Коли використовувати борну кислоту для огірків і для чого це потрібно робити: розповідаю

Це тільки здається, що отримати гарний урожай огірків легко – поливай та встигай збирай. Але щоб більша частина квіточок перейшла в зав’язі, бажано внести підживлення на основі борної кислоти.

Найкраще з огірками працює підживлення по листі. Його рекомендують проводити двічі – у період цвітіння та утворення зав’язей.

У чому користь

Бор бере участь у багатьох процесах, які протікають у клітинах рослин. Проводилося навіть дослідження впливу цього мікроелемента саме на зростання огірків. Правда проводилося воно в Індії, але яка різниця. І ось дослідники довели, що бор:

  • Прискорює зростання кореневої системи.
  • Збільшує кількість зав’язей, а отже, і збільшує врожай.
  • Збільшує щільність огірків. Плоди деформуються менше, виростають рівними, без порожнеч.

Особливості застосування борного підживлення

Тут треба врахувати ось що – бором не можна перегодовувати. Це відразу ж позначиться на зовнішньому вигляді рослин – нижнє листя в батогах пожовкне, зростання практично зупиниться. Тому якщо підживлюєте іншими добривами, то потрібно уважно читати склад. Якщо там є бор, то окремо його вносити не можна.

Як приготувати підживлення і що врахувати

Борна кислота продається у вигляді порошку, тому її потрібно розчинити у воді. Варто врахувати, що в холодній воді зробити це вкрай складно, тому використовується тільки гаряча. Потім розчин доводиться холодною водою до концентрації.

  • Для виготовлення розчину знадобиться 5 гр. борної кислоти на відро води. Але спочатку розчинити порошок, наприклад, у літрі гарячої води, а потім у відро до повного долити холодної води.

Готовим засобом проводять обприскування під час цвітіння.

Потім, коли з’являться зав’язі, обробку (підживлення) проводять ще раз. Пропорції ті самі. Але якщо до розчину додати 15-20 крапель йоду, то це буде вже й якісна профілактика кореневої гнилі, кутової плямистості та борошнистої роси.

Як підживлювати правильно

Розчином борної кислоти огірки можна поливати та обприскувати. Однак для Середньої смуги рекомендується проводити саме обприскування.

  • Робити це потрібно або рано-вранці, або пізно ввечері. І не можна просто взяти, і полити зверху грядки з лійки. Обприскування проводиться лише з дрібнодисперсного розпилювача. На листя огірків має осідати пил із розчину, а не литися струмені.

Перш ніж проводити обприскування і, тим більше, якщо удобрення вноситься під корінь, огірки обов’язково потрібно полити.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал