7 причин високого тиску, які люди найчастіше ігнорують (чому підвищується тиск)

7 причин високого тиску, які люди найчастіше ігнорують (чому підвищується тиск)

Гіпертонія – це медичний діагноз, при якому тиск в стінках кровоносних судинах перевищує норму 120/80 мм.рт.ст. і становить 130/90 мм.рт.ст.

Стінки судин при цьому втрачають свою еластичність, пружність. Діаметр судин може то розширюватися, то звужуватися, через що людина відчуває себе болісно, ​​дискомфортно.

При гіпертонії наше серце вимушено дуже інтенсивно скорочуватися, щоб проштовхнути кров по судинах.

Підвищений кров’яний тиск веде до інших захворювань. Виходить якась ланцюгова реакція. Збільшується ризик інсульту, захворювань нирок, судинних захворювань.

Важливо! Ця стаття носить виключно ознайомчий характер. Є протипоказання. Перед застосуванням рекомендацій і порад з статті ОБОВ’ЯЗКОВО проконсультуйтеся з лікарем! Будь-які поради з інтернету можуть нашкодити

Ми знаємо і розуміємо, що в нашому організмі не відбувається нічого просто так. Тиск не підвищуватиметься, коли на це немає причини.

А більшість чинників (причин), які впливають на тиск, просто ігнорують.

  1. Перше – це зайва вага. Причому, для кожного організму є свій границя зайвої ваги. Комусь вже з 5-ма зайвими кілограмами важко по сходах піднятися, а комусь з 30-ма кілограмами. Зайві кілограми на нашому тілі – це величезне навантаження на серце, на судини.
  2. Друге – надлишок в раціоні солі, солоних продуктів (ковбас, сирів, горішків, чіпси, солінь, риби солоної). Сіль призводить до підвищення тиску в крові і погіршення стан стінок судин.
  3. Третє – гіподинамія. Тиск в судинах підвищується, якщо людина веде малорухливий спосіб життя. Якщо він сидить в офісі весь день і потім їде додому, а не йде або ж вдома весь день лежить на дивані. Людина – це така істота, яку спочатку запрограмовано на постійний рух, на виживання, а не на лежання на дивані.
  4. Четвертий фактор – перебування в постійному стресі, в переживаннях, в нервовому напруженні. Неможливо мати нормально працюючу нервову систему, серце, судини, якщо ви не можете знайти собі місця, нервуєте, переживаєте.
  5. П’ятий фактор – погане харчування. Наш раціон харчування впливає на роботу внутрішніх органів, стан судин, серця. Якщо людина харчується жирною, солоною, смаженою, солодкою їжею, то його організм буде хворіти. Якщо ж в раціоні будуть овочі, фрукти, каші, відварне м’ясо, риба, яйця, молочні продукти з мінімумом цукру, вуглеводів, то серцево-судинна система буде працювати добре.
  6. Шостий фактор – проблеми нашого організму. Якщо у людини є порушення роботи опорно-рухового апарату, пережаті судини в шийному відділі хребта, якщо людина горбиться, у нього порушена постава, то це провокує підвищення тиску в кровоносних судинах. Така проста порада, як стежити за поставою іноді допомагає нормалізувати тиск.
  7. Сьомий фактор – гормональні проблеми в організмі, на які реагує серцево-судинна система. При викиді гормону альдестерона, кортизолу, адреналіну у людини підвищується потовиділення, тиск в судинах, починає посилено битися серце.

Важливо! Звертайтеся до лікаря при підвищеному тиску. Стаття всього лише ознайомчі. Є протипоказання, потрібна консультація лікаря.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал