Це стимулює ріст бокових плодових пагонів. Кущі малини на протязі всього вегетаційного періоду продовжують ріст молодої порослі, яка може загущує та забирає поживні речовини з основного куща.

Осіння обрізка малини.

Перед настанням стійких холодів, потрібно видалити на малиновій плантації все зламане, хворе та пошкоджене гілля. Дворічні кущі, а також всю поросль обрізають повністю. В малиновому кущі залишають 5-6 добре дозрілих цьогорічних стебел. Кущ від куща в рядку повинен бути на відстані 60 см., все зайве видаляється без жалю.

В регіонах з холодним кліматом, нижчим за -35°С, кущі теплолюбної малини зв’язують між собою та пригнувши до самої землі добре прикріплюють. Потім їх прикидають снігом.

Щоб отримати щедрий врожай малини, виконуйте ці прості та ефективні рекомендації.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал