Коли пересаджувати кімнатні квіти і рослини в квітні 2025 року за місячним календарем

Для нормального розвитку багатьох квітам в квітні 2025 року буде потрібно пересадка, яку краще проводити за місячним календарем.

Чимало поживних речовин вони беруть з ґрунту і витрачають на формування бутонів і нарощування зеленої маси. Але з часом ґрунт виснажується, і навіть своєчасна підгодівля не дає все необхідне рослинам.

Тому важливо регулярно пересаджувати культури в новий субстрат і робити це за правилами місячного календаря.

Як зрозуміти, що квітам потрібна пересадка

Молоді екземпляри рекомендують пересаджувати щороку. Для дорослих рослин проводити цю процедуру потрібно 1 раз в 2-4 року. І зрозуміти, що культурам потрібно планова пересадка, можна за такими ознаками:

  • Квітка сповільнилося в зростанні і розвитку, не випускає бутони і формує дрібні листя.
  • Земляний кому повністю обплутаний корінням, і відростки випирають з дренажного отвору.
  • Вода повільно всмоктується в землю після поливу. Або навпаки, ґрунт швидко просихає після зрошення.

Також проводити пересадку необхідно, якщо ґрунт покрилася цвіллю і видає неприємний запах. Це говорить про те, що через надмірне поливу коріння квітки загнили. І якщо терміново не оновити субстрат, то культура швидко загине.

Коли пересаджувати квіти в квітні 2025 року за місячним календарем, сприятливі дні

Квітня вважається найкращим часом для пересадки квітів. А сприятливими днями за місячним календарем стануть такі числа місяця: з 13 по 15, з 17 по 20, 24, 25.

Несприятливі дні для пересадки рослин в квітні в 2025 року

Пересаджувати квіти не можна в такі дні: 6, 7, 12, 27 квітня. Також не варто проводити цей захід до 13 числа календаря на квітень поточного року, так як в цей час процедура негативно позначиться на адаптації квітки.

Місячний календар пересадки квітів по днях на квітень 2025 року таблиця

Березень вважається найкращим часом для пересадки більшості домашніх квітів. Але в цей місяць рослини потребують і в інших процедурах, які варто проводити в сприятливі дні за місячним календарем.

Процедура Сприятливі дні
Пересадка і посадка13-15, 17-20, 24, 25 квітня
Полив і теплий душ (остання процедура протипоказана фіалкам і рослинам з пухнастими листям)1-5, 8-11, 13, 14, 18, 19, 23-26, 28-30 квітня
Підживлення (не можна проводити, якщо рослина пересаджували)1, 2, 5, 8-11, 13-22, 23-26, 28-30 квітня

Як знаки місяця впливають на квіти при пересадці

Пересадка квітів в квітні 2025 року за місячним календарем пройде краще, якщо враховувати вплив знаків Зодіаку.

  • Декоративно-листяні культури (диффенбахія, фікуси, хлорофітум, драцена). Найкращим часом за місячним календарем для пересадки стане період зростаючого місяця в знаку Близнюків, Скорпіона, Терезів або Риб. Можна проводити захід і на спадному нічному світилі. Але тільки, коли воно знаходиться в знаку Рака.
  • Бульбові і цибулинні рослини (глоксинія, цикламен, амариліс, бегонія). Пересаджувати такі культури за місячним календарем варто в зростаючий місяць в знаку Козерога. Коли нічне світило убуває, то приступати до заходу краще в знаку Скорпіона.

  • Ампельниє культури і ліани (кампанула, сциндапсус, хойя, есхінантус). Кучеряві рослини за місячним календарем варто пересаджувати на зростаючій місяці в Близнюках. Коли нічне світило убуває, то проводити захід краще в знаку Стрільця або Діви.

В будь-якому випадку за місячним календарем можна пересаджувати квіти в Молодик і Повний місяць. В цей час маніпуляції підуть їм тільки на шкоду.

ДОВІДКА. Місячний календар впливає на розвиток рослин, і проводити пересадку і інші маніпуляції з квітами стоїть в залежності від фази нічного світила і того, в якому знаку вона знаходиться.

Поради по догляду за квітами в квітні 2025 році

Пересадка – досить болюча процедура для рослин. І щоб культури легше її перенесли, і швидко адаптувалися, під час заходу варто слідувати інструкції. І також необхідно заздалегідь підготувати горщик і субстрат для квітки.

Підготовка

Для квітів потрібно підготувати новий горщик, діаметр якого повинен бути на 1-3 см більше попереднього. Вазон слід ретельно вимити з господарським милом і обдати окропом. Якщо в ньому раніше росли інші квіти, то не зайвою буде обробка фунгіцидами. Це обумовить зараження грибками і бактеріями.

Також знадобиться підготувати ґрунт, що підходить для конкретної культури. Найчастіше для пересадки квітів використовують суміш «Універсальна». Також можна купувати спеціалізований субстрат з позначками, наприклад, «Для кактусів», «Для фіалок», «Для азалій».

Грунт можна зробити самостійно. Але для кожної квіткової культури необхідно робити суміш з певним складом. Наприклад, сенполії (фіалки) віддають перевагу легкій грунт, що складається з листової землі, торфу і піску (4: 1: 1). Для орхідей слід змішати подрібнений мох-сфагнум, соснові тріски і деревне вугілля (2: 5: 1). А для каланхое слід з’єднати листову землю з торфом, піском і дерном (2: 1: 1: 4).

Грунт треба попередньо знезаразити, щоб знищити шкідників і бактерії, які можуть в ньому жити. Зробити це можна такими способами:

  • Обробка в духовці. Субстрат рівномірно розподілити по поверхні дека. Шар не повинен перевищувати 5 см в товщину. Грунт рясно полити гарячою водою, і відправити в духовку, прогріту до +90 ° C. Стерилізувати субстрат знадобиться протягом 30 хв.
  • Обробка паром. Сито застелити марлею або тканиною. Викласти в неї ґрунт, і поставити конструкцію на відро або каструлю з киплячою водою. Часто перемішуючи, обробляти субстрат протягом 1,5 год.
  • Обробка марганцівкою. У 10 л води всипати 3 г речовини. Рідина розмішати до повного розчинення кристалів. Отриманим розчином рясно пролити ґрунт.

Використовувати стерилізовану землю можна тільки через 1-2 тижні після обробки.

Етапи пересадки

Пересаджувати квіти потрібно за таким алгоритмом:

  1. На дно нової ємності викласти шар дренажу, товщиною в 1-3 см. Для цієї мети можна використовувати керамзит, дрібну річкову гальку, подрібнений пінопласт або бита цегла. Дренаж присипати тонким шаром родючого ґрунту.
  2. Квітка акуратно дістати з горщика. Простіше це зробити, якщо заздалегідь добре полити ґрунт, а потім провести між стінками ємності та країнами тупим боком тонкого ножа.
  3. Якщо проводиться планова пересадка, і ваш зелений вихованець виглядає здоровим, то потрібно перевалити його в новий горщик разом із земляною грудкою. Якщо є ознаки загнивання коренів, то слід обережно зчистити субстрат руками або дерев’яною паличкою. Підгнилі відростки вирізати гострим і дезінфікувати інструментом, а місця зрізів присипати товченим деревним вугіллям.
  4. Квітку встановити в новий горщик, і акуратно розправивши коріння, присипати їх субстратом. Грунт ущільнити, постукавши по стінках ємності. Важливо, щоб коренева шийка виявилася на тому ж рівні з землею, що і до процедури.

Деякі квіти потрібно полити після пересадки. Інші краще зволожити через 1-2 дня. У будь-якому випадку, якщо були видалені підгнилі корені, то проводити полив не варто. Інакше через рани в квіти потрапить інфекція, і вони можуть загинути.

Як доглядати за квітами після пересадки

Щоб знизити стрес від пересадки, перший час культурі потрібно забезпечити щадний догляд. Для цього тримати її потрібно в теплому місці, де немає протягів. Також знадобиться забезпечити гарне, розсіяне освітлення, без потрапляння прямих сонячних променів. Можна поставити горщик біля східного або західного вікна. Але між ним варто повісити фіранку або марлю.

Якщо в процесі пересадки довелося видаляти коріння квітки, то необхідно обприскати листя і надіти на нього поліетиленовий ковпак, створивши тепличні умови. В таких умовах квітка швидше адаптується і вкорениться.

Часті помилки

При пересадці квітів недосвідчені Рослинники нерідко скоюють такі помилки:

  • Пересадка в невідповідний ґрунт. Деякі квіти воліють субстрат з кислою реакцією, інші розвиваються тільки в нейтральній або лужному ґрунті. І при пересадці в невідповідний ґрунт культури починають хворіти і можуть загинути. Тому для пересадки потрібно використовувати ґрунт, призначену конкретного екземпляру.
  • Невідповідний горщик. Деяким квітам потрібні просторі ємності, інші зацвітають тільки в тісних вазонах. Так що перед пересадкою, варто дізнатися, який за розміром і формою горщик буде потрібно.
  • Полив під час пересадки. Посухостійкі квіти (сукуленти, кактуси, фіалки) не можна поливати під час процедури. Інакше коріння можуть загнити. І поливати їх потрібно тільки через 1-3 дні після заходу.

Відповіді на часті питання

Нерідко квітникарі задають такі питання:

Чи можна робити субстрат для квітів самостійно?

Так . Але важливо скласти суміш, яка підходить під конкретне рослина?

Чи потрібно стерилізувати ґрунт?

Так. В субстраті можуть мешкати хвороботворні бактерії і шкідники. І щоб квіти не захворіли після пересадки, потрібно стерилізувати ґрунт, прогрів його в духовці або над парою. Також дезінфікувати слід і горщик, особливо, якщо в ньому раніше росли інші культури.

Де тримати квітка після пересадки?

Потрібно підібрати захищене від протягів, тепле місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Пересадка викликає величезний стрес у квітів, і після неї їм важко протистояти несприятливим умовам.

Чи варто підгодувати квітка, щоб він швидше прижився в новому горщику?

Ні. Вносити добрива можна не раніше, ніж через місяць після пересадки, коли рослини почнуть випускати нові листя, квіти і пагони. Але можна обробити квіти розчином стимулятора росту ( «Циркон», «Епін», Корневин »), щоб прискорити їх адаптацію.

Висновок

Усім кімнатним квітам потрібна пересадка . Але ця процедура викликає сильний стрес у рослин, і щоб культури легше її перенесли, проводити захід стоїть на сприятливий день за місячним календарем.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал