Коли садити помідори в теплицю в травні 2022 року за місячним календарем, сприятливі дні для пересадки томатів

Якщо подивитися в місячний календар на травень, то можна побачити, що в цьому місяці багато сприятливих днів для висадки помідорів в теплицю.

Якщо садити томати в захищений грунт, то це дозволить отримати ранній урожай, і захистити рослини від несприятливих погодних умов.

В цій статті ми розповімо, як вибрати відповідний день в травні для того, щоб садити помідори в захищений грунт.

Як вибрати день для висаджування розсади помідорів в теплицю?

Місячний календар підкаже період, коли можна займатися висадкою розсади. Але конкретний день треба підбирати в залежності від погоди.

Бажано, щоб в цей час було похмуро. Якщо день видався сонячним, то садити краще ввечері. Тоді рослини не будуть страждати від спеки і яскравих сонячних променів, що прискорить їх адаптацію на тепличних грядках.

УВАГА! До моменту, коли ви вирішите садити томати, земля повинна бути прогріта до температури від + 12 ° C.

Коли висаджувати помідори в травні 2022 року

Захід потрібно проводити, враховуючи не тільки рекомендації місячного календаря на травень, але і кліматичні особливості регіону.

 • Садити можна вже в перших числах травня.

Сприятливі дні для висадки помідор в теплицю в травні 2022 року за місячним календарем

Згідно з місячним календарем, садити помідори потрібно на зростаючий місяць. І бажано, щоб нічне світило проходило через знаки Риб, Козерога або Рака. І в травні 2022 року відповідними стануть 2, 5-7, 12-17, 19-22, 24, 25, 28 і 29 число.

Коли пересаджувати помідори в травні 2022 року в теплицю не варто, несприятливі дати

За місячним календарем не варто турбувати помідори в Молодик, Повний місяць і в періоди, коли Місяць знаходиться в знаку Водолія. І в травні 2022 року несприятливими будуть 3, 4, 8, 9, 11, 26, 30 і 31 число.

Особливості посадки помідор в теплицю в травні

Садити краще сходи віком в 2 – 2,5 місяці. Їх висота повинна бути не менше 20-30 см, а товщина стебла – від 7 мм. З моменту пікіровки має пройти мінімум 20-25 діб.

ДОВІДКА! Доброю ознакою того, що розсаду можна садити в захищений грунт, вважається наявність квіткової зав’язі і більше 6-8 справжніх листків.

Хитрощі при посадці розсади помідор в теплицю

Сама процедура не таїть в собі абсолютно ніяких складнощів і секретів, якщо вибрати сприятливий день за місячним календарем і садити за алгоритмом. Але знадобиться заздалегідь знезаразити саму теплицю, створити грядки і підготувати рослини.

Як підготувати теплицю

Приступати до підготовки теплиці потрібно ще з осені. Для початку знадобиться прибрати всі залишки минулого врожаю, прополоти бур’яни навколо неї, і вимити всі поверхні з господарським милом.

ОБЕРЕЖНО! Шпагат для підв’язки рослин краще міняти щороку, так як на ньому зберігаються хвороботворні бактерії. Але в цілях економії можна прокип’ятити мотузки.

У квітні-травні, коли температура повітря прогріється +10 ° C, необхідно обробити всі поверхні теплиці розчином гашеного вапна. Так вдасться знищити патогенну флору. Для приготування розчину слід розвести 400 г вапна в 10 л води. Масу наполягати протягом 4 ч., А потім додати в неї трохи мідного купоросу.

Ще знадобиться вимити всі скляні поверхні із засобом для миття посуду або склоочисником. Закінчити з обробкою потрібно за тиждень до висадки помідорів за місячним календарем.

Як підготувати грядки

У теплиці потрібно облаштовувати грядки, розміщуючи їх уздовж стін. Важливо, щоб їх ширина сягала 60-80 см, а висота 30-40 см. Між грядками варто залишати дистанцію в 60 см, тоді по теплиці буде простіше переміщатися.

Верхній шар грунту бажано замінити новим, так як в ньому бактерії і мікроби швидше розмножуються. Але можна знищити патогенну флору, якщо перед зимою винести грунт на вулицю. Тоді бактерії і шкідники загинуть від морозу.

Після зими грунт знадобиться перекопати на глибину в 20-25 см і розпушити. Для поліпшення родючості варто внести на кожен кв. м грядок перегній або компост (3-4 кг), деревну золу (100 г) кісткове борошно (200 г).

ДОВІДКА! За тиждень до того, як ви плануєте садити розсаду, потрібно пролити грунт розчином марганцівки або фунгіцидів.

Як підготувати розсаду

Коли ви садить помідори в теплицю, то це може стати серйозним стресом для сходів томатів, навіть якщо ви садите за всіма правилами місячного календаря. Краще заздалегідь підготувати помідори, слідуючи таким алгоритмом:

 1. Помідори необхідно загартувати. Приступати до заходу потрібно за 2 тижні до висадки. Розсаду знадобиться виносити на засклений балкон спочатку на 20-30 хв. Потім потрібно щодня збільшувати тривалість сеансів на 30-45 хв.
 2. Днів за 7-10 до передбачуваного перенесення рослин в теплицю за місячним календарем в травні потрібно обробити листя розсади розчином борної кислоти (1 г на 1 л). Це зміцнить саджанці, і запобіжить скидання бутонів, що в подальшому підвищить врожайність.
 3. За 1-2 дня до висадки необхідно видалити сім’ядольні, а також пожовкле листя розсади.

УВАГА! За 24 год. До заходу потрібно обробити сходи фунгіцидами для запобігання грибкових інфекцій. У травні варто використовувати препарат «Ридоміл Голд». Його потрібно розвести в теплій воді (20 г на 10 л), і обприскати їм листя. У розчин бажано додати 20 г сечовини, яка посилить ефект і додатково наситить помідори.

Як висаджувати помідори в травні в теплицю за місячним календарем

Сам процес виглядає наступним чином:

 1. За 30 хв. до висадки рослини рясно полити теплою водою.
 2. Викопати ями з глибиною в 20-25 см. Дотримуватися між ними дистанцію в 50-60 см. Біля поглиблень відразу встановити кілочки для підв’язування, заздалегідь обробивши їх розчином марганцівки.
 3. У ями додати по 15 г (1 ст. л.) Суперфосфату. Замість мінерального добрива можна внести по 200 г перепрілого компосту.
 4. Сіянці акуратно дістати з ємностей, і не прибираючи земляний кому, встановити їх в ями під невеликим кутом.
 5. Заповнити порожнечі ґрунтом, і обережно її ущільнити. Поверхня грядки полити відстояною водою з температурою + 18 … + 22 ° C.

Коли волога вбереться, додати нову порцію грунту, якщо вона осяде.

УВАГА! Після висадки листя і стебла томатів бажано обприскати хлорокисью міді (40 г на 10 л води). Вона посилить імунітет до грибкових інфекцій, які часто вражають культури в теплиці. Через 10 днів варто повторити цю процедуру для закріплення ефекту.

Догляд за розсадою помідорів після посадки в теплицю

Перший час після висадки культури (десь протягом тижня – півтора) не можна поливати, удобрювати і тривожити будь-яким способом. В цей час рослини відходять від стресу, і нарощують коріння і приживаються в нових умовах. Після адаптаційного періоду томатів знадобиться забезпечити наступний догляд:

 • Полив. Для культур краще облаштувати крапельний полив. Якщо це неможливо, то зрошувати сходи знадобиться, як тільки підсохне верхній шар грунту (1 раз в 5-7 днів). Слід використовувати відстояну воду з температурою + 18 … + 22 C, а сам полив проводити вранці. Вливати воду потрібно строго під корінь, не потрапляючи на листя і стебла.
 • Розпушування. Через 30-60 хв. після зрошення необхідно розпушувати поверхню грядки. Інакше вона ущільнився, і перекриє доступ кисню до коренів.
 • Внесення добрив. Якщо через 1-2 тижні після висадки розсада виглядає слабкою і хворобливою, то варто підгодувати рослини рідкими мінеральними комплексами.
 • Підв’язка. Після висадки томати варто відразу підв’язати до опор. Інакше їх батоги будуть падати на грунт під вагою врожаю, що збільшить ризик розвитку грибкових хвороб.
 • Запилення. Коли на кущах утворюються квіти, знадобиться злегка потрусити пагонами. Це поліпшить запилення, і підвищить кількість зав’язей. І бажано проводити таку процедуру з 9:00 до 12:00.

Ще знадобиться щодня провітрювати теплицю. Через 2-3 тижні після висадки поверхню грядки краще мульчувати соломою або скошеною травою, що значно полегшить подальший догляд.

Часті помилки

Під час висадки томатів в травні за місячним календарем недосвідчені городники роблять такі помилки:

 • Вибирають невідповідний сорт. Деякі томати не призначені для вирощування в теплиці, і вони швидко гинуть від нестачі світла і інших факторів.
 • Надмірно зволожують грунт. При застої вологи у коренів рослини можуть захворіти чорною ніжкою та іншими грибковими захворюваннями.
 • Використовують воду, взяту з свердловини. Томати погано переносять холодну вологу, а від води з хлором вони хворіють і можуть загинути.

Відповіді на часті питання

Часто городників цікавлять такі питання:

Як висадити витягнуту розсаду?

У сіянців слід видалити не тільки сім’ядольні, але і нижнє листя ( 2-3 шт.). Садити сходи необхідно під кутом в 45 °, заглиблений до перших пагонів.

Як прискорити приживання рослин?

За пару днів до того дня, коли плануєте садити помідори, можна обробити сходи стимуляторами росту ( «Епін», «Гетероауксин»).

Чим підживити помідори після висадки в травні?

Підійде «Агрікола для овочів», сульфат калію, монофосфат калію або нітроамофоска.

Висновок

Виростити багатий урожай томатів у теплиці нескладно. Але знадобиться провести цей захід у сприятливий день за місячним календарем, яких в травні чимало. І також слід заздалегідь підготувати грунт, самі сіянці і простерилізувати теплицю. А після висадки необхідно забезпечити культурам правильний догляд.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал