Як зберегти дріжджове тісто до наступного дня в домашніх умовах, корисні поради та рекомендації щодо зберігання тіста

Не у всіх є час на те, щоб взяти і приготувати смачні дріжджові пиріжки або булочки, але вихід є – заготовки! Можна заморожувати тісто і використовувати, коли знадобиться. Тут ви дізнаєтеся, як правильно зберігати напівфабрикат і який у нього термін придатності.

Особливості зберігання тіста на дріжджах

Дріжджі – це теплолюбі грибки, «засинають» в холоді. Тому їх активують в теплій воді і витримують при температурах від 45о.

Якщо помістити їх в холодильник або морозилку, вони припинять активність і тісто можна використовувати в подальшому.

В холодильнику

Чи можна зберігати дріжджове тісто в холодильнику? Можна, якщо ви збираєтеся використовувати його на наступний день.

Середня температура в холодильній камері – від 3О до 5о. В таких умовах термін зберігання дріжджового тіста розтягується на добу, але воно продовжує бродити.

Правильне зберігання дріжджового тіста в холодильнику виглядає так:

  1. Приготуйте саме тісто. Як тільки змішали борошно з дріжджами – починається підготовку до зберігання.
  2. Розділіть шматок на окремі кульки по 300 грам.
  3. Гарненько змастіть їх рослинною олією (не вершкове масло!).
  4. Покладіть тісто в миску і накрийте плівкою в контакт. Перев’язувати пакетом і т.д. не потрібно – дріжджі-то ще працюють і можуть його розірвати.
  5. Зробіть кілька отворів зубочисткою, щоб проходило повітря. Зверніть увагу, що дірочки повинні бути невеликими, щоб кірка НЕ ​​підсохла.

Перед тим, як зберігати дріжджове тісто в холодильнику – приблизно порахуйте, коли воно буде використовуватися. Навіть при температурі в 5о, заготівля може скиснути за кілька годин.

Правильніше буде додавати трохи менше дріжджів, ніж вказано в рецепті.

В морозилці

Чи можна дріжджове тісто зберігати в морозилці? Звичайно, і навіть краще, ніж в холодильнику. При температурі 15о, маса зберігає смак і пластичність протягом 3 місяців.

Перед тим, як заморозити дріжджове тісто в морозилці – дайте йому трохи настоятися. Якщо в рецепті вказана расстойка на годину – залиште на 30 хвилин. Потім розділіть на кілька невеликих порцій і помістіть в камеру.

Зберігання дріжджового тіста при кімнатній температурі

Тільки тісто з тривалої расстойкой (до 8-10 годин) може зберігатися в кімнатних умовах довго. До них відноситься, наприклад старослов’янську хліб.

Звичайна тісто можна зберігати в таких умовах не більше 2-3 годин. Через процесу бродіння, воно набуває яскравий кисло-гіркий смак. Небезпечного в цьому нічого немає, але таку випічку люблять не всі.

Правила зберігання різних видів тіста

Отже, тепер можна розглянути, як зберігати готове дріжджове тісто. Все ж його по різному готують, тому і термін зберігання сильно відрізняється.

Листкове дріжджове тісто

Чи можна зберігати листкове дріжджове тісто в морозилці? Можна і навіть обов’язково!

Через великої кількості масла, воно не доживе до наступного дня навіть у холодильнику!

  1. Для початку його треба розкачати на тонкі пласти, приблизно 0,5-1 см. В товщину.
  2. Потім присипте широке блюдо (обробна дошка або піднос) борошном.
  3. Зверху покладіть пласт і відразу в морозилку. Потрібно, щоб масло між шарами швидко застигло.

У домашніх умовах воно може зберігатися близько 3 місяців. Магазинне протримається довше – до півроку, тому що туди додають консервант.

Піщано-дріжджове тісто

А ось питання: «Чи можна заморозити пісочне дріжджове тісто?» залишається відкритим. Масло при заморожуванні зробить заготовку більш пухкою і жорсткою. Печення швидше засохне і буде куди сильніше кришитися.

У морозильній камері заготівля протримається місяць, після чого стане непридатною в їжу. Тому краще приготувати її з вечора, а вранці перед роботою напекти печива.

Як зберегти пісочне дріжджове тісто до наступного дня? Поставте його в холодильник на саму нижню полицю, де найхолодніше. До ранку воно протягне вільно. Також можна класти в половину менше дріжджів. За ніч вони встигнуть прореагувати.

Зберігати краще аналогічно листкового. Розтягніть його на пласти і оберніть плівкою.

Дріжджове тісто для піци

З піцою все цікавіше. В ортодоксальних рецептах йде дуже мало дріжджів – буквально 2 грами на піцу. Витримується тісто 5-6 годин, а потім розкочується в гурток.

Де зберігати заготовку для піци? Якщо ви збираєтеся її приготувати завтра – покладіть в холодильник. Прямо перед сном замішайте тісто з невеликим додаванням дріжджів. За ніч воно не скисне, а дійде до необхідного обсягу.

Чи можна заморожувати заготовку? Так, звичайно, але попередньо – розкачайте гуртки, так вона і заморозити швидше.

В цьому випадку почекайте 5 годин, поки дріжджі допрацюють.

Здобне і нездобне дріжджове тісто

Дріжджів в таке тісто йде багато, тому бродіння активне. Перетримавши заготовку всього на годину, можна відчути сильний кислий смак.

Рекомендована температура – не вище 18о. В такому випадку краще зберігати не тісто цілком, а вже готові вироби. Наприклад, сформовані пиріжки або булочки.

Скільки можна зберігати здобне дріжджове тісто в холодильнику? До 6-8 годин, тому робити його краще на ніч. Зберігати обов’язково цілісним грудкою, що не ділячи на порції. Найкраще в глибокій пластикової або керамічної мисці.

Накривати краще не плівкою, а бавовняною тканиною.

 

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал