Посадка тюльпанів у 2022 році у відкритий грунт восени і влітку, коли і як правильно посадити за місячним календарем

Зміст

По закінченню літа настає пора садити тюльпани у відкритий грунт. Посадити квіткову культуру потрібно таким чином, щоб вона встигла добре вкоренитися до настання холодів. При цьому термін посадки повинен бути такий, щоб тюльпани не почали проростати.

Посадити тюльпани, насправді, не дуже складно, але деякі нюанси посадки існують. Про них ми і поговоримо в цій статті.

Як вибрати час для посадки тюльпанів?

Цибулинні культури садять у відкритий грунт в основному восени. Масова посадка проходить в проміжку з другої вересневої декади по третю декаду жовтня.

Звичайно, багато що залежить від кліматичних особливостей регіону вирощування. Основним показником для посадки служить температура грунту. Кращим варіантом вважається, коли вона дорівнює + 10С на глибині 10 см. Можна орієнтуватися на добовий температурний перепад повітря. Сприятливі умови для посадки +15 С днем ​​і +5 С вночі.

Фактори, на які варто звертати увагу, саджаючи тюльпани.

 • Температурний режим.
 • Прогноз погоди. Від моменту посадки повинен бути місяць до перших заморозків. В такому випадку цибулинні добре укореняться і легше перенесуть зиму.
 • Сильне зниження температури вночі благотворно впливає на формування цибулини і заважає їй передчасно прорости до зими.
 • Кліматична зона відіграє важливу роль у виборі часу для посадки.

На замітку. Якщо рослина придбано навесні, то його краще посадити відразу в грунт.

Коли садять різні сорти тюльпанів?

Час цвітіння тюльпанів в основному припадає на травень. Більш ранні сорти можуть зацвітати в кінці квітня, а пізні будуть радувати своїми бутонами до початку червня.

Посадка цибулин різних сортів не залежить від сорту. Важливо посадити в такий момент, щоб квітка встиг прижитися, але при цьому не прокинувся і не пішов в зростання до холодів. Зазвичай тюльпани садять за місяць до стійких заморозків.

Якщо посадити пізніше, то, навіть вдало перезимувавши, квіти не дадуть рясного цвітіння, будуть більш дрібними і кволими.

В межах відповідних термінів рекомендується посадити цибулинки поступово. Орієнтуючись на сортові особливості можна створити прекрасні композиції різного забарвлення і форм.

Посадка тюльпанів у 2022 році за місячним календарем, сприятливі дні

Багато квітникарі при посадці рослин орієнтуються на місячний календар. Відомо, що нічне світило, знаходячись в певних фазах, сприяє кращій приживлюваності квітів.

В період спадною Місяця сили квітки спрямовані до коріння, саме ці дні найбільше підходять, щоб садити різні різновиди цибулинних квітів. Ідеальними вважається перший і останній день спадної фази. Важливо знати, що садити краще на світанку або, по крайній мере, до обіду, коли сонце ще не увійшло в повну силу.

Сприятливі дні для посадки тюльпанів у вересні

У перший місяць осені для своєчасної посадки цибулинних важливо стежити за фазами Місяця. Найбільш сприяє для роботи з тюльпанами спадаючий місяць. Ця фаза випадає на 1-6 і 22-30 вересня. Найбільш сприятливими датами, щоб посадити тюльпани, є 18, 19, 23, 26, 27 вересня. Також посадити можна 1, 2, 3, 9, 10, 11, 24, 25, 29 і 30 числа.

Коли висаджувати тюльпани в жовтні

Перша чверть припадає на 1-5 і 21-31 число. Найбільш сприятливими датами для посадки цибулинних вважаються 8, 9, 12, 13, 21, 22, 26, 27 жовтня.

Коли садити тюльпани в 2022 році за місячним календарем не варто

Місячний календар крім вдалого часу для посадки тюльпанів вказує дати, в які садити небажано. Садити квіти погано приживуться, будуть хворіти. Навесні з них виросте слабке рослина з млявим цвітінням.

Найневдалішим часом для будь-яких робіт з квітами є період молодика, який триває 3 дні і повний місяць.

Цибулинні не рекомендується садити в фазу зростаючого місяця. У ці дні всі сили спрямовані до зеленої частини рослини. Квіти розвиваються слабкими і хворобливими. Однак посадка в такі дати не так критична, як на повний місяць, так і в молодика.

Несприятливі дні для посадки тюльпанів у вересні

Молодик у вересні доводиться на 7 число. Несприятливими для посадки є 6, 7 і 8 вересня.

Повний місяць буде 21 вересня. В цей день також всі роботи в саду, в тому числі і з цибулинними не рекомендуються.

Фаза зростаючого місяця припадає на період з 8 по 20 вересня.

Несприятливі дні в жовтні для посадки цибулин тюльпанів

В жовтні молодик буде 6 числа. Це означає, що 5, 6 і 7 садити цибулинні не варто. В повний місяць, 20 жовтня, посадка також не буде успішною.

Місяць у жовтні буде спостерігатися з 7 по 19 число. В цей час садити не рекомендується.

Як підготувати посадковий матеріал для посадки?

Купуючи посадковий матеріал, потрібно правильно підготувати його до посадки. При гарній обробці посадкового матеріалу рослини виростають здоровими, з міцним імунітетом, легко переносять зиму і активно цвітуть.

Перед посадкою цибулинки бажано впорядкувати за розміром. Після їх обробляють слабким розчином марганцю. Можна використовувати спеціалізовані засоби. Злегка підсушують і висаджують на заздалегідь підготовлене місце.

Передпосадкова підготовка проходить в кілька етапів.

 • Цибулинки очищаються від забруднень і зайвої луски.
 • Проводиться ретельний огляд на хвороби і травми.
 • Сортування цибулин по розміром і сортам.
 • Обробка знезаражувальним розчином.
 • Спеціальна обробка уражених ділянок, при їх наявності.

Посадковий матеріал можна отримати:

 • Після закінчення цвітіння викопують цибулини. Їх висушують, відокремлюють дітки і зберігають до осені, при температурі не нижче + 25 ° С. Щорічна викопала тюльпанів перешкоджає ослабленню культури і зберігає сили для нового сезону.
 • Покупку нового посадкового матеріалу бажано проводити безпосередньо перед посадкою. Його необхідно ретельно оглянути на наявність травм і захворювань.

Як вибрати місце для посадки тюльпанів?

Для рясного цвітіння важливу роль відіграє місце вирощування. Щоб правильно вибрати розташування майбутньої клумби, потрібно знати основні переваги культури до умов життя у відкритому грунті.

 • Тюльпани у відкритому грунті прекрасно ростуть на добре освітлених місцях. Навесні грунт повинен прогріватися протягом дня, а проклюнулися паростки висвітлюватися прямими сонячними променями.
 • Грунт повинен бути нейтральним. Кислий грунт необхідно підщелачувати. Для цього використовують доломітове борошно, золу або подрібнений крейда. Вносять речовини під час перекопування землі за кілька днів до посадки.
 • Передбачуване місце має бути захищене від затоплення. Близьке залягання ґрунтових вод може привезти до пригнічення розвитку або загнивання. Для захисту від талих вод, рекомендується піднімати клумбу на 30 – 50 см від рівня землі.

ВАЖЛИВО, що для рясного цвітіння рослини бажано пересаджувати через 1 – 2 роки на нове місце. На старе місце тюльпани повертають не раніше, ніж через 3 сезону.

Що класти в лунку при посадці тюльпанів?

Тюльпан – невибаглива рослина і може рости практично в будь-яких умовах відкритого грунту. Однак цвісти на недоглянутих клумбах буде слабо і короткостроково.

Однією з умов для хорошого розвитку і формування сильних бутонів є склад грунту. Підготувати землю до посадки нескладно. Спочатку потрібно ретельно перекопати землю і очистити від всіх бур’янів та іншого рослинного сміття. Сформувати грядку. Акуратно розрівняти поверхню, використовуючи граблі. На відстані 10-15 см викопати лунки.

Заповнити лунки заздалегідь підготовленою ґрунтовою сумішшю.

 • Перепрілий гною або перегній – 2 відра.
 • Листова земля, перемішана з піском – 2 відра.
 • Зола деревна 0.5 відра.
 • Сульфат калію 1.5 ст.л.
 • Подвійний суперфосфат – 2 ст.л .

Всі інгредієнти ретельно перемішати і внести в грунт.

На яку глибину садять тюльпани у відкритому грунті?

Тюльпани садять досить глибоко, в першу чергу, відштовхуючись від розмірів посадкового матеріалу і типу грунту. Оптимально садити на глибину трьох діаметрів цибулинки на пухких грунтах. При посадці в важку або глинистий грунт їх садять дрібніше.

Як посадити тюльпани правильно, схеми посадки

При посадці у відкритий грунт слід виконувати певні правила.

 • Потрібно вибрати найбільш підходяще добре освітлюється місце без протягів і застоїв води.
 • Важливо переконатися в якості грунту і при необхідності внести відсутні компоненти.
 • при посадці залишати достатній простір, не менше 10 см, щоб добре розвивалася коренева система.
 • Після посадки потрібно ретельно полити, ущільнюючи грунт.
 • Перед заморозками покрити посадки будь-якої органічної мульчею, яку після зими доведеться прибрати.

Групова схема посадки тюльпанів у відкритому грунті

Тюльпани – групові рослини. На клумбі, бордюрах або кашпо, вони завжди виглядають більш ефектно групами, ніж по одному. Кількість висаджених поруч тюльпанів залежить від виділеної площі відкритого грунту.

Потрібно враховувати, що садити слід через 10 – 15 см один від одного. Форма посадки у відкритому грунті, шаховий або лінійний порядок, колірна підбірка сортів залежить від уподобань господаря.

Схема посадки тюльпанів у відкритому грунті по зростанню рослини

Для реалізації такої схеми важливо знати сортові особливості. На дальній план краще посадити найбільші сорти. Їх же варто розташовувати в центрі круглих композицій. На ближчих рівнях садять середні і дрібні тюльпани. Така схема дозволяє підкреслити пишність кожного тюльпана при досить щільному вирощуванні.

Як посадити тюльпани у відкритому грунті за термінами цвітіння

Ефектно виглядають клумби, де рослини висаджені з урахуванням термінів цвітіння. Такі багатошарові посадки піздноцвітущих і ранньоквітучих сортів забезпечують високу декоративність клумби. Яскраві квіти прикрашають ділянку протягом усього сезону.

Поради та хитрості садівників при посадці тюльпанів

Тюльпани – невибагливі квіти і ростуть без проблем у відкритому грунті. Однак, щоб досягти шикарного цвітіння досвідчені садівники застосовують невеликі хитрості при вирощуванні цієї квітки.

 • Викопувати цибулини потрібно, коли засохли листя.
 • Цветонос потрібно видаляти гострим ножем або секатором.
 • Міняти місце не рідше, ніж раз на три роки.
 • Садити цибулину на глибину рівною 2 -3 її висоти.
 • Зручно садити цибулинні в сітчастих піддонах.
 • Зберігати викопані цибулини потрібно при температурі 25 С в добре провітрюваному тарі.

Виконання простих правил дозволить забезпечити рослині найбільш підходящі умови.

Часті помилки

Хоча тюльпани вважаються невибагливої ​​культурою, при їх вирощуванні можна зробити ряд помилок.

 • Несвоєчасна посадка може привести до їх загибелі.
 • Посадка тюльпанів в низинні ділянки призведе до подрібнення кольорів і загнивання цибулини.
 • Кисла грунт негативно позначається на розвитку.
 • Механічне пошкодження при посадці може статися, якщо цибулину вдавлюють в грунт, а не викладають в підготовлену лунку.
 • Посадковий матеріал, не оброблений дезінфікуючими розчинами, більше схильний до захворювань.
 • Внесення свіжого гною може привести до опіку коренів і загибелі рослини.

Уникаючи подібних помилок, можна легко виростити чудові весняні квіти на своїй ділянці.

Відповіді на часті питання

Перед початківцями квітникарями часто постають питання щодо вирощування тюльпанів.

Саджаю цибулинки щороку, але вони погано цвітуть. З чим це може бути пов’язано?

Відповідь: Причин, що впливають на це, багато. Основні з них: неякісні цибулини, заглиблення і загущення посадок, виснажена земля, вітряне місце вирощування.

Тюльпани добре цвітуть, але практично не виростають. Від чого це може відбуватися?

Відповідь: Якщо тюльпан не витягується до заявлених сортом розмірів, то йому швидше за все не вистачає азотного харчування. Також може вплинути дефіцит вологи.

Як при посадці у відкритому грунті можна захистити квіти від мишей?

Відповідь: Гризуни люблять ласувати цибулинними рослинами. Щоб захистити посадки тюльпанів, можна садити їх в спеціальних сітчастих контейнерах. Так само рекомендують поруч садити нарциси. Їх запах відлякує гризунів. Можна в клумбу з тюльпанами увіткнути колючі гілки шипшини.

Чи можна не викопувати цибулини щороку?

Щорічно тюльпани годі й викопувати, але через три роки цю процедуру потрібно робити. Це не дозволить квіткам подрібнювати і втратити сортові властивості.

Якщо поруч посадити тюльпани різних сортів, чи можуть вони переопилиться?

Відповідь: ні, не можуть. Тюльпани розмножуються вегетативно. Будь-які зміни в забарвленні бутонів свідчать про захворювання, з яким потрібно боротися.

Висновок

Сяйво весняних фарб у багатьох пов’язано з початком цвітіння тюльпанів. Цей прекрасний квітка заявляє про кінець зими і швидкий прихід літа. Виконання нескладних правил по культивуванню дозволяє з року в рік радіти пишного різноманітності на своїх клумбах.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал