Коли садити буряки в травні 2024 року за місячним календарем, сприятливі дні

Посадка буряків у травні за місячним календарем досить простий процес, який не вимагає особливих знань і умінь. Досвідчені садівники рекомендують садити культуру відповідно до місячного календаря. Також необхідно дотримуватися термінів щодо вибраного сорту.

Які сорти буряка сіють в травні?

Посадка буряків у травні підходить не всім видам цієї культури. Обраний сорт буде визначати спосіб і терміни вирощування. Коли саме садити, підкаже місячний календар.

Ранньостиглі сорти найчастіше садять через розсаду. Насіння садять на початку квітня, а на грядку рослини переносять на початку травня.

Ранньостигла буряк дає урожай вже через 90-100 днів після сходів. Такі плоди не відрізняються довгим зберіганням, тому їх рекомендується використовувати протягом 2-3 місяців. Садівники виділяють наступні види ранньостиглої буряка:

 1. Браво – невибагливий у вирощуванні сорт, виведений в 1997 році. Плоди округлої форми, з солодким смаком і ніжною м’якоттю. Урожайність до 9 кг з 1 м2.
 2. Бордо 237 – один з найпопулярніших ранньостиглих видів. Був виведений в 1947 році і підходить для вирощування на всій території України. Плоди округлі, з невеликою голівкою. Смак солодкий, м’якоть темно-червона. Середня вага однієї буряка 350 г, з 1 м2 можна зібрати до 8 кг врожаю.

Середньостиглі сорти також садять через розсаду. Посів насіння здійснюється в кінці квітня, а на грядку садять в кінці травня. Термін дозрівання 100-120 днів.

Такі коренеплоди садять для консервування, середній термін зберігання 4 місяці. Відрізняють наступні види середньостиглої буряка:

 1. Мулатка – сорт добре підходить для вирощування в суворих кліматичних умовах. Широко використовується в кулінарії і вирощується на продаж. Плоди правильної круглої форми, з темно червоною м’якоттю. Смак помірно солодкий. Урожайність до 5 кг з 1 м2.
 2. Опольські – різновид з плодами циліндричної форми. Добре росте в центральній частині України. Плоди солодкі, витягнутої форми, середня вага 300г. З 1 м2 збирають до 6 кг врожаю.

Пізньостиглі сорти садять відразу на грядку в кінці травня, підібравши відповідний день місячного календаря. Такі плоди використовують для тривалого зберігання, і термін їх дозрівання становить 120-140 днів. Урожай пізньостиглої буряка збирають восени. Найбільш популярні такі види:

 1. Ренова – сорт, невибагливий в догляді. Плоди витягнуті, помірно цукристі, вагою до 400 грам. Високоврожайний сорт, відрізняється високим ступенем зберігання.
 2. Цітаделла – один з найбільш пізніх сортів, збір врожаю припадає на кінець вересня. Плоди циліндричної форми, гладкі, з ніжною і солодкою м’якоттю.

У травні садять різні сорти буряка. Ранньостиглі і середньостиглі переносять на постійне місце в вигляді розсади, а пізньостиглі вирощують відразу на грядці з насіння. Також дуже важливо відштовхуватися від рекомендацій місячного календаря.

В яких регіонах садять буряк в травні у відкритий ґрунт?

Буряк дуже теплолюбивий. Посадка культури на город здійснюється, коли температура ґрунту прогріється хоть би до +10. Місячний календар на травень 2024 року благоволить городникам. І на початку, і в кінці місяця є вдалі дні, щоб садити буряки.

 • Насіння ранньостиглих і середньостиглих сортів садять розсадним методом ще в першій половині весни. На город саджанці переносять в середині травня, коли температура досягне сприятливою позначки.
 • У холодних регіонах розсаду починають вирощувати в перших числах травня. На город саджанці переносять в червні, в захищений ґрунт – в кінці травня. Пізні терміни вирощування обумовлені холодним кліматом. У цих регіонах буряк садять в основному розсадним методом, так як при посадці насіння плоди не встигнуть дозріти до початку заморозків.
 • У південних областях насіння садять в першій декаді травня відразу на город. Для отримання більш раннього врожаю можна виростити розсаду, яку сіють в кінці березня.

Як садити буряк на розсаду і чи має сенс робити це в травні?

Культуру садять на розсаду тим же чином, що і більшість інших культурних рослин. Для початку насіння необхідно підготувати. Їх вимочують протягом півгодини в стимулюючому розчині.

Субстрат необхідний пухкий і легкий. Можна взяти готову ґрунт для овочевих культур або виготовити самостійно. У рівних частинах змішують садову землю, пісок і торф.

ВАЖЛИВО! Посів розсади повинен здійснюватися з урахуванням температурного режиму в регіоні вирощування. Якщо садити насіння занадто рано, то саджанці можуть перерости до моменту висадки у відкритий ґрунт.

Далі посадка здійснюється за такими правилами:

 1. В якості тари використовуються окремі ємності або загальний ящик.
 2. Насіння поглиблюють в ґрунт на 1-2 см, відстань між саджанцями становитиме 10-15 см.
 3. На завершення ґрунт зволожують з пульверизатора. Ємності прибирають в тепле, злегка затемнене місце.

Вирощування розсади в травні має сенс для північних регіонів, де висадка у відкритий ґрунт відбувається на початку літа. В середньому, саджанці досягають потрібного розміру за 21-25 днів. Посів, також як і посадку на грядку рекомендується виконувати відповідно до місячного календаря.

Коли садити буряки в травні 2024 року за місячним календарем, сприятливі дні

З метою підвищити врожайність вирощуваної культури, багато садівники рекомендують проводити посадку відповідно до рекомендацій місячного календаря. Найбільш підходящим періодом для вирощування буряка вважається період, коли місяць убуває, так як в цей час найкращим чином розвивається підземна частина рослини.

У травні 2024 місячним календарем наступні сприятливі числа – 1, 2, 5-7, 22-24, 28, 29.

Коли сіяти буряк в травні 2024 році за місячним календарем можна

Щоб коренеплід добре розвивався, і врожай був багатим, не можна садити буряки в повний місяць і молодик. Також не рекомендується проводити роботи на зростаючий місяць.

У травні 2024 місячним календарем буряк не можна садити в наступні дати – 3, 4, 10-12, 18, 19, 25-27, 30, 31.

ВАЖЛИВО! Крім фаз місяця слід брати до увагу знак зодіаку, в якому знаходиться місяць. За місячним календарем непридатні для посадочних робіт знаки Лева і Водолія.

Що потрібно врахувати при травневому посіві насіння буряка?

У південних і центральних регіонах країни буряк садять відразу на грядки. На півночі в цей час садять розсаду. Крім основних термінів за місячним календарем при травневому посіві варто враховувати наступні основні правила:

 1. Грунт для буряка готують з осені. Її перекопують на глибину 10-15 см, вносять мінеральні добрива і очищають від бур’янів і сміття. Навесні гряди знову перекопують, зверху укладають шар торфу або підгнилих тирси.
 2. Насіння перед посадкою необхідно перевірити на схожість. Для цього їх замочують на 6-8 годин в сольовому розчині. Ті екземпляри, які спливли на поверхню непридатні для посадки. Вони або не зійдуть, або плоди будуть дрібні.

Садити насіння буряка в травні досить легко, впоратися з цим може навіть початківець садівник. Правильна підготовка до посадки допоможе отримати більший і смачний урожай. Крім всіх основних правил важливо звертатися до місячним календарем.

Посадка буряків у травні, покроково

Буряк в травні можна садити насінням або вирощувати через розсаду. Найчастіше, в регіонах з суворим кліматом вибирають розсаду, а в місцевостях з сприятливим кліматом насіння. Точні дати посадки підкаже місячний календар.

ВАЖЛИВО! Вирощування розсади не тільки дозволяє отримати врожай раніше. Посадка сіянців допоможе уникнути проріджування посадок, яке буде необхідно при посіві насіння.

Посадка розсади у відкритий ґрунт в травні

Алгоритм:

 1. Крок посадки безпосередньо залежить від вибраного сорту. Циліндричні плоди садять на відстані 10 см один від одного. Невеликі округлі плоди 12-15 см, Великоплідні сорти – 15-20 см.
 2. Посадочні ямки поливають і чекають, поки вода висохне.
 3. Коріння поміщають в лунку таким чином, що б уникнути загинів.
 4. Лунки засипають ґрунтом, поливають і вкривають плівкою або агроволокном на 3-4 дні.

Посів насіння у відкритий ґрунт в травні

Цей метод використовується для пізньостиглих сортів або ж при вирощуванні в теплих регіонах.

ВАЖЛИВО! Температура ґрунту повинна бути не нижче 8 градусів. В іншому випадку насіння можуть згнити, не встигнувши зійти.

Посадка здійснюється за такими правилами:

 1. На грядках роблять борозни глибиною 2-3 см, відстань між ними залежить від вибраного сорту аналогічно посадці розсади.
 2. Посіви акуратно поливають, щоб не розмити ґрунт, потім чекають, поки вода піде в ґрунт.
 3. Насіння викладають на відстані 5-10 см.
 4. Потім борозни засипають землею і поливають крапельним методом.

Догляд за буряком після сходів у травні

Тут все дуже просто. Культура потребує систематичного поливу 1 раз в 2-3 дня і розпушуванні 1 раз в тиждень. Підживлення не потрібні, буряках вистачає тих поживних речовин, які були внесені в ґрунт при посадці.

Важливим етапом догляду буде проріджування посадок. З 1 насіння може вирости 2-4 паростка. В такому випадку буряк буде витрачати свої сили на підтримку бадилля, а не на формування коренеплодів. Коли висота рослини досягне 7-8 см, видаляють всі слабкі і надто загущаючі посадки паростки. За місячним календарем таку процедуру рекомендують робити на убуваючий місяць.

Часті помилки

Буряк не потребує складному догляді і, щоб отримати хороший урожай, досить слідувати декільком простим правилам. Посадка культури в травні повинна проходити за місячним календарем. Початківці садівники найчастіше допускають такі помилки:

 1. При підборі сорти в першу чергу потрібно звертати увагу на його морозостійкість. Якщо буряк не призначена для вирощування в конкретному регіоні, то не варто очікувати хороший урожай навіть при посіві за місячним календарем.
 2. Ранній посів пізньостиглих сортів призведе до того, що плоди втратять свої основні смакові характеристики. Всі терміни по посадці повинні чітко виконуватися.
 3. Якщо буряк вирощується через розсаду, то необхідно посіяти її за 20-25 днів до пересадки в ґрунт. Якщо рослина переросте і коріння упруться в дно ємності, то плоди будуть дрібними і не цукристими.
 4. При весняній посадці насіння у відкритий ґрунт їх не можна попередньо замочувати. В іншому випадку вони можуть довго виходити і процес отримання врожаю затягнеться.

Відповіді на часті питання

Чому буряк виростає жорсткий і порожній?

Можливо, ґрунт, на якій росте культура, має кислий склад. Смачні коренеплоди формуються на лужних землях. Щоб нейтралізувати кислоту, ґрунт перекопують і вносять в нього вапняк або золу.

Як виростити більш цукровий буряк?

Зміст цукрів у коренеплоду збільшує солона вода. Якщо поливати рослини соляним розчином замість води 1 раз в 2 тижні, то тоді буряк буде набагато соковитіше і солодший. Процедуру проводять відповідно до місячного календаря в найбільш сприятливі дні.

Висновок

Посадка буряків у травні 2024 року має здійснюватися з урахуванням всіх особливостей вибраного сорту і регіону вирощування. В кінці весни у відкритий ґрунт садять розсаду в північній частині і насіння в центральних і південних областях. Посадка в родючі дні за місячним календарем допоможе виростити смачніші коренеплоди.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал