На жаль, але навіть «стерильна чистота» – не порятунок від крихітних, практично не видимих оку, невловимих бліх. Ці комахи потрапляють в будинок різними способами: на шерсті випущених погуляти тварин, а також проникли в житло через гризунів-шкідників, причепивши до одягу або взуття, через вентиляційні шахти, щілини в підлозі і стінах.
Блохи дуже швидко розмножуються і доставляють масу незручностей: укуси мало того, що неприємні (супроводжуються почервонінням), так ще й небезпечні – саме блохи нерідко переносять серйозні інфекційні захворювання.

Інструкція по виведенню бліх
Найчастіше навала комах в квартирах і приватних будинків спостерігається в літньо-осінній період: дорослі особини активно розмножуються і шукають собі прожиток (теплокровних), а з настанням холодів – тепле житло. Селяться колонії в затишних місцях: в складках постільної білизни і гардин, під матрацами, в шафах, за плінтусом.
1. Насамперед займіться виведенням паразитів у домашніх тварин. У цьому допоможуть спеціальні шампуні, які підходять для кішок, собак та інших улюбленців.
2. Далі обробіть весь домашній текстиль: зніміть постільну білизну, покривала, штори, тюль. Речі виперіть при максимально допустимій температурі, висушіть на сонці, а потім ретельно пропрасуйте з двох сторін.
3. Все, що не піддається пранню (м’які меблі, дитячі іграшки, килими) по можливості віддайте в хімчистку. Інший варіант – гарненько пропилососьте (мішок для збору пилу обов’язково викидайте) або обробіть парогенератором, а потім продезінфікуйте кожен предмет. Після дезінфекції ще раз «пройдіться» пилососом!
Максимум, що допустимо, щоб позбутися від домашніх бліх – пропилососити плюшеві дрібнички паровою шваброю або випрати з господарським милом.
4. Дерев’яні, пластикові, плетені меблі, а також підлогу, нижню частину стін, плінтус, підвіконня вимийте гарячою водою з будь-яким магазинним або домашнім дезинфікуючим засобом.
Важливо. Боротьба з блохами в квартирі або будинку має на увазі комплексний підхід. Всі роботи проводите відразу у всіх приміщеннях. В іншому випадку, рятуючись від небезпеки, блохи будуть нескінченно «мігрувати» з кімнати в кухню і навпаки.
Купівельна «хімія» та народні засоби від бліх
Вибираючи «магазинний» препарат, зверніть увагу на склад. Добре, якщо засіб містить такі сильні для комах токсини як метопропен або піріпроксіфен. Добре зарекомендували себе інсектициди «Раптор», Get, Raid, «Чистий дім». Незалежно від форми засобу (аерозоль, порошок, розчин) застосовуйте склад точно по інструкції!
Після обробки отрутою залиште приміщення закритим на кілька годин, а потім гарненько провітріть і проведіть в ньому вологе прибирання.
Якщо паразити тільки з’явилися, використовуйте народні інсектициди (ефективність набагато нижче покупних).
1. Розвісьте в кутах приміщень пучки сушених трав (полин, пижма, евкаліпта, перська ромашка) або наповніть сировиною невеликі тканинні мішечки і розкладіть в місцях ймовірного скупчення комах.
2. Як альтернативу використовуйте сушену шкірку цитрусових (лимона, грейпфрута, апельсина). Специфічний різкий запах відлякує домашніх бліх.
3. Для чищення килимів використовуйте соснову тирсу (містять дратівливі для комах ефірні масла і смоли). Рівномірно розподіліть шар стружки на поверхні, через пару годин видаліть пилососом.
4. Серед простих методів, що виключають «хімію», але допомагають вивести бліх в квартирі, популярністю користуються:
- Чистка килимів, матраців та м’яких меблів сумішшю харчової соди і кухонної солі (в співвідношенні 1: 1). Втирайте складу в поверхню, залиште як мінімум на 12 годин.
- Дезінфекція підлоги, стін насиченим розчином дігтярного, господарського мила або марганцівки, а також столового 9% оцту (співвідношення з водою 1: 1).
- У сильний мороз килими та м’які меблі можна винести на кілька годин на вулицю – загинуть і дорослі особини, і личинки.
Запобіжні заходи
- В оброблюваній кімнаті не повинно бути ні тварин, ні дітей!
- Продукти харчування й посуд поставте в герметичну тару, шафи.
- Винесіть з приміщення кімнатні квіти, акваріум з рибками.
- Якщо використовуєте «хімію» – надіньте респіратор або марлеву пов’язку
Профілактика появи домашніх бліх
- Звертайте увагу на поведінку вихованців: якщо собака безперервно чешеться і вгризається в шерсть – це тривожний симптом.
- Купуйте для кішки або собаки проти-блошиний нашийник або спеціальні краплі на холку – простіше попередити зараження тварини, ніж потім позбутися від бліх з будинку.
- Переносниками паразитів можуть бути щури та миші. Вчасно позбавляйтеся від гризунів-паразитів.
- Регулярно чистите килими (особливу увагу приділяйте придверним килимкам), а також постільні приналежності (чохли, матраци, подушки) і м’які меблі.