7 важливих речей, які варто знати про своє травлення. Ця інформація вас здивує! (Відео)

Ця інформація вас здивує! Ви точно про це ще не знаєте!

Наше травлення діляться на два типи:

  • механічне травлення, яке відбувається в роті, коли їжа фізично розбивається на більш дрібні шматочки,
  • хімічне травлення, яке відбувається в шлунково-кишковому тракті, коли їжа розбивається на маленькі молекули.

7 важливих речей, які варто знати про своє травлення. Ця інформація вас здивує! (Відео)

Травлення включає в себе прийом їжі через рот, де вона пережовується між зубами в процесі, званому жуванням. Слина, яка присутня в роті, містить амілазу, яка починає розкладання крохмалю в їжі.

Печінка і підшлункова залоза грають важливу роль в травленні. Печінка виробляє жовч (необхідну для травлення), яка надходить в тонку кишку за допомогою жовчні протоки. Підшлункова залоза виділяє соки, які сприяють травленню, а також засвоєнню поживних речовин.

Наприклад, складні вуглеводи в харчових продуктах, таких як рис і хліб, розпадаються на прості цукри , такі як глюкоза. В результаті вони можуть легко засвоюватися організмом для забезпечення енергії для різних клітинних функцій.

Пройшовши через тонку кишку, їжа переходить в товсту кишку, яка поглинає залишки поживних речовин і воду. Відходи зберігаються в прямій кишці, звідки вони залишають організм шляхом дефекації.

7 цікавих речей, які ми повинні знати про своє травленні:

  1. Обсяг шлунка становить 1,5 літра. Але коли ми їмо, він розтягується настільки, що може подвоїти свій розмір.
  2. Коли їжа досягає шлунка, вона стискається кожні 20 секунд, щоб змішати її. Їжа перебувати від 3 до 4 годин на шлунку і від 6 до 20 в товстій кишці.
  3. Шлунковий сік – це рідина, яка містить соляну кислоту в співвідношенні від 1 до 4%. Ціанід натрію в контакті з соляною кислотою в шлунковому соці перетворюється в синильну кислоту, найшвидша і смертельна отрута: 0,01 грама досить, щоб убити людину за 30 секунд.
  4. Перистальтичні рухи ведуть їжу через травний тракт. Ось чому можна їсти навіть лежачи.
  5. Якби ми повністю витягли тонку кишку дорослої людини, то її довжина становила б близько 6 метрів. А загальна площа її поверхні (повної складок і ворсинок) становить 300 м2, що еквівалентно розміру тенісного корту.
  6. Стрес змінює тип, кількість і різноманітність бактерій, які живуть в шлунку і кишечнику. Оскільки ці мікроби регулюють імунну функцію, при стресі легше викликати запалення шлунка і заразитися хворобами.
  7. З харчових продуктів ми отримуємо три види поживних речовин. Вуглеводи, які окислюються при необхідності або, якщо вони залишаються і зберігаються в формі глікогену. А також жири, які окислюються і зберігаються. Білки можуть утворювати тканини (наприклад, м’язи), окислюватися або брати участь в синтезі амінокислот і жирів. Окислені продукти виробляють калорії. Зокрема, грам вуглеводів або грам білка дає 4 калорії, в той час як грам жиру виробляє 9.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. При поганому самопочутті зверніться до лікаря!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал