Підгледіла як сестра садить огірки – економить місце на ділянці і полегшує собі роботу

У травні у нас часто буває холодно – так що я зазвичай дуже неквапливо висаджую розсаду. Краще посадити пізніше, ніж боятися, що рослини загинуть через холод.

Коли настає перша половина травня, я готував ділянку для огірків, які збираюся висаджувати у відкритий грунт. Необхідно помітити невелике коло – десь метр в діаметрі, а землю перекопати з відром компосту і деревним попелом в кількості дві склянки.

Окружність роблю у вигляді борозни, в неї і кладу насіння, відстань між якими має бути не менше 30 см. Зверху насипаю ґрунт.

У самому центрі кола потрібно вкопати кілочок. Найкраще, якщо він буде з дерева, але можна використовувати трубку з будь-якого іншого матеріалу. Вкопати треба якомога надійніше, що не менше ніж на метр, інакше кілочок НЕ буде стійким. Скільки залишиться зверху не так важливо. Особисто я залишаю два метри, але можна робити і по-іншому, як зручно.

Зверху в кілочок дуже зручно вбити пару цвяхів, а потім загнути їх на зразок гачків. За них після буде кріпитися мотузка, до якої можна прив’язати інші кілочки, маленькі і тонкі. Ці кілочки потрібні, щоб встромити їх у землю біля пагонів.

Біля кожного з пагонів повинен бути свій власний подібний кілочок. Це дуже важливо. У той момент, коли починають виднітися перші паростки, потрібно прив’язати їх до мотузки. Я для цієї мети використовую шматочки тканини. Деякий час бажано направляти паростки вгору, після вони самі почнуть рости як треба.

У підсумку все виглядає як цікава ялинка.

Густіше насіння садити не можна, інакше аерація буде поганою.

У метрове коло поміщається близько десяти насінин. За конструкцією дуже просто доглядати, урожай збирається теж легко. Але ось що робить цей метод дійсно унікальним – якщо у вас маленька ділянка, таким чином економиться багато місця, на яке можна буде посадити ще й інші рослини.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал