Вплив на організм порушення роботи щитовидної залози!

Ніхто не буде сперечатися з тим, наскільки важлива щитовидна залоза для здоров’я! Якщо ви без всяких причин почали одужувати або втрачати вагу, з’явилися болі в м’язах, стали розсіяними і вам важко сконцентрувати увагу, з’явилося відчуття безпричинної тривоги, страху, печалі, то дуже навіть можливо це сигнали про те, що щитовидна залоза не справляється зі своєю роботою і їй необхідно допомогти.Вплив на організм порушення роботи щитовидної залози!

Щитовидна залоза відіграє дуже важливу роль в організмі, перш за все, в обміні речовин. Вона має форму метелика і розташована на шиї, вище ключиць.

Якщо щитовидна залоза розбалансована, виникають різні проблеми зі здоров’ям. Які саме – ми розповімо в цій статті.

Щитовидна залоза: важлива і «забута»

Ми зазвичай не усвідомлюємо, який вплив надає ця залоза на наш організм і його життєдіяльність – до тих пір, поки не виникають проблеми. Вона виробляє гормони, які контролюють нашу активність.

Найбільш часті порушення роботи щитовидки:

 • Гіпертиреоз: Коли залоза виробляє більше гормонів, ніж потрібно організму.
 • Гіпотиреоз: Коли виробляється недостатня кількість гормонів.

Захворювання щитовидної залози:

 • Зоб: Стійке збільшення щитовидної залози.
 • Рак щитовидної залози.
 • Вузловий зоб.
 • Тиреоїдит: Запалення щитовидної залози.

Приблизно 12% населення страждає від проблем з щитовидною залозою , і у багатьох протягом життя бувають порушення її роботи.

Сигнали про те, що з щитовидкою не все гаразд

Тіло зазвичай дає нам «сигнали тривоги», але не завжди ми їх «чуємо». Про можливе розбалансування роботи щитовидної залози свідчать наступні сигнали:

Постійна втома і порушення сну

Це один з важливих симптомів порушення роботи щитовидки. Якщо тобі весь час хочеться спати (навіть якщо ти поспала годин десять) або ти відчуваєш, що в тебе просто немає сил і енергії, цілком можливо, у тебе гіпотиреоз.

Якщо ж у тебе проблеми з засипанням і ти постійно відчуваєш себе занадто збудженою, «напруженою», а частота серцевих скорочень збільшується, справа, швидше за все, в гіпертиреозі.

Зміни ваги

Якщо у тебе гіпотиреоз, вага тіла збільшується, і скинути її дуже складно. Якщо ж тобі, не дивлячись на «посилене харчування», не вдається набрати вагу, це, очевидно, пов’язано з гіпертиреозом.

Як порушення роботи щитовидки відображаються на настрої і емоціях

У разі «гіпер» переважають тривожність, напади паніки, швидка зміна думок, проблеми з концентрацією.

Для «гіпо» характерні депресія, почуття смутку і втоми. Це пов’язано з підвищеним рівнем серотоніну.

Проблеми з кишечником

У страждаючих на гіпотиреоз зазвичай бувають запори (оскільки відповідні гормональні зміни викликають уповільнення процесів травлення).

Ті ж, у кого гіпертиреоз, можуть страждати діареєю або синдромом подразненої прямої кишки .

М’язи і суглоб

При недостатньому виробленні гормонів щитовидної залози бувають набрякання м’язів, болю в м’язах, оніміння пальців ніг і рук. І так само:

 • Ригідність
 • Запалення
 • Загальна слабкість
 • Тендиніт

Якщо ж тобі стало складно утримувати в руках предмети, підніматися по сходах, «добиратися» до високо розташованих полиць в шафах, у тебе, швидше за все гіпертиреоз.

Репродуктивний апарат

У жінок з гіпотиреозом менструальні періоди бувають більш затяжні, а менструації – хворобливі. Вони також можуть страждати безплідністю і гормональним розбалансуванням (передменструальний синдром). І у жінок, і у чоловіків гіпотиреоз викликає ослаблення лібідо (сексуального «апетиту»).

У жінок на гіпертиреоз менструальні періоди стають коротшими, можливі затримки. Ця дисфункція щитовидної залози також може мати негативний вплив на фертильність.

Волосся і шкір

Якщо твоє волосся стало сухим і ламким і почали сильно випадати, можливо, твоя щитовидна залоза погано працює. А якщо до цих симптомів додається суха шкіра і ламкі нігті, діагноз майже напевно буде «гіпотиреоз».

При гіпертиреозі волосся теж випадають, але тільки на голові, шкіра виглядає тонкою і ніжною.

Температура тіла

У які страждають на гіпотиреоз температура тіла знижена, руки і ноги мерзнуть.

При гіпертиреозі буває регулярне відчуття жару і посилене потовиділення.

Холестерин

При гіпотиреозі спостерігається підвищений рівень поганого холестерину в крові. При гіпертиреозі рівень холестерину, навпаки, знижений.

Артеріальний тиск

У кількох дослідженнях було показано, що при гіпотиреозі ризик підвищення тиску зростає. При гіпертиреозі систолічний тиск підвищується, а діастолічний – знижується.

Серце

При гіпотиреозі пульс, як правило, уповільнений (приблизно на 20 ударів в хвилину менше, ніж в нормі).

При гіпертиреозі спостерігається почастішання серцебиття.

Шия

Зоб – одне з найбільш частих проявів проблем з щитовидною залозою. При цьому відбувається розширення щитовидної залози, яке тягне за собою випинання або здуття шиї в передній її частині, а також захриплість. Зоб може виникати як при гіпер-, так і при гіпотиреозі.

Чи існує схильність до захворювань щитовидної залози?

 

Є три фактори ризику, які підвищують вірогідність порушень нормальної роботи щитовидної залози:

 • Спадковість.
 • Вік і стать (ці проблеми найчастіше бувають у жінок і у тих, хто старше сорока років).
 • Куріння (в сигаретах є токсичні речовини, що заподіює шкоду цій залозі).
Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал