Артрит, артроз, біль у суглобах, лікуємо самі в домашніх умовах!

Біль в суглобах, лікуємо самі.

Поки суглоби не болять, ми мало про них замислюємося. Але як тільки з’являється сильний біль, вона перетворює наше життя в пекло!

Ви не уявляєте, як все взаємопов’язане в нашому організмі. Як тільки ви обмежуєте свої рухи, намагаючись не наступати на хвору ногу. У ваше життя приходять відразу багато захворювань.

Організм починає – сипатися, як картковий будиночок. Зростає зайва вага, з’являється гіпертонія, цукровий діабет, захворювання серця, варикоз, зайва вага, жовчокам’яна хвороба. А розмір аптечки зростає в рази.

Перша порада, необхідно звернутися до лікаря. Але я раджу вам теж не сидіти склавши руки і зробити все для того, щоб запобігти повному руйнуванню суглоба.

Найпоширеніші захворювання суглобів Артрит і Артроз.

Як проявляє себе артрит і чим він відрізняється від інших захворювань суглобів.

Найчастіші захворювання суглобів, це Артрити і Артрози. Для того, щоб розуміти як правильно лікувати суглоб, треба розуміти, в чому різниця між ними!

Наш суглоб складається з кісток, між якими є щілина. Зверху суглобова поверхня покрита захисним хрящем. І сам суглоб знаходиться в порожнині заповненій мастилом-синовіальною рідиною. При будь-яких порушеннях, навіть незначних, виникає біль. Це єдине, що об’єднує два цих захворювання.

Головна їхня відмінність в наявності або відсутності запалення. При артриті завжди є запалення, а при артрозі його немає!

Артрит – захворювання, яке провокується інфекцією, або збоєм в роботі імунної системи або обмінних речовин. Основною ознакою артриту є запальний процес.

Як самому розпізнати хворобу, артрит це або артроз?

При артриті часто присутня припухлість і локальне почервоніння шкіри. Ви можете відчувати підвищення температури шкіри над суглобом, так само може бути присутнім і загальне підвищення температури тіла з ознобом і болем у суглобі.

Біль ви можете описати, як ниючий, пульсуючий, смикаючий, що стріляє. Відчувається різкий біль при русі і навіть у спокої ниючий або пульсуючий біль залишається. Іноді відчувається ранкова скутість в суглобі.

Запальний процес може стати системним і поширитися з суглоба і на інші органи, наприклад на серце, нирки. У цьому найбільша підступність Артриту.

Чим викликаний артрит.

Артрит буває через порушення роботи імунної системи – аутоімунні захворювання, найпоширеніший з них, це ревматоїдний артрит. Або артрит може бути викликаний вірусним захворюванням, або бактеріальною інфекцією.

Так само артрит викликають порушення обмінних процесів, наприклад всім відома подагра або гемохроматоз.

Болі в суглобах.

Як попередити артрит

Щоб згодом уникнути тривалого і не безболісного лікування , що включає ін’єкції і інші неприємні процедури, важлива профілактика артриту в молодому віці.

Вона включає в себе:

 1. Правильне харчування – збалансований раціон, в якому є поліненасичені жирні кислоти, кальцій, овочі, фрукти і вітамін Д3. Доведено, що Омега-3 допомагає зменшити неприємні прояви артриту.
 2. Потрібно виключити або значно скоротити жири тваринного походження, які є джерелом холестерину.
 3. Зниження споживання цукру, легко засвоюваних вуглеводів, відмовитися від солодких газованих напоїв, вони можуть викликати запальну реакцію.
 4. Контроль ваги. Кожні зайві 3 кг – навантажують суглоби.
 5. Заняття спортом – вправи, спрямовані на зміцнення «м’язового корсету», дозволяють зменшити навантаження на суглоби.
 6. Дбайливе ставлення до суглобів – намагатися не перенапружувати їх, а якщо потрібно підняти тяжкість, то стежити за правильним положенням хребта і рівномірно розподіляти навантаження.
 7. Відмова від куріння і алкоголю. Вони руйнують суглоби, погіршують харчування суглоба і зменшують надходження поживних речовин в потрібному обсязі.
 8. Перерви в роботі – обов’язково періодично міняти положення тіла, не сидіти і не стояти довго в одному положенні, потрібно протягом дня виконувати кілька вправ, розробляючи м’язи і суглоби.

Лікування артриту суглобів.

Перше, на що спрямована терапія – це на зняття запального процесу. У кожному захворюванні суглобів, свої методи лікування.

У одних, лікування спрямоване на придушення активності власної імунної системи, в іншому, пригнічується антибіотиками бактеріальна флора, по-третє, знижується рівень сечової кислоти.

До речі подагра – одна з найбільш частих захворювань. І тут дуже добре допомагає препарат Колхицин. Він швидко знімає біль і запалення. Його вважають найефективнішим засобом для лікування подагри.

При виникненні болю в суглобі і локального запалення, потрібно прийом нестероїдних протизапальних засобів. Вони знімуть біль і зупинять або зменшать запальний процес в суглобі. Noxa швидко знімає біль і запалення.

Праралельно можна приймати рослинний препарат Kongkaherb, який аналогічний за дією з НПЗЗ, але не має побічної дії на слизову шлунка.

Стероїдні препарати (гормональні) – ін’єкції гормонів всередину суглоба призначають при дуже інтенсивному болі, щоб швидко зупинити запалення і тільки в умовах клініки. Але більше 1 ін’єкції в суглоб вводити вже небезпечно для зв’язок і тканин близько суглоба.

Одним з ефективних засобів лікування суглобів є аеробне навантаження, ходьба, плавання, масаж. Якщо у вас сильний біль, рекомендую вам робити посильні вправи на розробку суглоба. Поступово збільшуючи амплітуду. Для поліпшення кровообігу в суглобі і швидкого його відновлення.

У період одужання і реабілітації ефективний масаж суглоба з лікувальними тайськими бальзамами.

А що таке Артроз? Як він проявляється, і які причини його виникнення?

Артроз – це дегенеративно – дистрофічних захворювань суглобів. Найчастіше ним страждають люди старше 30 років, спортсмени, люди із зайвою вагою.

Причиною артрозу суглобів найчастіше є:

 • ендокринні розлади, частіше зайва вага, діабет, патологія щитовидної і паращитовидної залоз;
 • травми суглобів;
 • тривале перевантаження суглобів;
 • запальні захворювання суглобів можуть призводити до вторинного артрозу.
 • вроджені особливості будови суглобів (наприклад, дисплазії).

Які симптоми артрозу суглоба?

Перший і головний симптом, це біль. Спочатку захворювання біль і дискомфорт виникають найчастіше при русі або після значного навантаження на суглоб.

Також може виникнути біль у суглобах після нічного сну.

Чим далі відбувається руйнування і деформація суглоба, тим сильніше за біль. Болі можуть з’являтися тепер і в стані спокою. Найчастіше біль має ниючий характер, а при якому то русі, може бути різкою.

Ще однією ознакою артрозу, особливо колінного суглоба, є сухий хрускіт або клацання в суглобі. Ви можете навіть його відчути, якщо покладіть на коліно руку.

Виникає обмеження в рухливості суглоба. Згодом виникає і видима деформація суглоба. Можуть виростати шипи і нарости. Біль стає інтенсивною при виконанні рухів, наприклад кульгавість і біль при піднятті або спуску по сходах.

При цьому немає ознак реактивного запалення в суглобі, немає смикаючого і пульсуючого болю, немає гарячого суглоба і немає вираженого набряку суглоба.

Захворювання суглобів.

Які існують схеми лікування артрозу?

Для зняття болю і набряклості призначаються Нестероїдні протизапальні засоби. При сильному больовому синдромі необхідно спочатку зняти біль, а потім приступати до інших лікувальних заходів.

Обов’язкове застосування хондропротекторів. Це клас препаратів, які відновлюють хрящ, збільшують вироблення гіалуронової кислоти і внутрішньосуглобової рідини. Наприклад препарат Viaflex розрахований на 30 днів застосування. Працюють ці препарати при тривалому застосуванні від 3-6 місяців застосування.

Рекомендується до застосування в якості профілактики та при 1 і 2 стадії хвороби. Виростити новий хрящ при повному його руйнуванні, на жаль вже неможливо!

У сильно запущених стадіях артрозу колінного і стегнового суглоба, потрібно його протезування.

Для масажу і зняття болю можна використовувати бальзами і крему. Повністю проблему вони не вирішать, але поліпшать кровообіг і обмінні процеси в суглобі. Лікувальні бальзами прискорюють регенерацію тканин і знімають больовий синдром.

Ін’єкції в суглоби теж застосовуються, але більш ефективні при артрозі ін’єкції гіалуронової кислоти або власної плазми хворого. Завдяки більшій кількості навколосуглобових рідини, механічне навантаження на суглоб значно зменшується, що гальмує подальше руйнування суглоба.

Лікувальна навантаження на суглоб і лікувальна фізкультура, найбільш ефективний спосіб лікування суглобів і продовження його терміну служби. Наприклад при гонартрозі суглобів, це найефективніший спосіб лікування.

Обов’язково додати вітаміни і мінерали в раціон. Наприклад вітамін D3, за останніми дослідженнями вітамін Д допомагає знижувати біль, бере участь в процесі остеогенезу і зміцнює суглоби. А прийом рідкого кальцію спільно з вітаміном Д3 збільшує щільність кісток, і попереджає розвиток остеоартрозу.

З нетрадиційних методів лікування суглобів можу порекомендувати гіпноз – кодування від болю в суглобі незважаючи на незвичайність підходу, цей методу реально працює.

Чи можна повністю вилікувати артроз суглоба?

Все залежить від стадії захворювання. На початкових стадіях артрозу суглобів, захворювання можна призупинити, аж до повної ремісії. При 3-4 стадії захворювання, можна домогтися тільки тимчасового поліпшення. Повністю відновити суглоб на 4 стадії вже на жаль неможливо. Але виходом може бути протезування суглоба.

Тому при перших дзвіночках, почніть діяти з різних сторін і ви зупините захворювання на початковій стадії!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал