Сирна паска 2024: ТОП-10 рецептів традиційної пасхальної паски

Головне весняне свято всіх православних – Світлий Великдень! Відзначають його відразу на наступний день після закінчення великого посту, в неділю. Пісні страви залишаються в минулому і все те, що донині було заборонене віруючим, з’являється на столі в достатку, люди пригощаються. Напередодні світлого свята фарбують яйця, печуть паски і пироги, висвітлюють всю цю смакоту в Храмі.

Ще одною символічною стравою є сирний десерт, який також носить однойменну назву – Паска. Скажемо чесно, не всі православні готують цей смачний десерт в Світле Христове Воскресіння. А дарма! Ми запевняємо, що смачніше цього сирного десерту ви не пробували!

До речі кажучи, готувати її можна не тільки на свято. Сирну паску можна зробити в силіконових формах або просто пластиковому контейнері, навіть без особливого приводу – просто до чаю! А для святкового застілля в запасі бажано мати спеціальну пасочку, яку можна купити в будь-якому магазині.

Отже, сьогодні ми зібрали для вас найсмачніші і прості рецепти цієї смакоти. Вибирайте будь-який, адже всі вони класичні – і творіть!

Класичний рецепт сирної паски

Ніжна, смачна і ароматна десертна страва для святкового столу на Пасху. Ця страва символізує гору Голгофу, на якій був розіп’ятий Ісус, тому це православне святкування рідко без неї обходиться.

Інгредієнти:

  • сир – 1 кг;
  • масло вершкове – 200 г;
  • яйце куряче – 5 шт.;
  • цукор-пісок – 200 г;
  • ванільний цукор – 1 ч. л.;
  • вершки – 400 мл;
  • горіхи – 100 г;
  • родзинки – 100 г;
  • цукати – 100 г.
  1. Сир протріть через сито або подрібнити блендером. Далі додайте до сиру розм’якшене вершкове масло і перемішайте.
  2. Паличку ванілі розріжте, приберіть з неї насіння. Яйця збийте разом з цукром, додай вершки і подрібнену паличку ванілі, перемішайте.
  3. Отриману масу поставте на помірний вогонь, постійно помішуючи, доведіть до кипіння і варіть до загустіння. Після цього суміш трохи остудіть.
  4. Горіхи подрібнити в блендері або дрібно порубати ножем. Якщо цукати великі, то їх необхідно нарізати. Родзинки промийте гарячою водою і просушіть.
  5. Змішайте сир, цукати, горіхи, родзинки і остиглу яєчну масу.
  6. Форму для паски застеліть марлею, складеною в 2-3 шари, краї марлі повинні звисати. Викладіть сирну масу в форму і утрамбуйте її. Краї марлі загорніть наверх і встановіть зверху вантаж. Помістіть сирну паску в холодильник для застигання на 12 годин.
  7. По закінчення визначеного часу приберіть вантаж, розгорніть марлю, викладіть паску на плоску тарілку і прикрасьте на свій смак.

Найпростіший рецепт паски зі сметани і сиру

У цій статті ми розповіли як приготувати великодні паски, а зараз хочемо познайомити вас з дуже простим рецептом. Стандартне поєднання сиру з родзинками, горіхами і легким цитрусовим ароматом – просто словами не описати. Прекрасний варіант для тих, хто готує подібне частування вперше. Все просто і доступно!

Що нам знадобиться:

  • 700 г сиру жирного (краще домашнього);
  • 150 г вершкового масла кімнатної температури;
  • 3 курячих яйця;
  • 150 г сметани (краще по-жирніше);
  • 200 г цукрового піску;
  • 150 г родзинок;
  • горішки будь-які за смаком;
  • цедра з одного апельсина;
  • пакетик ваніліну.

Взагалі, в Христове Воскресіння прийнято подавати до столу найкращі продукти. А в цьому рецепті це не тільки бажання смачніше поїсти, але і необхідність в рецептурі! Адже з жирних, бажано домашніх, сиру, сметани і вершкового масла виходить щільна і дуже смачна і густа паска.

Отже, нам знадобиться каструля або казанчик з товстим дном. Сюди перекладаємо сир. Цукровий пісок, ванілін, сметана і сирі яйця відправляються слідом.

На замітку. Сир можна і не перетирати через сито. Процес цей досить копіткий і довгий. Збивання блендером буде цілком достатньо, щоб суміш стала повністю рівномірною.

Перебиває до однорідного стану без грудок.

Апельсин миємо, зчищають з нього помаранчеву корочку дрібною теркою. При цьому не можна торкатися білої частини, адже вона неприємно гірчить. Перекладаємо в основну масу.

М’яке масло, кімнатної температури відправляємо в спільний посуд. Злегка перемішуємо і ставимо на плиту, на маленький вогонь. На цій же температурі, постійно працюючи лопаткою, нагріваємо до дуже гарячого стану. Закипляти вміст не потрібно. Орієнтовна температура – 80 градусів.

Коли на поверхні почне утворюватися пар і з’являться перші бульбашки, знімаємо з вогню. Зараз потрібно охолодити суміш до кімнатної температури. Щоб це сталося швидше, ставимо каструльку в миску з холодною водою і, періодично помішуючи і змінюючи воду, доводимо до потрібного стану.

Родзинки гарненько миємо й висушуємо їх паперовими серветками. Горішки можете використовувати будь-які, їх потрібно подрібнити на шматочки середнього розміру. Відправляємо все це в основну масу.

Можна використовувати спеціальну пасочницу. Але я хочу показати вам дуже цікавий варіант – на друшляку. Ставимо його в миску, в яку потім буде стікати сироватка. Марлю складаємо в 4 шари, змочуємо чистою кип’яченою водою і вичавлюємо. Стелим її так, щоб звисали краї.

Переливаємо сюди всю сирну масу. Вільними кінцями марлі накриваємо, ставимо кришку або блюдце відповідного діаметру і поміщаємо грузик близько 1 кг. Можна використовувати літрову банку з соліннями (або наповнену водою).

Обережно переміщаємо конструкцію в холодильник, де вона проведе 12-24 години, в залежності від вільного часу. У будь-якому випадку, 12 годин вона повинна простояти! Рідина, яка збирається в мисці, потрібно періодично зливати, щоб не зволожувати низ десерту.

Після холодильника прибираємо все зайве, знімаємо кінці марлі. Перевертаємо на плоске блюдце або піднос, прибираємо форму і марлю.

Великоднє ж частування можна прикрасити по своєму смаку: шоколадні диски, кондитерські посипання та ін.

Заварна сирна паска з вершками і цукатами

Вище ми розглянули варіант сирної паски на сметані. Але куди смачніше і багатшою вона буде з вершками. Як і інші молочні продукти для цього десерту, їх теж потрібно брати жирними і максимально якісними. Ідеальним рішенням буде, звичайно ж, використання домашньої молочки.

Відмінність заварного рецепта в тому, що готова смакота не містить в собі сирих яєць і, при цьому, може зберігатися в холодильнику близько тижня. Готується цей смаколики досить просто. А виходить неймовірно смачно – просто смакота. Спробувавши одного разу, розлюбити його у вас вже не вийде.

Інгредієнти:

  • 3 сирих курячих яйця або 5 жовтків;
  • 500 г сиру, жирністю не менше 9% ;
  • 50 г цукатів;
  • вершки – 200 мл. (Не менше 30%);
  • 50 г родзинок;
  • ванілін за смаком;
  • 100 г масла вершкового (дістати з холодильника за 4-5 годин до приготування);
  • 150 г цукрового піску;
  • цедра з одного лимона.

На замітку. Цієї кількості інгредієнтів ідеально вистачає для однієї стандартної пасочки, об’ємом 900 мл.

