Вважаєш, що випивати склянку холодної води з ранку – це дуже корисно? Прийшов час розставити всі крапки над «і» і дізнатися, наскільки доцільна ця звичка, адже в залежності від температури вода може бути як корисною, так і не дуже.
Навіщо пити воду?
Напевно, кожна людина хоч раз у житті цікавлася секретами молодості, очищення, схуднення … І тільки в одному сходяться погляди офіційної і нетрадиційної медицини – воду треба пити. Але як, коли і яку – тут у кожного своя думка.
Виявляється, чиста вода – єдине джерело життя і довголіття, і пити її потрібно теж правильно.
Людина на 60-80% складається з води. Звідси і випливає відповідь на питання: «Навіщо пити багато води?» – щоб жити!
Під словом «багато» мається на увазі не певен літраж. Випивати вісім склянок води в день зовсім не обов’язково. По крайній мірі, наукових підтверджень цієї вказівки немає. Офіційна медицина вважає, що пити потрібно стільки, скільки хочеться. І тоді, коли хочеться.
Потрібна кількість рідини залежить від статі, віку, ваги, фізичних навантажень, навколишнього середовища, харчування та інших ознак. Згідно статистичного дослідження Інституту медицини США, чоловікам досить вживати в день 3,7 л рідини, а жінкам – близько 2,7 л. І не має значення, в якому вигляді вода надходить в організм: у вигляді соку, чаю, супу, овочів або фруктів.
Але, згідно зі східними вченнями, секретом вічної молодості вважається саме гаряча вода. Не окріп, не тепла, а вода температури 40-45 градусів. При цьому, найгірше, що може зробити людина для свого організму, це пити холодну воду або напої з льодом.
Тибетські лікарі впевнені, що склянка гарячої води з ранку натщесерце продовжує життя на 10 років! Гаряча вода заглушає елемент вогню – шлунок і вбиває мікробів, що скупчилися в ньому за ніч. У Китаї з дитинства вчать дітей випивати перед їжею підігріту воду. Навіть в кафе і ресторані, перш ніж принести клієнту замовлення, йому подають чашку гарячої води.
Аюрведа стверджує, що склянка теплої води після пробудження допоможе позбутися від мігрені, підвищеного тиску, анемії, ожиріння, артриту та інших хвороб.
Безумовно, здоровий глузд в цих твердженнях є. Від холодної води організм не пробуджується, а відчуває шок і включає сигнали, спрямовані на підігрів води до оптимальної температури – внутрішньої температури тіла.
Іншими словами, в органах травлення виникає спазм судин, і, щоб захистити стінки шлунка і стравоходу, виробляється більше слизу, отже травлення сповільнюється. Одночасно зі спазмом шлунка виникає спазм жовчного міхура і утворюється застій жовчі.
Замість поглинання поживних речовин, тіло витрачає енергію на регулювання температури. Це не кращий спосіб спалювати калорії, скоріше, навпаки, один з найгірших.
Пити гарячу воду на повний шлунок немає сенсу.
Це краще робити вранці, натщесерце. Стакан такої води розслабить мускулатуру травних органів, очистить стінки шлунка від залишків їжі і шлункового соку і нормалізує кислотно-лужний баланс.
Завдяки склянці гарячої води з ранку налагоджується обмін речовин, очищається кров і посилюються процеси детоксикації тіла через шкірні покриви, нирки і лімфатичну систему. Поліпшується відтік жовчі, організм поступово прокидається, а травна система запускається дуже м’яко, без шоку і перевантажень.
Результатом такої щоденної ранкової процедури буде чиста шкіра, без жирного блиску і прищів, раптове зниження ваги без будь-яких зусиль і нормалізація артеріального тиску.
Не думай, навіщо пити воду натще, а дій.
Не кип’ятити, а гріти щоранку чашку води і випивайте повільно, дрібними ковтками. Не поспішайте снідати, почекайте з прийомом їжі близько 20 хвилин. А щоб побачити результат – спробуйте це зробити вже завтра, ви будете приємно здивовані!
УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.