Пікіровка помідорів в травні 2022 року за місячним календарем

В травні розсаду помідорів яка підросла пора пікірувати, звіряючись з місячним календарем.

Взагалі, пікірування – це важливий агротехнічний захід, тому слід поставитися до нього відповідально.

Коли саме проводити процедуру в травні, який догляд потрібно забезпечити розсаді і які є хитрощі процедури – все це в сьогоднішній статті.

У яких випадках пікірують помідори в травні?

Пересаджувати помідори з однієї ємності в іншу в травні необхідно в двох випадках:

 1. Саджанці спочатку вирощувалися в загальній ємності, виросли і тепер заважають один одному.
 2. Томати були посаджені в окремі стаканчики, але проводити висадку у відкритий грунт або теплицю ще рано. Тоді переміщують в ємності більшого обсягу.

ДОВІДКА. Також обов’язково враховують рекомендації місячного календаря на травень.

Також може знадобитися екстрений захід, коли, наприклад, ви залили розсаду при поливі.

Як визначити, що розсаду помідорів пора пікірувати?

Взагалі, загальноприйнятою практикою є розпікіровка саджанців по роздільним стаканчиках в момент появи на саджанці другого справжнього листочка. Але кожен дачник орієнтується по-своєму. Хтось тут же пікірує рослини в окремі ємності. Хтось, навпаки, дає саджанця підрости й зміцніти.

Важливу роль відіграє те, як часто були посаджені насіння. Наприклад, якщо в загальному контейнері томати сидять густо, то процедуру краще провести якомога раніше. Адже в одній ємності саджанці будуть заважати один одному, боротися за харчування і світло. Але переможців в такій боротьбі не буде – сіянці будуть слабкими і тонкими.

Навпаки, якщо насіння спочатку були посаджені рідко, то помідорам можна дати трохи підрости і тільки після цього займатися пікіруванням.

Крім того, терміново пікірують ті саджанці, які явно стали гірше себе почувати без видимих ​​на те причин. Справа тут може бути в виснаженому субстраті, переливі або надлишку добрив.

Вибір часу пікіровки помідор в травні 2022 року за місячним календарем в залежності від сорту

Вибір часу також може залежати від сортових особливостей помідора. Через це не можна сказати точно, в який саме термін пікірувати різні сорти томатів.

Проте, загальні межі термінів виконання процедури визначити можна.

Коли пікірувати ранні помідори в травні

Скоростиглі помідори зазвичай пікірують раніше всіх, тобто на початку травня. За місячним календарем це буде спадаючий місяць, але, якщо встигнути до 10 числа, то ніяких проблем з процедурою не буде.

Другу «партію» ранніх помідорів пікірують у другій половині травня.

Якщо на початку місяця це роблять для пересаджування в захищений грунт, то в кінці – для висадки прямо на город.

Терміни для середньостиглих томатів

Середньостиглі різновиди помідорів треба пікірувати в травні на зростаючий місяць, тобто з 13 по 24 травня.

Причому даними агротехнічним заходом можна займатися як для подальшої висадки на город, так і для пересадки в захищений грунт.

Коли пікірувати пізні помідори в травні за місячним календарем

Пізньостиглі різновиди найкраще пікірувати в другій і третій декаді місяця. Відповідні дні за місячним календарем тут: 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 травня.

Коли пікірувати томати в травні 2022 року за місячним календарем, сприятливі дні

Травень – сприятливий місяць, щоб розпікірувати розсаду, як з точки зору погодних умов, так і з точки зору місячного календаря.

В травні безліч днів для проведення процедури. Найвдаліші припадають на середині місяця, а саме на період з 13 по 24 травня.

На замітку. 13 – 24 травня – період зростаючого місяця. А це найвдаліший час, щоб пікірувати помідори.

Процедура в цей час пройде успішно, саджанці добре приймуться і швидко підуть у ріст.

В цьому випадку зайнятися процедурою доведеться в один з днів з 1 по 9 число.

Коли пікіровка помідор в квітні 2022 рік заборонена, несприятливі дні

За місячним календарем однозначно поганих днів, щоб пікірувати томати, в травні не так вже й багато. Це молодик і повний місяць.

У травні 2022 року ця 11 і 26 травня.

Досвідчені дачники, які давно садять і пікірують саджанці томатів за місячним календарем, радять не проводити роботи в добу, які «оточують» головні місячні фази (повний місяць і молодик).

У травні 2022 року ця 10, 12, 25 і 27 числа.

Як впливають фази місяця і знак на пікіровку томатів

Вплив місяця на рослини і проведені з ними агротехнічні заходи очевидно для тих, хто давно вирощує томати розсадним методом.

Кращий час, щоб пікірувати томати, – періоду додаються місяця. У цей час активність біологічних процесів максимальна.

Трохи гірше йдуть справи з фазою збуваючого місяця. Біологічні процеси сповільнюються. Пікірувати в цей час можна, але тільки, якщо не виходить зайнятися томатами в більш вдалий час.

А ось повний місяць і молодик – це однозначно поганий вибір, щоб пікірувати томати. Саджанці погано вкорінюються і часто хворіють.

Деякі дачники на додаток до місячним календарем намагаються працювати, ґрунтуючись на тому, в якому знаку Зодіаку знаходиться Місяць.

Вкрай не рекомендується пікірувати в ті дні, коли Місяць проходить через Водолія. А ось знаки Овна, Стрільця і ​​Льва, навпаки, відчувають прихильності пікірування томатів в травні.

Як доглядати за розсадою томатів в травні після пікіровки

Правильний догляд забезпечить пікірувати помідорів зростання і здоров’я.

 • Полив. Зрошувати саджанці потрібно регулярно, але не дуже рясно, щоб не залити їх. Якщо стаканчики з розсадою стоятимуть в піддоні, то обов’язково зливайте воду. Взагалі не допускайте застою вологи, так як він провокує розвиток чорної ніжки.
 • Підживлення. Удобрити грунт під рослинами можна буде тільки через пару тижнів після того, як ви розпікувати рослини. Якщо саджанці ростуть добре, то використовуйте регулятори росту (енергія, Епін і т.д.) і гумати (Гумі-Омі). Якщо ж рослини хворіють або слабо ростуть, тоді вже можна підгодовувати комплексними мінеральними препаратами.
 • Освітлення. Режим освітлення змінюватися не повинен. Томатам як і раніше потрібно 12-14 годин сонця, але світло при цьому повинен бути розсіяним.
 • Вологість повітря. У травні зазвичай центральне опалення вже відключено, тому з приводу сухості повітря можна не хвилюватися.
 • Температура. Температурний режим також нічим не відрізняється від того, що був до пікірування. +20 +22 градуси – більше не треба.

У яких випадках помідори краще відразу висадити на постійне місце без пікіровки

Вирощувати помідори без пікіровки можна в двох випадках:

 • При посіві насіння відразу на постійне місце вирощування.
 • При посіві насіння в роздільні ємності: торф’яні таблетки або торф’яні стаканчики.

Посів відразу в грунт можливий тільки в опалювальних теплицях, оскільки в умовах незахищеного ґрунту помідор просто не встигне дозріти повністю до настання холодів.

А ось посадка в роздільні ємності дуже ефективна. Торф’яної стаканчик розкладається, тому саджанець не треба буде піддавати додаткового стресу. Ви просто дістанете посадкову ямку і помістіть туди торф’яної стаканчик або торф’яну таблетку з помідором.

Єдиний мінус – це набагато дорожче, ніж «класичний» розсадний метод вирощування, оскільки торф’яні таблетки та стаканчики – це досить дороге задоволення.

Часті помилки

 • Використання неправильного інструменту. Щоб процедура пройшла безболісно беріть ложечку або паличку від морозива.
 • Невдалий вибір часу. Орієнтуйтеся за місячним календарем, пікірують на зростаючий місяць.
 • У травні вже пізно пересаджувати. Якщо ви сіяли помідорні зерна в перших числах квітня або навіть в березні, то в займатися пікіруванням в травні вже дуже пізно. Розсада напевно витягнулася і зблідла.

Відповіді на часті питання

Чи можна пікірувати в старий грунт?

При пікіровки частина старого ґрунту, в якій ріс помідор, неминуче буде використана, але основна маса субстрату повинна бути новою. Все через те, що «старий» грунт вже виснажений і не зможе наситити рослини.

Чи є в місячному календарі нейтральні дати?

Так, для помідорів такими вважаються періоди спадної місяця. У травні 2022 року ця 1 – 9 і 28 – 31 травня.

Висновок

Пікірувати томати необхідно в більшості випадків. Вибір відповідного дня за місячним календарем допоможе помідорів легше пережити пересадку.

При цьому все одно не забувайте про необхідність забезпечити рослинам належний догляд після пікірування.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал