Посадка нарцисів восени 2023 року за місячним календарем

Щоб нарциси прижилися, проросли і довше цвіли, садити їх потрібно в сприятливі дні, які вказані в місячному календарі. Супутник Землі має великий вплив на багато процесів, в тому числі на розвиток рослин.

Чому потрібно висаджувати цибулини нарцисів восени у відкритий грунт

Цибулини повинні звикнути до грунту, тому їх слід висаджувати у відкритий грунт. За осінь і зиму вони приживуться, і навесні квітам буде простіше проростати.

Якщо для них робити розсаду, вони теж приживуться в грунті, але є ризик, що після посадки не звикнуть до відритого грунту, не зможуть прорости і згниють. Тому краще розібратися, коли садити нарциси у відкритий грунт восени.

Коли садити нарциси за місячним календарем

Посадка нарцисів восени 2023 року залежить від місяця. Вона впливає на стан людини, тварин і рослин в залежності від розташування щодо Землі. За цей період 4 місячні фази повторяться кілька разів :

 1. Убуває: 1-6 і 22-30 вересня, 1-5 і 21-31 жовтня, 1-4 і 20-30 листопада.
 2. Молодий місяць: 7 вересня, 6 жовтня, 5 листопада.
 3. Зростаючий: 8-20 вересня, 7-19 жовтня, 6-18 листопада.
 4. Повний місяць: 21 вересня, 20 жовтня, 19 листопада.

На замітку! 

Щоб квіти прижилися, проросли і довше цвіли, необхідно їх висаджувати в сприятливі дні. Хороші для посадки періоди вказані в місячному календарі у вигляді таблиці.

Місяць Сприятливі дні

Несприятливі дні

Вересень 2, 3, 5, 7, 9 14, 28
Жовтень 1, 4, 5, 11, 30 14, 28
Листопад 3, 4, 5, 7, 9 14, 28

Нарциси необхідно висаджувати в сприятливі дні. Вони приживуться в грунті, проростуть і будуть довше цвісти. Восени сприятливих днів більше, ніж несприятливих – 8 у вересні, 7 в жовтні і 6 в листопаді. В основному, це періоди спадної, зростаючого місяця і молодика.

У несприятливі дні сповільнюються багато процесів в цибулині, це впливає на її захист і зростання. У цей період вона може піддатися різним захворюванням. Якщо в сприятливі дні низька температура, сильний вітер або йдуть дощі, потрібно перенести висаджування рослин.

На яку глибину висаджувати нарциси

Глибина висадки розраховується з довжини обхвату цибулини, помноженої на 3. Отримане значення в сантиметрах і є необхідна глибина.

Якщо планується посадка в «важкому» грунті, рослинам буде складніше проростати, тоді глибину слід зменшити на 3 см. У «легкій» землі вони можуть погано прижитися і підмерзнуть. Тому необхідно глибину збільшити на 3 см.

У будь-якому випадку потрібно висаджувати квіти вище рівня ґрунтових вод, щоб посадки не згнили.

Посадка нарцисів під зиму в 2023 році: покрокова інструкція

Посадка нарцисів восени під зиму залежить від погодних умов і температури грунту – вона повинна триматися на рівні від 8 до 10 ° С протягом 2 тижнів. В цьому випадку можна висаджувати квіти в грунт. Температура буде знижуватися наступні 3-4 тижні, за цей час квіти встигнуть вкоренитися. Вони приживуться, тому вистоять заморозки.

Як садити нарциси восени 2023 на дачі :

 1. Для висаджування цибулин слід підготувати грунт ще влітку: перекопати, перемішуючи з компостом або торфом (до 5 кг на 1 м²). Можна зробити підгодівлю суперфосфатом – 3 ст. л./ М².
 2. Якщо грунт «важкий», слід перемішати його з піском. Можна використовувати перепрівший перегній – 0,5 відра на 1 м², через кілька днів перекопати землю на глибину до 15 см. Після цього грунт необхідно залишити в спокої до періоду висаджування цибулин.
 3. Якщо грунт «легка», додають невелику кількість глини. Вона допоможе утримувати вологу. Місце для посадки має бути вище рівня ґрунтових вод мінімум на 60 см.
 4. Якщо грунт занадто кислотний, його слід нейтралізувати гашеною вапном, потім перекопати і перемішати з гноєм. Але тоді цієї осені не можна буде висаджувати рослини, тільки на наступний рік. Після цього, за кілька місяців до посадки, слід перекопати землю на глибину до 25 см, перемішуючи з компостом або перегноєм. Можна використовувати суперфосфат.
 5. Після висаджування за цибулинами потрібно доглядати, підгодовувати 2 рази в рік комплексними добривами в період цвітіння і азотом на початку весни.

Як правильно вибирати цибулини нарцисів при покупці :

 1. Упаковка не повинна бути герметичною. У ній вони не зможуть дихати і згниють. Якщо умови зберігання правильні, цибулини будуть здоровими, пружними і твердими, без пошкоджень, вм’ятин і плям.
 2. Цибулини слід купувати в середині літа: літні рослини швидше проростуть.
 3. Зберігати посадковий матеріал потрібно в сухому темному місці при температурі 17 ° С.

На замітку! 

За 2 тижні до висаджування цибулини необхідно обробити засобами захисту від кліщів і грибкових захворювань.

Потім їх слід загартувати, щоб вони були готові до заморозків, – перенести в місце з температурою від 10 до 12 ° С. За кілька днів до висаджування замочити в міцному розчині марганцівки, потім розкласти і просушити.

Висаджувати слід на певну глибину, на відстані від 10 до 15 см один від одного. Потім грунт злегка утрамбувати і полити. Після перших заморозків слід засипати посадки листям. Коли зійде сніг, укривний шар потрібно прибрати, щоб сонце швидше прогріло землю.

Подальший догляд після посадки

Щоб нарциси змогли прижитися, почали проростати і довше цвіли, за ними потрібно доглядати. Їх необхідно інтенсивно поливати протягом 2-3 тижнів в період зростання бутонів і цвітіння, і стільки ж після відцвітання. У рік варто їх підгодовувати 1 раз. У перші 3 роки можна використовувати нітрофоску: спочатку навесні в період проростання по 90 г / м², потім під час зростання бутонів і цвітіння по 60 г / м². Процедуру слід поєднувати з поливом, щоб не було опіків коренів.

Необхідно вчасно відрізати бутони, які починають в’янути. З однієї цибулини без пересадки рослини можуть цвісти до 5 років. Через кілька сезонів вони стають менше.

У період зростання нарциси не можна викопувати і пересаджувати, тому що можна травмувати їх і збільшити ризик захворювань. Якщо є така необхідність, це можна робити через 60 днів після відцвітання. Для цього використовують садову вилку, так виходить менше шкоди коріння. Цибулини потрібно очистити від землі, просушити в прохолодному місці при температурі до 23 ° С і зберігати 2-3 тижні в провітрюваному приміщенні при 16 ° С і вологості до 60%.

Часті помилки садівників

Щоб нарциси довше цвіли, їх необхідно садити в сприятливі дні за місячним календарем. У період висаджування квітів садівники можуть укрити грядки плівкою з поліетилену, але не щільно. У теплі, але без повітря вони можуть згнити. Краще зробити віконця або щілини в плівці.

Якщо закопувати цибулини занадто глибоко, вони не зможуть пробитися і згниють або проростуть пізніше, тому будуть недовго цвісти. Після підгодівлі завжди потрібен полив, щоб у коренів не було опіків.

Часті пересадки можуть привести до травм кореневої системи і підвищення ризику захворювань.

Нарциси досить невибагливі, тому дуже популярні у садівників. Щоб вони довше цвіли, їх потрібно садити в сприятливі дні, які вказані в місячному календарі. Супутник Землі має великий вплив на цвітіння цих рослин.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал