Експрес-методи варіння буряка. Всі тонкощі швидкого приготування

Багатий вітамінами і мікроелементами буряк постійно використовується при приготуванні різних салатів і вінегретів. Тим часом деякі господині вважають за краще обходити стороною цей коренеплід, і все це тільки тому, що на варіння буряка йде багато часу. Дізнавшись про деякі хитрощі, що дозволяють істотно скоротити час приготування буряка, можна не тільки урізноманітнити раціон, але і скоротити час перебування на кухні.

На приготування буряка може піти до 2-3 годин, особливо якщо обраний великий коренеплід. Варити його роками рекомендували звичним для овочів способом: вимити, залити холодною водою, а після закипання зменшити вогонь до мінімуму. Єдиним способом, що дозволяв скоротити час приготування, був вибір дрібних буряків.

Варимо буряк швидко: способів багато, просто вибери свій!

Помістивши буряк в каструлю не з холодною, а з гарячою водою скоротити час варіння можна до 1 години.

Можна зробити це і ще швидше за рахунок ефекту контрасту. Буряк в такому випадку кладуть в холодну воду, а вже через півгодини після закипання відключають і зливають, тут же поміщаючи буряк під холодну воду хвилин на 15-20. У разі перепаду температур буряк швидше доходить до готовності, додатковим бонусом є те, що остуджувати його після такої процедури не доведеться.

Чистити охолоджений під холодною водою буряк також одне задоволення. Досить взяти його обома руками, злегка придавити і повторити рухи.

Можна зварити буряк і швидше, всього за 15-25 хвилин, але за твердженням дієтологів, такий метод позбавить коренеплід здебільшого корисних речовин. Для цього знадобиться глибока каструля, що дозволяє залити овочі так, щоб рівень води був вище овочів на 9-10 см і поставити на максимальний вогонь на 15 хвилин. Зменшувати вогонь і накривати каструлю кришкою не можна. Відразу після варіння буряк відправляють під крижаний душ хвилин на 5-10.

Альтернатива варінні

Приготувати буряк можна і в духовці. Кожен плід загортають в фольгу і відправляють в попередньо розігріту до 180-190 ° С духовку. При більш високій температурі буряк втратить більшості корисних речовин. Для середнього за розміром буряків досить буде півгодини, для великих овочів час доведеться трохи збільшити.

Використовувати можна і мікрохвильовку. Час приготування займе від 10 до 20 хвилин в залежності від потужності. Для моделі з потужністю 1000 ват і більше знадобиться всього 8-10 хвилин. При використанні менш потужної мікрохвильовки час збільшують в півтора-два рази.

Способів тут 2. Можна використовувати для варіння посуд з кришкою, в такому випадку на дно потрібно додати 2-3 столових ложки води. Перед переміщенням в мікрохвильовку буряк не чистять, а лише добре миють.

Ще швидше буряк приготується в рукаві для запікання, при цьому способі вода не знадобиться.

Діставати буряк потрібно з особливою обережністю, щоб не обпаритися паром.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал