Як виростити Азаріна повзучу з насіння на розсаду в домашніх умовах

Азаріна повзуча – прекрасна рослина, яка відмінно піддається вирощування з насіння.

Отримати готові до пересадки саджанці Азаріна нітрохи не складніше, ніж з іншими квітами, але деякі нюанси і особливості все ж є.

Дана стаття присвячена вирощуванню квітки і правилам догляду протягом цвітіння.

Як визначити час посіву Азаріна повзуча?

Через розсаду відбувається вирощування Азаріна повзуча. Так як цвітіння має розпочатися в червні, то бажано зробити висадку насіння під час зими. Це період знаходиться в 2-3-х місцях від моменту пересадки розсади у відкритий ґрунт.

Як правило, починає цвісти Азаріна в останні дні червня, відповідно посів насіння для вирощування розсади рекомендують починати під кінець зими – початок весни, щоб Азаріна повзуча цвіла до вересня-жовтня, поки не настануть перші заморозки.

Як підготувати насіння Азаріна повзуча до посіву

Насіння Азаріна не потрібно спеціально готувати до вирощування. Досвідчені садівники рекомендують перед посадкою замочувати зерна в 1% розчині марганцівки і залишити на 20 хвилин. Це для виключення почорніння саджанця в зв’язку з розвитком грибкових захворювань.

Щоб провести посів, необхідно насіння розкласти на ґрунті і трохи втиснути, а потім посипати піском злегка. Для прискореного зростання насіння можна посипати розігрітим піском.

Коли сіяти Азаріна повзуча на розсаду в 2022 за місячним календарем?

Згідно з місячним календарем 2022 Азаріна повзуча рекомендують сіяти для вирощування розсади в кінці лютого – початку березня. Цей період вважається найбільш сприятливим для досягнення кращого результату схожості насіння.

На замітку. У ґрунт висаджувати Азаріна повзуча слід в середині травня.

Сприятливі дні для посіву Азаріна повзуча в 2022 в залежності від місяця

Сприятливий місяць для посадки Азаріна повзуча – Березень. Садити її на розсаду в 2022 році при вирощуванні з насіння: 14 – 27.

Як правило, вирощування Азаріна починається з лютого, а сприятливими числами місяця стануть наступні: 12 – 26.

Залежно від регіонів, насіння Азаріна можна посадити і в квітні. У цьому місяці вирощуванням починають займатися садівники з холодних північних регіонів. Сприятливими числах квітня стануть: 13 – 26.

Невдалі дні для того, щоб садити насіння квітів в 2022 році

Несприятливі дні березня для початку вирощування Азаріна: 13 і 28.

У лютому садівникам не можна працювати з насінням Азаріна повзуча в наступних числах місяця: 11 – 27. У період 10-12 лютого настає молодик, і рослини уразливі в цей час. 27 лютого не рекомендується займатися вирощуванням насіння Азаріна в зв’язку з повним місяцем.

В північних регіонах несприятливими посівними числами квітня буде наступні: 12 і 27.

Посадка Азаріна повзуча насінням по кроках

  1. Крок. Підготовка ґрунту. Пухка і родюча земля підійде для вирощування. Для цього можна купити готовий ґрунт, або в домашніх умовах приготувати. Для цього пропорційно однаково розділити торф, пісок, перегній і листову землю.
  2. Крок. Рівномірно розподілити ґрунт в ящику і заповнити його насінням Азаріна, докладаючи невеликі зусилля для їх вдавлення. Потім додати трохи прожареного піску.
  3. Крок. Створити тепличні умови вирощування, накривши ящик плівкою і поставивши в світле місце. Температура під плівкою від 18 до 20 градусів. Через два тижні вирощування насіння дадуть сходи.
  4. Крок. Коли з’являться перші два листка, потрібно пікірувати в торф’яні горщики і не забувати постійно поливати при хорошому освітленні.

УВАГА! Перш ніж використовувати ґрунтосуміш, слід її знезаразити. Потрібно помістити її на 10 хвилин в мікрохвильовку (на повну потужність), після чого пролити гарячим розчином марганцівки.

Як доглядати за розсадою Азаріна повзуча, які хитрощі?

з появою з насіння здебільшого паростків Азаріна плівку необхідно зняти. Поки сіянці дуже тонкі і ніжні, поливати їх необхідно обережно. Зайва вологість під час вирощування може привести до «чорної ніжки».

РАДА! При виявленні грибка на ніжці Азаріна, яка почорніє, слід прибрати хворі паростки пінцетом і залити ґрунт марганцівкою.

Щоб Азаріна проросла результативно, садівники рекомендують ставити контейнери з посівами на сонячне місце (наприклад, на підвіконня) і підтримувати в приміщенні середню температуру.

РЕЗЮМЕ. Горщик з розсадою ставлять на підвіконня, де надходить максимальна кількість світла. Стежать за температурою повітря – стовпчик не повинен знижуватися нижче 10 градусів. Щоб паростки якомога швидше з’явилися, слід уникати спеки – не більше 18 градусів.

Незважаючи на те, що Азаріна невибагливі і добре сходить, недосвідчені садівники стикаються з низкою труднощів при вирощуванні квітки.

Жорстких вимог у Азаріна до ґрунту немає, проте, краще вибрати листової ґрунт з піску і гумусу. Цей субстрат пухкий, повітропроникний, з достатнім рівнем дренажного полотна.

Насіння Азаріна повзуча зійшли, що робити далі?

Перше насіння Азаріна зійдуть в травні. З цього часу потрібно готувати Азаріна до висадки у відкритий ґрунт. Для цього потрібно виставляти квітку на свіже повітря, як можна частіше. Так як це витка рослина, на місці посадки рекомендується встановити металеву сітку в якості опори.

Садити квітка краще на сонячному місці, але в полудень, коли палюче сонце, слід укрити Азаріна в тіні. Також рослина потрібно берегти від вітру. Грунт повинна бути нейтральною кислотності і пухкої, повітропроникною. Коли ямка для посадки Азаріна буде викопана, її дно необхідно покрити дренажем з битої цегли або керамзиту для прохідності вологи.

Пересаджувати рослину у відкритий ґрунт потрібно з грудкою землі, в якій вона росла. Глибина ямки повинна бути мінімум 30 см, а відстань між кущами – 50 см.

Коли саджанці будуть посаджені у відкритий ґрунт, потрібно зробити мульчування торфом або тирсою, щоб не допустити проростання бур’янів і водного дисбалансу під час вирощування на постійному місці.

Для успішної адаптації квітки в ґрунті, рекомендується зробити навіс, що захищає від дощу.

ВАЖЛИВО! Цвітіння відбудеться в кінці червня – початку липня і не закінчиться до перших морозів.

Чим підживити розсаду квітів

Підживити квітку потрібно починати через два тижні після пікіровки будь-якими квітковими добривами.

Тривалість і періодичність підгодівлі до висадки в ґрунт – один раз в тиждень.

Після пересадки на постійне місце Азаріна повзуча підгодовують один-два рази на тиждень азотної підгодівлею. Перед цвітінням необхідний фосфорно-калійний, це додасть цвітінню рясний хід.

Правила пікіровки рослини

Поява двох-трьох справжніх листочків на сіянцях вимагає від квітникаря розсадити рослини по роздільним склянках. За два паростка в один. Так кущі вийдуть більше.

Чи можна відразу сіяти насіння у відкритий ґрунт?

Ні. Для успішного вирощування Азаріна потрібна ретельна підготовка ґрунту. 2-3 місяці рослина має перебувати в певних ящиках і парникових умовах, піддаватися регулярному контролю і догляду.

Пересадка Азаріна повинна проводитися дуже акуратно, щоб не допустити пошкодження квітки.

Коли висаджувати розсаду у відкритий ґрунт?

Висаджувати розсаду квітки у відкритий ґрунт слід тоді, коли мине загроза поворотних заморозків.

Такий час випадає приблизно на другу половину травня. Азаріна повзуча – це рослина світлолюбна і теплолюбна. Тому місце висадки не повинно піддаватися холодному вітрі і протягу. Бажаний регулярний сонячне світло. Не варто займатися вирощуванням рослини під палючим сонцем, це відіб’ється на зростанні. Кращим ґрунтом є пухкий, повітропроникний і добре дренований. Наприклад, суглинних ґрунт є найбільш комфортною і придатною.

Азаріна потрібно достатній простір для зростання АІ розвитку, тому висаджувати саджанці необхідно на відстані не менше півметра один від одного.

Також квітка потребує опори. Для неї найчастіше вибирають сітку з металу з осередками або просто натягнуту металевий дріт. Коли рослина буде міцним, то слід підв’язати його до опори.

Де краще висадити квітка

Так як це витка рослина, досвідчені садівники радять висаджувати в місцях, де потрібна прикрасити арки, огорожі і балкони. Підвісна корзина буде чудовим варіантом, щоб в результаті спостерігати, як цвіте ампельна рослина.

Як вже було сказано, ґрунт повинен бути нейтральною і легкої, пропускає повітря і без застою вологи. Необхідно виключити вітряні місця, щоб уникнути травм Азаріна.

ВАЖЛИВО! Висадка Азаріна повзуча обов’язково відбувається з наявністю опори.

Як доглядати за Азаріна повзуча у відкритому ґрунті

Як тільки рослини приживуться на своєму місці (приблизний термін 12-15 днів), потрібно надати підгодівлю рослині з органічних добрив у вигляді курячого посліду. Повторюється це 10 днів. Бажано вносити калійно-фосфорні добрива.

Поливати квітка регулярно. У посуху збільшувати полив, але стежити, щоб не було застою вологи.

Бур’яни полоти, ґрунт рихлити навколо куща. Це підвищить її водо і повітропроникність.

Прищипування втечі рекомендується для пишності куща.

Які умови потрібні у відкритому ґрунті

Азаріна – любитель вологи, в посушливі жаркі дні поливати потрібно 2 рази в день – рано вранці до сходу сонця і ввечері. Чи не піддавати рослина протягам, опівдні, коли сонце найбільш активно – вкривати квітка в тіні.

Як поливати рослину

Азаріна повзуча любить воду, а недолік вологи призводить до опущення листків. Під час посушливих погодних умов, полив відбувається рано вранці дощовим методом і вітром.

Особливості підживлення квітів

Через два тижні після того, як зійдуть перші насіння, можна починати підгодовувати квітка. Слід звернути увагу на зовнішній вигляд рослини:

  • Маленька листя і блідий колір – додати добрива, багаті азотистими речовинами.
  • Яскраво-зелений колір листя, швидкість росту пагонів низька – додати добриво з фосфором або калієм.

Цікаві факти

Азаріна витривала і стійка до різного роду захворювань. Самим смердючим шкідником для ліан є тля. Від паразита допоможе позбутися медикаментозна обробка (наприклад, варто обприскувати рослину настоєм цибулі, часнику і хвої).

Вперше квіти були виявлені в Мексиці, після поширилися в США і Європу.

Азаріна відноситься до сімейства подорожника.

Відповіді на часті питання

Чому стеблинка Азаріна чорніє?

Грунтові патогенні грибки є збудниками чорної ніжки, яка вражає саджанці Азаріни повзучої. Отже, стебло починає чорніти, з часом ставати тонким і ламким. Такий стан призведе до загибелі Азаріна.

Що робити, коли стебло Азаріна став чорним?

Необхідно прибрати уражені паростки. Землю знезаразити. Розглядається варіант обробки ґрунту розчином марганцівки або мідного купоросу.

Який секрет швидкого зростання насіння?

Насіння укладаються на поверхню так, щоб земля повністю не присипала їх. Завдяки цьому у насіння є можливість прорости.

Висновок

Кожна рослина потребує особливого догляду і регулярний контроль при вирощуванні з насіння розсадним способом. Відповідальність за здоров’я квіток лягає на садівників. Рекомендується дотримуватися перераховані вище умови висадки і змісту Азаріна повзуча, щоб не погубити квітку, а отримати прекрасний і яскравий вигляд на своєму паркані, арці або балконі.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал