Їжа для здоров’я: 8 змін, які відбудуться з організмом, якщо їсти домашній сир щодня

 

Про користь домашнього сиру ми чуємо з самого дитинства, за звичкою купуємо його в магазині та нерідко їмо на сніданок. 

Крім зміцнення кісток у цього продукту є маса корисних властивостей. Ви знали, наприклад, що він може поліпшити обмін речовин і нормалізувати рівень цукру в крові? Всі види сиру однаково корисні, незалежно від форми або жирності. А ось за смаковими якостями лідирує сир з козячого молока.

1. Обмін речовин прискориться

Вітаміни групи В, яких у складі сиру досить, нормалізують метаболізм. Вітамін В12, наприклад, сприяє повноцінній роботі мозку і допомагає ефективно засвоювати залізо. Рибофлавін разом з тіаміном перетворять вуглеводи в енергію, а пантотенова кислота бере участь в обміні білків, жирів, вуглеводів і амінокислот в нашому організмі.

2. М’язи прийдуть в форму

Сир містить білок казеїн, який повільно засвоюється і таким чином допомагає нарощувати м’язову масу. Недарма багато спортсменів вживають його перед сном: амінокислоти вкидаються в кров, м’язи отримують поживні речовини в достатній кількості.

Крім того, сир продовжує почуття ситості та додає енергії. Він підходить для вегетаріанців (які не відмовилися від молочних продуктів), забезпечуючи необхідну добову дозу білка.

3. Схуднути буде легше

Дослідження 2015 роки дивує: виявляється, сир допомагає худнути навіть без виснажливих тренувань! Люди з надмірною вагою дотримувалися низькокалорійної дієти та регулярно їли сир, не займаючись при цьому фізичними вправами. Інша група людей дотримувалася тієї ж дієти, але займалася фітнесом.

Вагу вдалося скинути й тим і іншим. Хочете схуднути, але часу на тренажерні зали або заняття з тренером немає? Додайте в раціон сир.

4. Жіноче здоров’я покращиться

Молочні продукти, особливо сир, багаті на протеїни, кальцій і вітамін D. Регулярне вживання сиру покращує здоров’я жінок: він допоможе стабілізувати цикл, а в перименопаузальний період підтримає гормони на потрібному рівні.

Регулярне вживання сиру навіть здатне знизити ризик появи раку молочної залози. До таких висновків прийшли експерти з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я. Дослідження протягом 16 років показало: високий рівень вітаміну D і кальцію у жінок в пременопаузі зводить ризик виникнення раку грудей до мінімуму.

5. Кістки стануть міцнішими

Ми з дитинства знаємо про переваги продуктів, багатих кальцієм: кістки та зуби зміцнюються. Причому харчовий кальцій засвоюється так само добре, як і спеціальні добавки. У сирі міститься 28% добової норми кальцію. Він позитивно впливає на метаболізм і щільність кісткової тканини, а також втрату маси.

Отримати максимальний ефект від кальцію можна, якщо зробити молочні продукти частиною харчових звичок з дитинства. Розумно доповнити раціон дитини сиром, молоком, та іншими продуктами цієї групи. Вживання в їжу продуктів, багатих кальцієм, під час вагітності сприяє профілактиці остеопорозу і стабілізує нервову систему.

6. Рівень цукру прийде в норму

Магній в складі сиру підтримує в нормі рівень цукру в крові. Продукт корисний при діабеті II типу, оскільки допомагає організму боротися з хворобою і мінімізувати її вплив. Якщо вносите сир в щоденне меню, враховуйте його жирність: вона не повинна перевищувати 1,5%. Продукт з найбільшою часткою жирності можна вживати не кожен день і в розумних кількостях.

7. Серцево-судинна система знайде тонус

Крім нормалізації рівня цукру магній позитивно позначається на серцево-судинній системі. Він тримає під контролем артеріальний тиск і бореться з утворенням тромбів.

200 г сиру дають організму майже 30% добової норми селену. Цей елемент – сильний антиоксидант. Він нейтралізує згубну дію вільних радикалів і захищає стінки судин і тканини серця від уражень.

8. Зменшиться ризик інсульту

Крім інших поживних речовин, в сирі міститься калій. Він підтримує водний баланс в організмі, зменшує тривожність, бере участь в процесі проведення нервових імпульсів. Регулярне вживання калію знижує артеріальний тиск і, таким чином, ризик інсульту. Вживання молочних продуктів, в тому числі сиру, усуває метаболічний синдром, пов’язаний з розвитком серцево-судинних захворювань і діабету.

Протипоказання!

Як у будь-якого продукту, у сиру є протипоказання. У ньому міститься багато солі: на пів склянки сиру припадає близько 400 мг хлориду натрію. У той час як рекомендована добова доза становить 1 500 мг.

Не зловживайте сиром, якщо ви страждаєте від захворювань нирок: великий вміст білка збільшує навантаження на систему виділення. Якщо у вас непереносність лактози, про користь сиру також можна забути.

Інформація призначена тільки для ознайомлювальних і освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Даний матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.

Яка ваша улюблена страва?

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал