Будьте уважні! Ці ознаки можуть бути симптомами серцевої недостатності

Про серцево-судинні захворювання лікарі кажуть, як про найпоширеніші і небезпечні для життя. Вони не завжди проявляються болем в серці – до моменту гострого нападу з початку розвитку патології можуть пройти місяці і навіть роки. Це згаяний час, який можна було б використовуватися для лікування або уповільнення прогресування хвороби. Помітити б раніше.

Саме для цього кардіологи Лікувально-діагностичного центру і склали перелік найбільш ранніх ознак серцевої недостатності – погіршення роботи серця, коли порушується кровообіг у великому чи малому колі кровообігу (або в обох одночасно), а органи і тканини не отримують достатньої кількості кисню і поживних речовин.

Серцева недостатність з’являється на фоні різних захворювань серця – від ішемічної хвороби, до пороків клапанів, гіпертонії та інших. Діагноз є більш, ніж у семи мільйонів осіб тільки в нас і представляє серйозну загрозу для здоров’я і навіть життя.

Перевірте себе і перешліть цей матеріал іншим. Це може врятувати чиєсь життя.

№ 1 – втома і слабкість

Втома, причина якої – порушення в роботі серця, з’являється з самого ранку. Це зовсім інші відчуття, не як при звичайній втомі в м’язах від важкого дня або активного тренування. Немає сил і бажання щось робити, втома накопичується і не проходить навіть після вихідних і довгого сну.

Одночасно людина помічає безсилля і слабкість. Чи немає сил підняти звичну раніше сумку з покупками, бутель з водою або просто піднятися по сходах або пробігтися за автобусом.

Цікаво! За середньостатистичне життя людини серце робить близько 3,3 млрд скорочень, перекачуючи близько 7,5 тисяч літрів крові через 80 тисяч кілометрів судин в тілі.

№ 2 – Задишка

Часте і поверхневе дихання, відчуття нестачі повітря при будь-якому фізичному навантаженні (навіть при нешвидкій ходьбі) – ознака проблем з серцем. Характерний симптом – пацієнтам-сердечникам складніше дихати лежачи на спині, виникає задуха через що доводиться спати на високих подушках в положенні напівсидячи.

№ 3 – зміни настрою, тривожність і страхи

Безпричинна дратівливість, тривога аж до страху смерті, можуть бути ознакою наближення серцевого нападу.

№ 4 – Запаморочення

Вони служать прямим наслідком погіршення мозкового кровообігу. Інфаркт, інсульт, серцеві аритмії і серцева недостатність – все це може викликати запаморочення аж до втрати свідомості.

№ 5 – Холодний піт

Проступає рясно і без особливих причин (фізичних або емоційних навантажень). Зазвичай супроводжує серцеві напади і сигналізує про порушення в роботі серця.

Цікаво! Гарвардські вчені заявили, що ризик інсультів, старечої деменції та інших серйозних захворювань вище у людей з IV групою крові і негативним резусом.

№ 7 – Стрибки пульсу

У нормі пульс стає частішим, коли ми переживаємо або активно рухаємося. Але буває і так, що серце «завмирає» або починає битися швидше без особливих причин. Якщо на фоні таких перепадів пульсу з’являються й інші ознаки – задишка, холодний піт, запаморочення – це привід не тільки проконсультуватися з кардіологом, а й викликати невідкладну медичну допомогу.

№ 8 – Набряки

Перш за все, набрякають ноги – стають набряклими ступні, потім щиколотки, гомілки. Набряк щільний – при натисканні на шкірі залишається ямка. Шкіра на ногах стає блідою, з синюватим відтінком і прохолодною.

№ 9 – Кашель

Постійно турбує дихання зі свистом, легке покашлювання або більш інтенсивні напади кашлю. Серцевий кашель не піддається лікуванню протикашльовими сиропами, прогріванням і з’являється без простудних захворювань. Його причина – скупчилася в легенях або плевральній порожнині рідина.

№ 10 – Втрата апетиту або розлади травлення

Відмова навіть від улюблених страв, здуття живота, біль, часті розлади – все це привід проконсультуватися не лише з гастроентерологом, а й з кардіологом.

І, звичайно, не можна не згадати про такий симптом серцевої недостатності, як болі в грудях. Це явна ознака, що з серцем не все в порядку. Навіть якщо біль виникає періодично і проходить сам по собі. Терміново до кардіолога!

Є думки, що такі неявні або періодичні симптоми лікарі не помітять. А значить, варто почекати, коли вони виявляться сильніше або будуть турбувати частіше. Це помилкова омана – сучасне діагностичне обладнання помітить навіть мінімальні відхилення. А для оцінки періодичних скарг є методики добового моніторингу серцевих показників.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал