5 помилок, які ми допускаємо при використанні тонометра
Напевно в кожному будинку є тонометр. А як же без нього жити? Тиск потрібно вимірювати, контролювати і розуміти, що робити зі своїм організмом (якщо раптом тиск підніметься або різко впаде).
Але, виявляється, що ми кожен раз, коли вимірюємо тиск, робимо помилки. Я теж думала, що все роблю правильно. Виявляється, ні.
До речі, хочу сказати, що контролювати тиск в домашніх умовах дійсно важливо і потрібно. Саме цей факт допоможе запобігти вчасно серцево-судинні порушення.
Розглянемо основні помилки.
1. Вимірювати тиск поверх одягу
Я помічала, що багато вимірюють тиск, надягаючи манжету на одяг. Але це не правильно. Навіть деякі медики так роблять. Найбільш точне вимірювання буде тільки на голій руці. Причому, піднімати одяг також не можна, створюючи вгорі тугий валик і перетискаючи судини. Тільки на голій руці можливий достовірний результат.
2. Розмови під час вимірювання
Перед вимірюванням тиску, а також під час не можна розмовляти. В іншому випадку показники на приладі будуть завищені.
3. Неправильне положення тіла
Достовірний результат вимірювання тиску ви отримаєте тільки в тому випадку, якщо людина буде перебувати у вертикальному положенні. Кінцівка повинна бути на одному рівні з серцем. Для цього або потрібно присісти і витягнути руку так, щоб манжета була на рівні серця або ж встати і прийняти зручне положення.
4. Повторне вимірювання тиску на одній і тій же руці
Більшість з нас вважає, що для достовірності необхідно вимірювати тиск на одній і тій же руці 2-3 рази поспіль. Але це не так. Вже після 1-ого виміру кровоносні судини повністю адаптуються під стиснення – звуження і повторне вимірювання може відрізнятися до 40 мм. рт. ст.
Якщо ви хочете повторити вимір, то зробіть паузу на 10 хвилин. Видихніть, розслабтеся. І слід вимірювати його на іншій руці.
5. Обов’язково спорожніть сечовий міхур перед виміром.
Інакше ви побачите на дисплеї тонометра плюс 10-20 мм.рт.ст. до ваших звичним показниками.
Якщо ви хочете отримати достовірний результат, то перед проведенням вимірювання тиску:
- не закапувати очні і назальні краплі. Вони впливають на стан кровоносних судин.
- не їжте мінімум за 1 годину до вимірювання.
- не пийте кави або чай з кофеїном за 1,5 години до вимірювання.
- якщо ви прийшли з холоду або спеки, то відразу не варто вимірювати тиск. Потрібно адаптуватися протягом години до температури в кімнаті.
- також не варто тримати поруч з тонометром мобільний телефон, щоб уникнути впливу електромагнітного поля.
- не схрещуйте ноги під час вимірювання. Інакше отримаєте похибку до 10 мм. рт. ст.
Пишіть в коментарях, чи припускаєте ви подібні помилки при використанні тонометра?
Важливо! Стаття носить виключно ознайомчий характер. Є протипоказання. Будь-які поради в інтернеті можуть нашкодити. Обов’язково консультуйтеся з лікарем.