Чому не ростуть огірки в теплиці: зав’язів багато, а не ростуть

Насамперед потрібно зрозуміти, в чому ж тут причина.

 • Жіночі квітки можуть з’являтися із затримками з різних причин. По-перше, стан плодоношення безпосередньо залежить від якості насіння. Адже пустоцвіти можуть утворитися через використання при посіві свіжого насіння. Інша справа, якби ви використовували насіння попереднього року. При такому посіві жіночі квітки утворюються навіть раніше чоловічих.
 • Також рослина може не плодоносити через великої кількості азотних добрив в ґрунті. Вони викликають тільки рясний ріст листя. У такій ситуації необхідно негайно удобрити кущі огірків фосфорними добривами.
 • Кущ може не плодоносити через неправильне поливу. Не можна поливати рослину холодною водою.
 • Причини не плодоношення огірків може стати надмірна вологість ґрунту. На трохи підсушеної ґрунті відразу з’являться жіночі квітки.
 • Причиною відсутності плодів може стати сильна температура повітря.

Але, чому не ростуть огірки в теплиці зав’язів багато, а не ростуть? Деякі садівники, не знаючи справжню причину, намагаються видалити кілька зав’язей. Вони думають, що від цього жіночі квітки почнуть з’являтися. Але це глибока помилка. Видалення зав’язі не дасть ніякої користі. Цим можна тільки погіршити ситуацію, що призведе до пожовтіння пустоцвітів і обпадання.

Причини пожовтіння і опадання зав’язей

З недавніх пір більш затребуваними стали пучкові сорти огірків. Вони приносять великий урожай, формуючи до 7 зав’язі. Але, на жаль, не кожен садівник і городник може їх зберегти. Причини цього можуть бути найрізноманітніші:

 1. Першою причиною може бути занадто високі температури повітря в теплицях.
 2. Або, навпаки, відносна вологість.
 3. У деяких сортів відсутні комахи-запилювачі через прохолодну погоду. До таких рослин потрібно підсівати обпилювальна сорти.
 4. Причиною може бути рідкісний збір врожаю. Радять збирати плоди кожен день, так як переросли плоди припиняють зростання нових зав’язей.
 5. Причиною також може бути недостатнє харчування в ґрунті. Сучасні сорти вимагають великий вміст поживних елементів в землі. Тобто харчування може не вистачати на все зав’язі. Причому 2 плода ростуть, а інші гинуть.

Але, чому не ростуть огірки в теплиці зав’язі багато, а не ростуть. З’ясувавши всі причини, необхідно постійно стежити за процесом розвитку огірків. Якщо зав’язей багато, то слід щотижня забезпечувати їх підживлення. Для цього відмінно підійде настій коров’яку.

Також рекомендуємо вам перевірений засіб, який допоможе рослині активізувати процес зростання. Цей активатор росту в 99% випадків допоможе уникнути цієї проблеми і прискорить процес росту більшості рослин. Дуже добре підходить для огірків.

Чому не ростуть огірки?

В основному проблема з пожовтінням листя у огірків і відсутністю їх зростання виникає у недосвідчених садівників, що не дотримувалися порад професіоналів.

Температура і вода

Насамперед потрібно запам’ятати, що огірки є теплолюбних рослиною. Якщо температура стає нижче норми, сповільнюється процес росту огірків. А при високій температурі пилок не здатна запліднити рослина. Також фахівці рекомендують стежити за температурою поливної води. Вона повинна бути теплою, такою як температура землі. Це дуже важливе правило, яке потрібно запам’ятати.

Неправильне харчування

Але, чому не ростуть огірки в теплиці зав’язі багато, а не ростуть? Дуже часто можна помітити, що огіркові кущі отримують неправильне харчування, спровоковане великою кількістю азотних добрив. Все це знижує вміст фосфору і калію в ґрунті. Для нормалізації поживного балансу потрібно постійно проводити підживлення. Можна з’єднати 10 літрів води і 15 грам золи. Розчин необхідно наполягати 7 днів, а потім здійснювати підгодівлю.

Неправильна посадка

Ще однією причиною НЕ цвітіння огірків може стати занадто щільна посадка. Тобто при посіві ви залишили мало місця між рослинами. Через це світло буде погано надходити до кущів, а вентиляція проходити з працею. Те ж саме стосується і поживних елементів. Вони не зможуть вступати в потрібній кількості до кожної рослини. Саме тому важливо знати правильне відстань між кущами. Воно повинно бути приблизно 20 сантиметрів. Якщо ви розводите в парниках сорт з одним стеблом, тобто у нього зростання втечі обмежений, то можна не обривати побічні пагони.

Обробка хімікатами

Чому не ростуть огірки в теплиці зав’язі багато, а не ростуть? Не варто забувати про добрива. Якщо органічна підгодівля не надходить до рослин, то деякі різновиди огірків припиняють розвиватися. Після проведення такої процедури ґрунт насичується поживними речовинами. Все це допомагає отримувати хороший урожай. Удобрювати рослина необхідно регулярно особливо якщо не ростуть огірки, приблизно раз на тиждень. Якщо помітите ознаки голодування, то дозволяється збільшити кількість добрив. При цьому кущ потрібно забезпечити поливом, так як воно любить воду.

Якщо води буде недостатньо, то плоди вродить гіркими. Якщо не хочете робити хімічні добрива, то потрібно вибирати сорти, які самостійно впораються із захворюваннями. Але обприскувати хімікатами рослина не варто.

Неправильна підготовка ґрунту

Чому не ростуть огірки в теплиці зав’язі багато, а не ростуть? Таке може статися, якщо перед посівом земля була недостатньо добре підготовлена. Особливо навесні починають розвиватися різні мікроорганізми, що викликають розвиток грибкової інфекції рослин. Грунт в теплиці необхідно замінювати щороку, інакше врожаю може не бути.

Чому зав’язі на кущах є, але вони не ростуть?

Таке може траплятися дуже часто, особливо в жарку погоду або, якщо огірки ростуть у плівкових парниках. Тут все закінчується тим, що тільки утворюються зав’язі. Далі вони не здатні рости. Вони можуть тільки пожовтіти і засохнути, а в подальшому відпасти.

Причиною такого явища може стати неправильний процес запліднення або він взагалі не проходив. Також зростання зав’язей може призупинитися через занадто високих температур в парнику. Огірки можуть перестати розвиватися через високий відсотка вологості. Неправильне здійснення добрива також сприяє не плодоношення огірків.

Хвороби рослин

Кущі огірків можуть загинути через різних захворювань:

 • Першою причиною знищення врожаю може стати хвороба у вигляді борошнистої роси. При цьому захворюванні листя рослини покриваються білим нальотом. Кущі можуть скинути зав’язь і призупинити свій розвиток. У такій ситуації необхідно обприскувати спеціальним розчином. Для приготування потрібно літр води з’єднати з 110 мл молока з маленьким відсотком жирності. Туди ж потрібно додати краплю йоду. Приготованим розчином варто обприскувати огіркові кущі 2 рази в тиждень. Цей засіб допоможе позбутися від захворювання.
 • Рослина може перестати розвиватися через антракноза. При цьому захворюванні на листках з’являються плями з рожевим нальотом. Боротися з цим можна. Для початку варто видалити всі пошкоджені листя. Потім кущі слід обробити спеціальним засобом.
 • Причиною припинення розвитку огірків може бути тля. Від неї можна позбутися, приготувавши розчин. Для цього необхідно 10 літрів води змішати з подрібненими 10 зубчиками часнику. Підготовлений розчин потрібно наполягати протягом 7 годин. Після чого цим засобом варто обробити рослина.

Всі перераховані вище причини сприяють утворенню пустоцвіту на плодах. Тобто можна зробити висновок про те, що виною всьому неправильне вирощування плодів. З огляду на все правила і корисні поради, можна отримати хороший урожай.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал