Чим поливати буряк, щоб був солодким і смачним

Щоб буряк був солодким, його потрібно поливати спеціальними складами. І, хоча буряк, невимоглива культура яку можна виростити на будь-якому типі грунту, дачники часто стикаються з проблемою, коли овоч втрачає свій смак.

Щоб овоч був не тільки корисним, але і смачним, потрібно знати, чим поливати буряк щоб був солодким.

Від чого залежить солодкість буряка

Щоб буряк був солодким, важливо підібрати сорт. Солодкі сорти, наприклад, Бордо, мають високий рівень цукру і після повного дозрівання не втрачають смаку.

Також може впливати на солодкість овоча догляд. Якщо рослина не поливати своєчасно і не використовувати відповідні підгодівлі, овоч буде не тільки дрібним, але і не солодким.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Якщо буряк не поливати, культура не тільки втрачає свій смак, але і часто піддається атаці шкідників.

Чому буряк може бути не солодкою

Солодкі сорти буряка часто вирощуються на дачах . Овоч має хороший смак і підходить для кулінарних цілей. Однак в деяких випадках рослина стає солодким. Найбільш часті причини, чому буряк стає солодкою, такі:

  • неякісне насіння. Якщо виробник використовує не повністю доспілі насіння, буряк матиме низький рівень схожості і гіркий присмак;
  • грунт занадто кислий. На кислих грунтах буряк дасть хороший урожай, але овочі найчастіше не солодкі. Якщо на ділянці кислий тип ґрунту, необхідно внести золу в розрахунку 3 кг на м2;
  • відсутність поливу. У посушливу погоду поливати буряк необхідно регулярно. Якщо часто дощі, поливати культуру потрібно тільки після просихання грунту;
  • відсутність добрив. Недолік поживних речовин негативно позначається на смаку культури;
  • занадто велика кількість азоту. Азот при вирощуванні буряка необхідно вносити один раз навесні. При частому підгодовуй азотом плоди стають не солодкими;
  • сходи були пошкоджені заморозками.

Також негативно на смак плодів впливають часті дощі. Незважаючи на те, що буряк вологолюбна культура, при частих дощах плоди стають гіркими.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Буряк необхідно своєчасно прибирати з ділянки. Якщо культуру зібрати пізніше терміну, плоди стають менш цукристими.

Які сорти буряка найсолодші

Селекціонерами були виведені сорти буряка з високим вмістом цукру. До таких належать:

  • Бордо. Сорт має середній період дозрівання. Відрізняється невеликою формою плодів. Культура навіть при нечастому поливі дає хороший урожай. Рівень цукру 13%. Відрізняється стійкістю перед захворюваннями і шкідниками;
  • Смуглянка. Особливістю сорту є незвичайний фіолетовий забарвлення м’якоті. Плоди містять 15% цукру. Мають велику популярність серед дачників;
  • Бона. Невеликі плоди з темно-червоною м’якоттю. Містить в своєму складі 12% цукру. Відрізняється тривалим періодом зберігання. Зовсім не вимогливо в догляді;
  • Єгипетська. Сорт має велику популярність завдяки ранньому терміну дозрівання. Рівень цукру вище 14%. Плоди невеликі, але зберігаються довго без втрати смакових якостей.

Солодких сортів велика кількість. Однак для того щоб отримати коренеплоди з великою кількістю цукру і поживних речовин, слід дотримуватися правильний догляд.

Чому буряк може гірчити?

Смак багато в чому залежить від дотримання умов по вирощуванню і правильного поливу . Якщо рослина поливати рідко, плоди будуть дрібними і гіркими.

Також негативно позначається на смакових якостях недолік добрива. При недотриманні правил по догляду, буряк втрачає свою соковитість і може покриватися темними плямами.

Чим полити буряк, щоб виріс солодким, рецепти підживлення

Для того щоб підвищити рівень цукру в буряках можна скористатися наступними перевіреними рецептами:

  • борна кислота. Для того щоб зробити овоч солодким, необхідно на початку літа полити грядки борною кислотою. Для того щоб приготувати розчин, потрібно в відрі води розчинити столову ложку борного порошку;
  • марганцівка. Використовуючи марганцівку можна не тільки, щоб захистити культуру від грибкових захворювань, але і підвищити рівень цукру. Щоб полити грядки, необхідно приготувати розчин, змішавши 1 чайну ложку препарату з 10 літрами теплої води;
  • суперфосфат. Добриво має велику популярність, містить комплекс необхідних речовин для росту буряків. Для того щоб зробити коренеплоди солодким, потрібно на метр квадратний використовувати 1 столову ложку речовини. Для зручності суперфосфат необхідно розчинити у воді і поливати культуру раз на місяць.

Поливати грядки необхідно ввечері після заходу сонця. Так як потрапляння прямих сонячних променів на листя може призвести до утворення опіків.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! За 2 тижні до збору врожаю поливати культуру не потрібно. Також не рекомендовано використовувати добрива.

Народні засоби для того щоб буряк був солодким

Для того щоб зробити урожай солодким, можна скористатися домашніми методами, які неодноразово доводили свою ефективність.

Настій кропиви

Кропива містить в своєму складі велику кількість поживних речовин. Часто рослина використовується для добрива.

Для приготування настою необхідно 4 кг рослини дрібно подрібнити і залити 6 літрами води. Наполягати 2-3 дні до появи піни. Процідити і змішати з водою в пропорції 1 до 2. Поливати культуру під корінь.

Настій робить урожай солодким і підвищує імунітет.

Сольовий розчин

Сіль робить урожай солодким і часто використовується для буряка. Для приготування сольового розчину слід 60 грам солі змішати в 10 літрах води і поливати кущі під корінь. Проводити таку процедуру необхідно 2 рази за сезон.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Використовуючи сольовий розчин необхідно ретельно зволожити грунт, щоб не нашкодити коренеплодів.

Деревна зола

Використовуючи деревну золу можна підвищити урожай, захистити буряк від шкідників і підвищити вміст цукру.

2 кг золи потрібно залити 10 літрами води. Настоювати протягом 40 хвилин. Поливати грядки отриманим складом. Повторити процедуру через місяць.

Внесення мінеральних підгодівлі і добрив

Для того щоб підвищити солодкість буряка, слід поливати грядки мінеральними підживлення

Нітроамофоска

Добрива слід вносити навесні відразу після появи сходів. Для того щоб зробити урожай солодким, слід поливати грядки розчином.

В 10 літрах розчинити 30 грам добрива. Отриманий розчин вноситься під корінь.

Сульфат калію

Речовина вноситься в середині літа. На 1 м2 використовується 40 грам. Для зручності слід добриво розчинити у воді і поливати культуру під корінь.

Аміачна селітра

Використовувати добриво рекомендовано відразу після появи сходів. Підживлення стимулює зростання овочів і робить урожай солодким.

Особливості догляду за буряком, щоб був солодким

Щоб коренеплід був солодким, недостатньо просто поливати грядки добривами, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій по догляду:

  • поливати грядки кожні 3 дні;
  • своєчасно видаляти бур’ян;
  • якщо грядки густі потрібно провести проріджування. Розсіювання між кущами має бути 3-4 см.

Молода буряк містить багато цукру. Тому вживати рекомендовано овочі, які досягли в діаметрі 5-7 см.

Поради та хитрості

Щоб зробити коренеплід солодким, доведеться дотримуватися наступних рекомендацій:

  • в період поливу комплексними добривами необхідно розподіляти речовини не тільки в область коренів, але і по листу;
  • перед поливом грядки потрібно рихлити. Це дозволить волозі проникати до коріння і підвищує аерацію грунту;
  • чергувати буряк з картоплею. Такі посадки дозволяють підвищити смакові якості овочів.

Також увагу звертати на сорт, який використовується. Солодкі сорти мають бордову серцевину і найчастіше раннього і середнього дозрівання.

Часті помилки

При вирощуванні буряка відбуваються помилки.

  1. Відсутність підготовки грунту. Для того щоб виростити овочі, слід правильно підготувати грунт. Для буряка рекомендовано внести перегній і тільки після цього висаджувати насіння. На 1 метр 2вносітся 10 кг добрива.
  2. Занадто густі посадки. Для того щоб буряк не втратила свого смаку, відстань між паростками має бути не менше 3 см. В іншому випадку овочі будуть дрібними і грубими.
  3. Використання добрив у великій кількості. Перегодовані грядки не дають хорошого врожаю. Добрива повинні вноситися в міру. Часто овочі стають грубими і гіркими якщо використовується багато азотних добрив.

Відповіді на часті питання

Який грунт краще для буряка?

Вирощувати овоч можна на будь-яких грунтах, проте для великого врожаю рекомендовано використовувати пухкий грунт і нейтральну кислотність.

Чи необхідно замочувати насіння?

перед посадкою насіння необхідно підготувати. Для цього посадковий матеріал замочується на 30 хвилин в Епіне або розчині марганцівки. Підготовлений матеріал висаджується в грядки.

Чому буряк росте дрібним і грубим?

Недолік добрив і поливу призводить до того що овоч стає дрібним і втрачає свою соковитість. Для того щоб зробити м’якоть соковитою, потрібно поливати культуру регулярно, особливо в регіонах з підвищеним рівнем посушливості.

Коли необхідно збирати урожай щоб буряк був солодким?

Молоді овочі зберігають свою солодкість протягом декількох місяців. Однак повністю визріла буряк стає грубою. Тому використовувати в їжу слід невеликі коренеплоди.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Молоді екземпляри зберігаються недовго. Для того щоб овоч зберігся всю зиму, збирати необхідно повністю дозрілі коренеплоди.

Висновок

Вирощуючи бюряк, можна зіткнутися з такою проблемою як гіркі коренеплоди. Для того щоб овочі були солодкими, слід вибрати сорт. Також важливо знати, як правильно поливати грядки і які добрива використовуються. При правильному догляді культура дає великий урожай і зберігається протягом всієї зими.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал