Знову білосніжний емальований посуд: видаляємо наліт, жовтизну і накип

Емальований посуд досить важко почистити від чорного нальоту, накипу і жовтизни. Однак домогтися того, щоб посуд знову став білосніжним, можна! Для цього потрібно провести невелику чистку.

Візьміть 1/4 склянки соди, 2 ст. л. перекису водню і 0,5 ст. л. засоби для миття посуду. Суміш повинна бути не занадто рідкою – швидше, нагадувати пасту. Якщо суміш вийшла рідкувата, то додайте ще соди.

Отриману масу пересипаємо в каструлю. Рукою розподіліть всю пасту по стінках і дну емальованого посуду, яку потрібно почистити. У такому вигляді залишити від 20 до 60 хвилин, в залежності від того, наскільки сильно посуд забруднений.

Вологою губкою залишки бруду зчистити. Наліт відходить досить легко.

Якщо каструля була не сильно брудна, то після пасти вона стане білосніжною. Але якщо ще залишилися сліди, можна провести додаткову процедуру.

Наберіть повний посуд води, поставте на газ. Коли вода закипить, вимкніть вогонь і додайте 2 ст. л. лимонної кислоти. Залиште в такому вигляді на 1 годину.

Потім просто почистіть каструлю ще раз миючим засобом і промийте водою. Після цих двох процедур емальована каструля почищена настільки, наскільки це можливо! Звичайно, якщо у вас дуже старий і брудний посуд, швидше за все, ідеального білого кольору їй не повернути, але повністю видалити бруд реально.

Детальніше про те, як почистити емальований посуд, дивіться у відео нижче:

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал