Популярний нині в десертах «Зефірний крем»: ділюсь покроковим рецептом смачного, стійкого крему (попереджаю, не самий лінивий рецепт)

Популярний нині в десертах «Зефірний крем»: ділюсь покроковим рецептом смачного, стійкого крему (попереджаю, не самий лінивий рецепт)

Наприклад, ось цей крем. Готується швидко. Крем смачний і багатофункціональний: ним можна вирівнювати торт або прикрашати десерти. А що найприємніше, є кілька варіантів рецептів цього крему.

Я покажу мій улюблений спосіб зробити зефірний крем. Рецепт перевірений роками і жодного разу не підводив мене. У ньому ми з вами приготуємо зефірну масу з самого початку і майже до кінця. Але самий лінивий рецепт передбачає взяти готовий зефір ( або маршмеллоу ) і змішати його з маслом.

Інгредієнти:

  • Варення ( смородинове ) – 200 гр;
  • Цукор – 50 гр ( це для того, щоб уварити варення );
  • Агар-агар – 6 гр;
  • Яйце ( тільки білок ) – 1 шт.;
  • Цукор для сиропу на агар – 225 гр;
  • Вода – 80 гр;
  • Вершкове масло – 200 гр.

Приготування:

Відразу хочу зізнатися, що масла я взяла 100 гр. Це тому, що тільки половину зефірної маси буду використовувати для крему. З решти маси зроблю улюблені зефірки. Щоб з усієї маси зробити крем, потрібно 200 гр масла.

1 ) Перше, що я зробила – відокремила ягоди від сиропу. Сироп ми уваримо, а ягоди пропустимо через блендер, а потім додамо в поварений сироп.

Можна так не маятися, а використовувати виключно поважний сироп ( крем матиме рівний колір ). Або, якщо ягоди в вашому варенні спочатку подрібнені, зварювати сироп разом з ягодами ( колір крему буде з яскравими вкрапленнями ). Але є і третій варіант. Якщо ваше варення густе, його можна взагалі не заварювати, а використовувати так, як є.

2 ) В сироп додаємо цукор і заварюємо, постійно помішуючи, хвилин 7-10 ( в залежності від початкової густоти сиропу ).

3 ) Відставляємо з печі каструльку з сиропом тоді, коли сироп має злегка загустилася консистенцію. Змішуємо сироп з ягідним пюре. Зважуємо ягідну масу. Нам потрібно 125 гр.

4 ) Ягідну масу збиваємо міксером разом з яєчним білком.

5 ) Одержана маса повинна бути щільною, збільшитися в обсязі в 3-4 рази від початкової.

6 ) Основа готова. Тепер готуємо сироп на агар-агарі.

У сотейник поміщаємо цукор ( 225 гр ), агар-агар і воду. Помішуючи, варимо сироп, поки зверху не з’являється пишна щільна піна, яка не зникає, якщо помішувати сироп.

7 ) Максимально тонкою цівкою вливаємо сироп в миску з ягідно-білковою піною. І тут же збиваємо масу міксером.

У мене цього разу не вийшло ні тут же збивати, ні вливати сироп тонкою цівкою. І все через фотоапарата в другій руці. Але ви ж зрозуміли ідею ?!

8 ) В результаті отримуємо дуже пишну і щільну пінну масу. Вона ще досить тепла. Так і повинно бути.

Для зефіру масу потрібно остудити, а потім формувати з неї зефірки. Але для крему температура зефірної маси ідеальна!

9 ) Вводимо в зефірну масу вершкове масло і збиваємо все міксером до отримання однорідної консистенції.

10 ) Показую, зефірний крем на самому початку повинен вийти досить густим. Якщо дати йому постояти, крем ще більш загусне ( масло охолоне і почне загущати масу ). Охололим кремом можна вирівнювати торти.

11 ) А ось м’який крем вже готовий для оформлення десертів. Бачите, він ще трохи вологуватий, і дуже м’який. Для більш рифлених і тонких візерунків або для квітів, крему варто дати охолонути повністю

Ми не додавали барвників. А дивіться, який шикарний ніжний колір. І зовсім не нудкий за рахунок шматочків ягід.

Бажаю приємних приготувань та смачного Вам! Друзі, якщо Вам сподобався рецептик не забувайте зберегти собі, щоб не загубити! І окрема подяка за Ваші лайки і за поширення рецепту – мені дуже приємно!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал