Чим обробити троянди навесні від хвороб і шкідників, ніж обприскувати народними засобами, ефективні препарати

Навесні троянди в саду обов’язково повинні пройти процедуру обробки від хвороб і шкідників.

Розу нерідко атакують паразити і вражають різноманітні інфекції. Щоб захистити культуру, важливо проводити профілактичні обробки ранньою весною. Для них можна використовувати магазинні препарати і народні засоби. Але важливо дотримуватися термінів обприскувань і дозування.

Як підібрати найбільш ефективний засіб, правильно його приготувати і використовувати, розповімо в сьогоднішній статті.

Коли проводити першу обробку троянд після зими

Першу обробку троянд від хвороб і шкідників варто провести ще на початку – середині весни. Приступати до цього заходу необхідно відразу після зняття укриття та обрізки кущів.

Як вибрати відповідний день для обробки троянд

Обробляти троянди навесні від хвороб і шкідників потрібно в безвітряний день.

Важливо, щоб найближчим часом за прогнозом не було дощів, інакше препарати змиє в ґрунт, вони не дадуть результату. Саму обробку потрібно проводити вранці, до 10:00. В іншому випадку препарати стануть агресивнішими під дією сонця і викличуть опік стебел і коренів рослини.

Чим обробити троянди після зняття укриття

Ранньою весною, відразу після зняття укриття, потрібно обробити троянди фунгіцидами з міддю. Вони допоможуть запобігти розвиток грибкових хвороб. Але в квітні-травні варто вибирати препарати, які працюють при прохолодній температурі. До них відносяться:

  • «Абіга-Пік»;
  • «Оксихом»;
  • «Купралюкс».

Також можна використовувати бордоською рідиною, мідно-мильний розчин.

Схеми обробки троянд навесні

Щоб запобігти появі хвороб і шкідників, проводити навесні обробку троянд потрібно за такою схемою:

  1. Обробку потрібно здійснювати відразу після обрізки рослин. В процесі варто використовувати препарати на основі міді (бордоська рідина, «Хорус», «Ридоміл Голд», «Абіга-Пік»). Така обробка запобіжить чорну плямистість, борошнисту росу, іржу, інфекційний та бактеріальний опік.
  2. Обприскати троянди потрібно після появи перших листків. В процесі рекомендується використовувати комплексні фунгіциди ( «Топаз», «Швидкість»). Можна застосовувати препарати на основі міді, але в більш слабкої концентрації.
  3. Обробку потрібно провести під час формування бутонів, але до їх розкриття. Необхідно використовувати комплексні фунгіциди, типу «Топаза», «Скора». Можна застосовувати біологічні препарати «Фитоверм», «Фітоспорін», «Алірін-Б», «Тріходермін».
  4. Після появи листя, але до розкриття бутонів троянди слід обробити інсектицидами або народними засобами від шкідників.

РАДА! В останню весняну обробку можна поєднувати деякі фунгіциди з інсектицидами, готуючи спеціальні бакові суміші. Але важливо підбирати препарати, сумісні між собою, а також працюють при однаковій температурі.

Які препарати можна використовувати при весняній обробці троянд, таблиця

Для весняної обробки троянд від хвороб і шкідників використовують такі препарати:

Від чого допомагає – Особливості Дозування на 10 л води

Назва
«Купролюкс »Фунгіцид ефективний проти іржі, борошнистої роси, грибкових плямистостей.Не сумісний з іншими препаратами і добривами. Працює при температурі + 5 … 6 ° C.25 г
«Ордан»Контактно-системний фунгіцид, що запобігає іржу і грибкові захворювання.Не можна використовувати під час цвітіння, так як препарат вкрай токсичний для бджіл.50 г
«Ридоміл Голд»Особливо ефективний фунгіцид проти борошнистої роси і чорної плямистості.Сумісний з іншими пестицидами. Працює при температурі від +5 ° C.25 г
«Абіга-Пік»Запобігає борошнисту росу, іржу, бактеріоз і плямистості.Чи не шкодить комахою, і безпечний для корисної мікрофлори ґрунту.40 г
«Топаз»Призначений для профілактики і лікування борошнистої роси та іржі.Сумісний з іншими пестицидами і добривами, підходить для створення бакових сумішей.4 мл
«Швидкість»Системний фунгіцид тривалої дії, запобігає альтерніоз і грибкові хвороби.Сумісний з інсектицидами та добривами, підходить для створення бакових сумішей.2 мл
«Фітоферм»Інсектицид запобігає появі попелиці, кліщів і Роза пильщика.Нешкідливий для навколишнього середовища, запилювачів і корисної мікрофлори ґрунту. Не сумісний з іншими препаратами. Працює при температурі від +25 ° C.0,4 ​​мл
«Актара»Системний фунгіцид, призначений для боротьби з попелиць, білокрилками, трипсами.Сумісний з іншими пестицидами, і підходить для створення бакових сумішей. Можна застосовувати, коли ґрунт прогріється до +14 ° C.8 г
«Фуфанон Нова»Допомагає впоратися з розаною цикад, щитівкою, мідяницею і попелиць.Сумісний з пестицидами. Можна застосовувати відразу після розпускання листя.0,1 мл
«Іскра Біо»Захищає культури від попелиці, гусениць, пильщика, трипс.Токсичний для бджіл та корисних комах. Не можна застосовувати під час цвітіння рослин.10 г
«Акарін»Інсектицид ефективний проти павутинних кліщів.Працює при температурі повітря вище +18 ° C. Можна поєднувати з добривами, фунгіцидами та стимуляторами росту. Токсичний для бджіл.0,2 мл

Ефективні засоби для обробки троянд

Кращими засобами для весняної обробки троянд від хвороб і шкідників вважають бордоською рідиною, мідно-мильний розчин і сечовину.

На відміну від магазинних препаратів, вони працюють при температурі + 3 … +5 ° C. Але їх слід готувати за певною технологією, не порушуючи рекомендовану дозу.

Мідно-мильний розчин

Це засіб допомагає навесні захистити троянди від грибкових хвороб. Його можна застосовувати і для лікування.

Готувати розчин краще на талої або дощової води. Водопровідну знадобиться попередньо пом’якшити, додавши в неї кальциновану соду (5 г на 10 л).

Готувати розчин слід за таким алгоритмом:

  1. Воду підігріти до температури + 50 … + 60 ° C. Розчинити в ній 300 мл рідкого зеленого мила. Можна використовувати такий же обсяг господарського (72%), але його краще заздалегідь натерти на тертці.
  2. У окремому посуді розчинити 30 г сульфату міді в 1 л води з температурою + 50 … + 60 ° C.
  3. Розчин купоросу влити в мильну воду, ретельно перемішуючи рідини дерев’яною паличкою. В результаті склад придбає блакитний відтінок.

Перед використанням засіб необхідно остудити до температури + 20 … + 25 ° C.

ВАЖЛИВО! Якщо в готовому розчині присутні пластівці, то значить, його приготували з порушенням технології. І використовувати такий засіб для обробки троянд не можна.

Бордоська рідина

Щоб приготувати ефективний засіб, важливо дотримуватися такої інструкції:

  1. У скляній або емальованому посуді підігріти воду до +40 ° C (1 л). Додати в неї мідний купорос і розмішати до повного розчинення кристалів.
  2. Окремо розвести негашене вапно (300 г) в 5 л води. Масу перемішати до однорідної консистенції.
  3. Влити тонким струменем вапняну суміш в розчин купоросу. Не варто поспішати в процесі, інакше виникне бурхлива реакція, яка може привести до сильного опіку.
  4. У кінці додати воду, довівши обсяг розчину до 10 л.

Перед використанням слід крапнути отриманою рідиною на метал. Якщо в результаті виникне реакція, і на поверхні з’являться червонуваті плями, то в розчин потрібно додати вапна.

Народні засоби для обприскування троянд навесні від шкідників

Зробити народні засоби для захисту рослин від шкідників навесні можна за такими рецептами:

  • Часник (200 г) подрібнити разом з лушпинням. Масу залити водою (1 л) і настоювати протягом 5 діб. Суміш щодня струшувати і перемішувати. Готовий розчин процідити, розвести чистою водою (100 мл на 5 л).
  • Цибуля (200 г) подрібнити разом з лушпинням і залити водою (10 л). Настоювати протягом 24 год., Процідити і змішати зі стружкою господарського мила (30 г). Використовувати для обробки кущів.
  • Деревну золу (300 г) залити водою (10 л), поставити на вогонь і довести до кипіння. Варити на повільному полум’ї, періодично перемішуючи, протягом 2 ч. Відвар остудити до кімнатної температури і використовувати за призначенням.
  • Тютюн (400 г) залити гарячою водою (9 л), і поставити на вогонь. Варити протягом 30 хв., Потім наполягати 2 дня в теплому місці. Відвар процідити, змішати з м’яльно стружкою (40 г).
  • Суху полин (15 г) залити водою (5 л). Наполягати в затіненому, теплому місці протягом 14 діб, щодня перемішуючи. Рідина процідити, і розвести водою в пропорції 1 до 10.

Народні засоби потрібно застосовувати кожні 7-14 днів. І для більшої ефективності варто чергувати різні настої і відвари.

Заходи профілактики навесні, від різних хвороб і шкідників троянд

Запобігти появі хвороб і шкідників навесні можна за допомогою профілактичних заходів.

Обрізка

Навесні важливо видалити всі підморожені, засохлі і покриті цвіллю пагони. Ці проблемні місця частіше вражають хвороби і шкідники.

УВАГА! Протягом сезону важливо видаляти відцвілі бутони і пожовклу листя.

Підживлення

Щоб підвищити імунітет рослин, важливо регулярно їх підгодовувати. Навесні вносити добрива бажано до початку вегетації і перед цвітінням. У перший раз варто використовувати препарати, що містять азот. Потім підгодовувати троянди варто фосфорно-калійними добривами.

Мульчування

Для запобігання хворобам і шкідників троянди краще мульчувати таким способом:

  1. Поверхневість пристовбурного кола очистити від бур’янів і рослинних залишків.
  2. Грунт ретельно розпушити, і прикрити нетканим матеріалом (чорною плівкою, спанбондом).
  3. Поверх укриття викласти шар мульчі. Можна використовувати органіку (хвою, солому, тирсу) або гальку, пісок, пресоване кокосове волокно.

Такий метод мульчування гарантовано запобіжить поява бур’янів, які нерідко розносять шкідників і хвороби.

Посадка природних «дезінфекторів»

Поряд з трояндами варто висаджувати чорнобривці, шавлія і календулу. Вони не ворогують з королевою саду, і при цьому відлякують від неї шкідників.

Часті помилки

При обробці троянд навесні садівники нерідко скоюють такі помилки:

  • Обробка без попереднього обрізання. Якщо після зими пагони троянди пошкоджені, то профілактика не запобігає розвитку захворювань. Важливо вирізати навесні всі гілки з чорними плямами, цвіллю і відмерлими ділянками до здорової тканини.
  • Обприскування по вологим паросткам. Після зняття укриття навесні потрібно дочекатися, коли гілки рослини висохнуть від конденсату. Інакше через високу вологість ризик розвитку грибкових хвороб значно зросте.
  • Обробка в полуденний час. Навесні сонце досить активне, і від його впливу хімічні препарати сильно перегріваються, що робить їх більш агресивними. І якщо проводити обробку троянди днем, то можна пошкодити коріння і навіть нирки рослини.

Відповіді на часті питання

Навесні під час обробки троянд від хвороб і шкідників у садівників виникають наступні питання:

Що робити, якщо на пагонах видно цвіль?

Заражена місце потрібно відразу промити міцним розчином марганцівки, а потім обробити розчином сульфату міді (10 г на 10 л).

Що означають буро-рожеві плями на пагонах?

Так проявляється рак стебел. Щоб врятувати троянди, потрібно видалити всі уражені частини рослини до здорової тканини. Потім кущі знадобиться обробити препаратом «Купралюкс».

Можна одночасно обприскувати культури від хвороб і шкідників?

Так. Але важливо підбирати засоби, сумісні між собою. Наприклад, інсектицид «Актара» ефективно працює з фунгіцидами «Ридоміл Голд», «Швидкість» та «Топсин».

Висновок

Навесні важливо обприскати троянди простягали фунгіцидами і інсектицидами для запобігання хворобам і шкідників. Причому магазинні препарати можна замінити народним і засобами. Але важливо проводити обробки в слушний час і за певною схемою.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал