Чайний гриб від 5 хвороб лікуємося і молодих
Домашній або чайний гриб (Камбуча) – комбінація колоній дріжджових грибків і оцтовокислих мікроорганізмів. Гриб має щільне дисковидное тіло, блискучу і гладку поверхню посередині якої розташовуються колонії мікроорганізмів, що живуть за рахунок переробки цукру. Нижня частина являє собою росткову область яка складається з ниток, які утворюються з колоній бактерій.
Гриб збільшується в розмірах без зупинки і займає собою весь простір в ємності. У промислових масштабах можна зустріти чайні гриби вагою до 1 центнера.
Чим більшу кількість шарів має гриб, тим він краще і корисніше, але в цьому випадку є деякі складності з доглядом за ним і промиванням. Якщо гриб став великим, тоді досить видалити пару шарів.
Серед основних компонентів гриба на солодкому чаї, можна відзначити велику кількість різних кислот:
- яблучна;
- глюконова;
- лимонна;
- вугільна;
- оцтова;
- молочна.
У невеликих кількостях присутній кофеїн, цукор, вітаміни групи PP, D, C і B, різні ароматичні речовини, ферменти каталаза, амілаза і протеаза. Також варто відзначити, що в складі може бути присутнім етанол в кількості 1-2,5%.
Чим корисний чайний гриб
Напій має велику кількість корисних речовин, а також кислот, що не виробляються самостійно в організмі людини. Гриб покращує обмінні процеси і впливає на цілі системи:
- травну.
- сечостатеву.
- серцево-судинну.
- нервову.
У осінній період рекомендовано застосовувати настій в якості профілактики респіраторно-вірусних інфекцій. Відзначено корисну дію в якості профілактики поліартриту, атеросклерозу, ревмокардиту, ангіни, хронічного нежитю.
Увага! Незважаючи на всі свої корисні властивості, настій не може використовуватися в якості основного/єдиного медичного засобу при лікуванні хвороб.
Для заспокоєння нервів і поліпшення сну, настій необхідно вживати на ніч. Крім усього іншого, він сприятливо впливає на шкірний покрив, позбавляє від зморшок і пігментації. При регулярному вживанні виводяться токсини і шлаки. Настій є природним протизапальним засобом з антибіотичним ефектом.
Його зміцнюючі і тонізуючі властивості можна порівняти з натуральним енергетиком.
Крім усього іншого, розчин використовують і для зовнішнього застосування для лікування грибка на нігтях, бородавок, алергії. Компресами лікують врослий ніготь, а також використовують як ефективний засіб для боротьби з себореєю і лупою, застосовуючи засіб як ополіскувач.
Як виростити чайний гриб в домашніх умовах?
Напій можна приготувати кількома методами. Для класичного варіанту потрібно тільки 3 основних інгредієнта: яблучний оцет, цукор і чай.
Покрокова інструкція до приготування:
- зробити чайну заварку з розрахунку 0,5 л окропу на 1 ст. л. чаю;
- дати розчину настоятися;
- додати 100 г цукру і 1 ч. л. яблучного оцту;
- процідити отриманий розчин і перелити в трилітрову банку;
- накрити банку зрізом марлі;
- банку поставити в тепле місце при середній температурі +24 градуси.
Дуже важливо правильно підібрати місце для зберігання. Банку можна переміщати в процесі дозрівання гриба. Потрібно виключити потрапляння ультрафіолетових променів.
Уже приблизно через 20 днів на ньому з’явиться тонка плівка, а показником дозрівання є оцтовий запах. Тепер можна зливати розчин і заливати його солодким чаєм. Дуже важливо не пошкодити гриб. Повної консистенції він досягне через 6 місяців. Щомісяця його потрібно промивати теплою водою.