Спочатку підготуємо водяну лазню. У каструлю наливаємо трохи води, ставимо на плиту і чекаємо закипання. А поки вода закипає, в іншу каструльку, меншого розміру, перекладаємо сир. Попередньо його потрібно протерти через сито або розм’якшити блендером.

М’яке вершкове масло відправляємо слідом, а також цукровий пісок, вершки, сирі яйця (або тільки жовтки) і ванілін. Все це перетворюємо в абсолютно однорідну суміш за допомогою вінчика або блендера.

Тим часом, «перетопилася» наша лазня. Встановлюємо над киплячою водою каструлю з сирним вмістом.

На замітку. Можна обійтися без цієї процедури і просто нагріти масу на плиті, на самому маленькому вогні, постійно помішуючи. При цьому кип’ятити її не потрібно, а лише довести до появи перших бульбашок. Але, саме процес над парою дозволяє отримати більш смачний і ніжний десерт. Хоч на це і йде багато часу – не менше години. В процесі нагрівання вона буде ставати більш рідкою. Але потім, волога буде випаровуватися і вміст почне густіти. Постійно помішуючи, доводимо його до стану густої манної каші.

Тепер каструлю знімаємо з вогню і ставимо в тазик з холодною водою і, бажано, льодом. Періодично помішуючи і змінюючи потеплілу воду, повністю її охолоджуємо.

Промитий і обсушену родзинки, цедра апельсина і цукати відправляються сюди ж. Все добре вимішуємо, щоб продукти розподілилися максимально рівномірно.

Збираємо пасочницу так, щоб опуклі краї надпису «ХВ» були зовні. Марлю, складену в 2-3 шари, змочують водою і вичавлюємо. Беріть великий відріз, щоб після того, як ви застеліть її в форму, краї звисали за іншу сторону бортиків.

Цей посуд кладемо вузькою стороною вниз, тобто догори дном, на тарілку з бортиками. Вистилаємо її рівномірно марлею, щоб не було складок. Перекладаємо сирну суміш, вирівнюємо поверхню. Накриваємо вільними краями марлі, і ставимо будь-який гніт. Наприклад, металеве коло.

Порада. Якщо будете ставити витягнутий вантаж, наприклад банку з водою, то спочатку на марлю потрібно поставити плоске блюдце, для розподілу ваги.

Переміщаємо в такому вигляді мінімум на добу в холодильник. Якщо виділена волога скопичується по низу майбутнього десерту, її обов’язково потрібно злити.

Прибираємо все зайве, накриваємо блюдцем на якому будемо подавати смаколики і перевертаємо на нього. Знімаємо борту форми і марлю. Залишилося тільки прикрасити і подати на стіл! І не забудьте про фарбування яєць, які теж є обов’язковим атрибутом цього Свята!

Паска із сиру з маком

Пропонуємо вам один з найпростіших рецептів цієї страви з мінімального набору інгредієнтів. Розбавимо сирний смак апельсином – а саме цедрою і джемом. Ви за бажанням, можете брати будь-які інші наповнювачі та ароматизатори.

Також в складі є мак. Це просто неймовірне поєднання! Багато замінюють його родзинками. Смачно буде в будь-якому випадку. Але саме варіант з маком подобається мені більше!

Список необхідних продуктів:

  • 450 г сиру (4-9% жирності);
  • апельсиновий джем – 250 мл;
  • 2-3 ст. л. маку харчового;
  • апельсинові цукати – 50 г;
  • сметана (20-30% жирності) – 100 г;
  • 100 г масла вершкового;
  • один апельсин для прикраси.

Мак пересипаємо в миску і заливаємо окропом. У такому вигляді залишаємо на півгодини, щоб він добре набряк. Перекидаємо в сито, даємо всій рідині повністю стекти. Подрібнюємо мак блендером, товкачем або пропускаємо через м’ясорубку.

Сир і сметану змішуємо в одному посуді.

Важливо! Чим жирніше будуть молочні продукти, тим смачніша і щільніша буде готова страва! А якщо є можливість використовувати домашні, то обов’язково скористайтеся ними.

Вершкове масло потрібно дістати з холодильника за 3-5 годин до приготування і поставити в тепло. У м’якому вигляді відправляємо його в основну масу. Цукати подрібнюємо блендером і додаємо слідом. Замість цього можна брати будь-який інший ароматизатор. Наприклад, ванілін.

Слідом йде апельсиновий джем. Він виступить ще одним ароматизатором і, до того ж, підсолоджувачем. Тому, цукровий пісок до складу ми не кладемо. Але, якщо хочете, можна і додати. Занурювальним блендером збиваємо все в однорідну, м’яку масу без будь-яких грудок.

Залишилося тільки рівномірно розподілити мак в сирній масі. Тепер основа для паски повністю готова. Приступимо до формування.

Готуємо форму-пасочницю. Збираємо всі 4-и її боки і ставимо на блюдо широкою стороною вгору. Миску вниз обов’язково потрібно встановлювати – в неї буде стікати вся волога. Беремо двошарову марлю, змочують її водою і віджимають. Вистилаємо форму так, щоб не було складочок і заломів. Інакше, десерт буде нерівним.

Перекладаємо підготовлену масу сюди. Злегка потрясіть, щоб вийшли всі можливі повітряні кишені. Накриваємо звисаючими краями марлі. Зверху ставимо блюдце, а вже на нього будь-який вантаж. Наприклад, ємність з водою. У такому вигляді конструкцію переміщаємо в холодильник на добу.

Порада. Періодично обов’язково перевіряйте кількість виділеної рідини. Якщо її занадто багато, зливаємо. Інакше, низ десерту буде перезволожений.

Тепер можна діставати з холодильника. Вантаж знімаємо, відкриваємо краї марлі. Ставимо дном вгору блюдо, на якому плануєте подавати десерт. Перевертаємо на нього, прибираємо бортики форми і марлю.

Залишилося тільки прикрасити. В даному випадку ми зробили це скибочками апельсина і насінням маку.

Царська сира паска з сиру

І правда царський, багатий і дуже смачний сирний десерт виходить за цим рецептом. У складі є 3 види шоколаду – білий, молочний і темний. І складається десерт з трьох відповідних шагів.

Заварювати масу ми не будемо. І цей факт може збентежити тих, хто боїться наявності в загальній масі сирих яєць. Але нехай вас це не лякає, адже ми їх додавати не будемо зовсім. Всім раджу спробувати такий рецепт в справі!

Продукти в рецепті:

  • 600 г сиру, жирністю 9-12%;
  • ванілін за смаком;
  • 200 г жирних вершків (замінюється, при необхідності, тим же кількістю некислим сметани);
  • 100 г м’якого (теплого) вершкового масла;
  • 70-80 г пудри цукрової;
  • 50 г білого шоколаду;
  • 50 г темного шоколаду (з вмістом 56% какао);
  • 50 г молочного шоколаду;
  • 15 г подрібненого фундука;
  • 20 г апельсинових цукатів.

Ставимо сито над великою мискою. Протираємо через нього сир, за допомогою ложки. Цю процедуру запросто можна замінити збиванням до однорідного стану блендером. До нього вливаємо вершки, розм’якшене масло, цукрову пудру і ваніль. Міксуючи все блендером до рівної консистенції.

Фундук подрібнюємо за допомогою кухонного комбайна або в м’ясорубці. Цукати нарізаємо дрібними шматочками. Якщо вони у вас власного виробництва, то це буде круто!

3 види шоколаду подрібнюємо ножем або тремо теркою в три окремі миски. Ставимо їх окремо на водяну баню і, помішуючи, доводимо до рідкого і повністю однорідного стану.

Ділимо сирну масу на три частини. Одну з них перемішуємо з білим шоколадом. Другу відправляємо до молочного і туди ж всипаємо горіхи. Третю, відповідно, перекладаємо в темну масу разом з цукатами. Кожну з них вимішуємо окремо.

Верх дном на тарілку ставимо пасочницю. Двошарову марлю змочуємо в кип’яченій воді і віджимають. Вистилаємо нею форму, намагаючись розподілити складки по кутах, щоб на бортах ніяких заломів не залишалося. Викладаємо першим шаром всю масу з білим шоколадом. При цьому форма заповниться на третину.

Наступною йде маса з горішками, а третій, відповідно, з цукатами. Таким чином, наш десерт буде тришаровим і трибарвним – від світлого до темного.

Загортаємо краями марлі, встановлюємо вантаж і в такому вигляді прибираємо в холодильник мінімум на ніч. Але краще, приготувати її вранці, напередодні паски, щоб наступного ранку можна було вже насолодитися своїм творінням!

Готовий виріб перевертаємо на блюдо, прикрашаємо тим, чим подобається і подаємо!

Сирна паска зі згущеним молоком

Сирна паска – смачна страва, яке готується раз на рік на свято Великодня. Сирна основа залишається незмінною, але ось добавки можуть бути різними: сухофрукти, горіхи, прянощі або згущене молоко.

Інгредієнти:

  • сир – 500 г;
  • молоко згущене – 100 мл;
  • масло вершкове – 50 г;
  • курага – 1 стакан.

В розтоплене вершкове масло додайте згущене молоко. Потім додайте сир і змішайте інгредієнти міксером. Курагу залийте окропом на 10 хвилин, потім помийте і наріжте смужками, додайте в сирну масу.

Форму для паски застеліть вологою марлею, викладіть в неї сирну масу, утрамбуйте, зверху прикрийте краями марлі і приберіть в холодильник на 10 -12 годин.

Готову паску вийняти з форми, прикрасьте глазур’ю і посипанням, подавайте на святковий стіл. Приємного апетиту!

Рецепт ніжної сирної паски без варіння

Цей дуже хороший рецепт відрізняється тим, що в складі є згущене молоко . Така смакота виходить – словами не опишеш! Я більше, ніж впевнена, що на святковому столі від цієї пасочки вже в перші хвилини після подачі не залишиться ні сліду. Ніжна, що тане в роті, за смаком – як морозиво!

Наполегливо рекомендуємо вам приготувати цю неймовірно смачний десерт! Адже це зовсім нескладно.

Що знадобиться:

  • сир, жирністю не менше 9% – 600 г;
  • 150 г очищених волоських горішків;
  • 250 г вареного згущеного молока;
  • 20% сметана або вершки тієї ж жирністю – 100 г;
  • 100 г вершкового масла.

Третину підготовлених волоських горіхів викладаємо на деко, розподіляємо рівномірно і відправляємо в холодну духовку. Ставимо нагрів на 180 градусів і підсушіть тут 15 хвилин. Після, коли вони охолонуть, очищаємо від лусочок і нарізаємо ножем на середні шматочки.

В окрему миску переміщуємо сир і вливаємо вершки. Можна їх замінити некислою сметаною. Блендером перетворюємо все в ніжну, повністю однорідну масу, без грудок. М’яке вершкове масло кімнатної температури і варене згущене молоко відправляються слідом. Знову попрацюємо блендером.

Лопаткою замішуємо сюди нарізані горішки. Уже зараз виходить смачна маса, якою можна і перекусити. Але ми плануємо довести справу до кінця, тому, озброюємось пасочніцею, ставимо її на тарілочку, яка послужить ємністю для збору сироватки. Встановлювати форму потрібно дном вгору.

Відріз марлі складаємо в 2 рази, змочуємо її і добре вичавлюємо. Застеляємо всередину форми так, щоб вона рівно, без складок покрила стінки, а краї виходили за бортики.

Заповнюємо сирною начинкою, щільно і рівномірно. Частину, що залишилася марлю рівно складаємо поверх. Встановлюємо сюди маленьку тарілку, а на неї вантаж, вагою близько 1 кг. Ним може бути банку з водою або важка металева ступка. Головне, щоб конструкцію потім зручно було зберігати в холодильнику.

У такому вигляді прибираємо в холодильну камеру на 12 годин, але краще на добу. Знімаємо гніт, розгортаємо марлю і ставимо зверху тарілку, на якій будемо подавати частування. Перевертаємо, видаляємо форму і марлю з бортиків. Прикрашаємо залишками грецьких горішків і подаємо!

Сирна паска з желатином

Перш, ніж подати паску на стіл, вона повинна застигнути в холодному місці, щоб сирна паска мала щільну консистенцію можна додати до її складу желатин. Крім усього іншого, це прискорить процес приготування паски.

Інгредієнти:

  • сир – 500 г;
  • цукор – 65 г;
  • вершки – 100 г;
  • сіль – 1 г;
  • масло вершкове – 50 г;
  • сухофрукти – 100 г;
  • желатин – 10 г;
  • ванілін – 1 г.

У сир додайте цукор , сіль, вершки і вершкове масло, збийте інгредієнти блендером.

Желатин залийте теплою водою і залиште на 10 хвилин, потім підігрійте його, щоб він повністю розчинився. Сухофрукти залийте окропом, помийте і наріжте. Додайте желатинову масу і сухофрукти в сирну масу, перемішайте.

Форму для паски застеліть вологою марлею. У форму викладіть сирну масу, прикрийте її краями марлі, встановіть зверху вантаж і помістіть в холодильник до повного застигання. Через 3-4 години паска буде готова, прикрасьте її на свій смак і подавайте на стіл. Приємного апетиту!

Рецепт приготування сирної паски в духовці

Зазвичай сирну паску готують без термообробки, тому вона має невеликий термін зберігання. Хочемо поділитися з вами відмінним рецептом сирної паски, приготовленої в духовці.

Інгредієнти:

  • сир – 500 г;
  • жовтки яєчні – 4 шт.;
  • білки яєчні – 3 шт.;
  • цукор – 1 склянка;
  • масло вершкове – 100 г;
  • крупа манна – 100 г;
  • журавлина сушена – 100 г;
  • борошно – 10 г;
  • панірувальні сухарі – для форми.

Сир протріть через сито. Змішайте сирну масу з розм’якшеним вершковим маслом. Жовтки збийте з цукром. Потім змішайте сирну масу з жовтковою. Далі додайте манну крупу і добре перемішайте.

Білки збийте з дрібкою солі до пишної піни, потім додайте їх в сирну масу. Журавлину залийте окропом на 10 хвилин, потім помийте і просушіть її. Потім обваляйте ягоди в борошні і додайте до основної маси.

Форму для запікання щедро змастіть вершковим маслом і посипте панірувальними сухарями. Викладіть сирну масу в форму і помістіть в духовку, розігріту до 170 градусів. На низ духовки поставте деко з водою.

Випікайте паску 50-60 хвилин. Готовність паски перевіряйте дерев’яною зубочисткою, вона повинна бути сухою. Дайте пасці охолонути і прикрасьте її на свій смак.

Паска сирна з какао

Цей десерт, завдяки додаванню какао, виходить не тільки смачним, але і по-справжньому святковим!

Інгредієнти:

  • сир – 1 кг
  • цукор – 2 ст.
  • масло вершкове – 300 г
  • сметана – 6 ст. л.
  • какао-порошок – 4 ст. л.
  • шоколад – за смаком
  • ванілін – за смаком
  • сіль – 1/4 ч. л.

Розм’якшене вершкове масло розтираємо до густоти сметани. Додаємо цукор, ванілін, какао-порошок і сіль, ретельно перетираємо.

Сир беремо свіжий і сухий, протираємо через сито. Додаємо сметану і добре перемішуємо. Додаємо невеликими порціями суміш з масла, какао і цукру. Перемішуємо ретельно до отримання однорідної рівномірного забарвлення маси.

Викладаємо масу в пасочницю і ставимо під гніт. Ставимо в холодильник приблизно на добу. Застиглу паску перевертаємо на блюдо і прикрашаємо чорним шоколадом, натертим на тертці.

Бонус для любителів смачних десертів: сирна паска без додавання яєць

Так як сирна паска готується без термообробки, то деяких господинь бентежить використання в десерті сирих яєць. Спеціально для цього ми підібрали відмінний рецепт паски без використання курячих яєць.

Інгредієнти:

  • сир – 650 г;
  • пудра цукрова – 250 г;
  • сметана – 200 мл;
  • масло вершкове – 250 г;
  • ванілін – за смаком;
  • родзинки – 80 г;
  • курага – 80 г;
  • чорнослив – 80 г.

Сир перетріть через м’ясорубку і змішайте з підталим вершковим маслом. Сухофрукти залийте окропом на 15-20 хвилин, потім помийте, просушіть і наріжте. У мисці змішайте сирну масу, сухофрукти, сметану і ванілін, перемішайте.

Спеціальну форму застеліть вологою марлею, викладіть в неї сирну масу, утрамбуйте її і прикрийте зверху марлевими краями, поставте під гніт.

Паску помістіть в холодильник на 10-15 годин. Паск викладіть на плоске блюдо і подавайте на святковий стіл.

Прості секрети для приготування смачної паски

Такий святковий десерт зіпсувати важко, адже, як правило, він готується без випічки. Але особливо початківцям господаркам важливо відчути пропорцію всіх складових, щоб великодня піраміда не розвалилася.

Щоб частування вийшло смачним, що тане в роті і ароматним, скористайтеся цими корисними порадами:

  1. Всі продукти повинні бути свіжими , в ідеалі домашніми або фермерськими.
  2. Не економте на калоріях для свята. Сир використовуйте жирний (9%), сметану і вершки краще брати не менше 30%, а вершкове масло не менше 82,5%.
  3. Сир підберіть сухий, в іншому випадку є ризик, що красива піраміда втратить форму .
  4. Десерт вийде ніжніше і смачніше, якщо сир протерти через сито або пробити за допомогою погружного блендера до однорідної маси.
  5. Яйця і олія повинні бути кімнатної температури, заздалегідь дістаньте з холодильника.
  6. Вершки використовуйте охолоджені.
  7. Оригінальність святковому десерту можуть надати різні добавки (ваніль, сухофрукти, цукати, мак, какао або горіхи).
  8. Частування вийде більш ніжним, якщо замість цукру додати цукрову пудру.
  9. Коли викладаємо готову масу в пасочницу, ложкою злегка утрамбовують, а зверху кладемо гніт. Пасочніцу ставимо на тарілку, в якій буде збиратися зайва рідина.
  10. Щоб паска зберегла форму, потрібно залишити її в холодильнику мінімум на 10-12 годин, а краще на добу.
  11. Форму найзручніше використовувати готову, з церковними символами і збірну з боків.
  12. Форму необхідно застелити марлею, а щоб вона щільніше прилягала до стінок форми, потрібно змочити її водою.

Після таких смаколиків ми часто шкодуємо, що свято тільки раз на рік. А якщо вам сподобалися рецепти, то чому б за ними не приготувати свіжий і ніжний сирний десерт для всієї родини в звичайний будній день?

Висновок

Сирна паска – традиційний десерт в Світле Христове Воскресіння! Готують його з сиру, з додаванням сметани або вершків. Роблять десерт без яєць або з ними. Якщо вони в складі є, то краще приготувати заварну паску, щоб убити всіх можливих мікробів.

Це частування часто називають царським, завдяки наявності в складі найкращих інгредієнтів. Адже шкодувати грошей на сир та інші молочні продукти не варто. Чим вони жирніше, тим результат буде смачніше.

Щиро сподіваємося, що наші рецепти вам знадобляться. Забирайте їх на замітку, щоб не втратити напередодні свята!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал