Коли збирати виноград, як його сушити і як застосовувати родзинки “ізюм”?

Через безліч корисних якостей родзинки часто використовують в приготуванні різних напоїв і страв. У промисловому виробництві їх обробляють діоксидом сірки, що створює загрозу для здоров’я. Тому краще всього навчитися правильно просушувати виноград в домашніх умовах.

Як сушити виноград правильно, щоб зробити родзинки в домашніх умовах в електросушарці, в мікрохвильовці, в духовці і інші рецепти приготування
Як сушити виноград правильно

Коли і як збирати урожай ?

 Коли збирати виноград, як його сушити і як застосовувати родзинки? Незалежно від того, яким способом буде виконуватися підсушування, виноград потрібно вибрати і підготувати, дотримуючись правил. Ягоди повинні бути повністю визріли. По можливості їх краще залишити на кущах до тих пір, поки вони не стануть млявими. У цьому стані грона вручну сортують, позбавляючись від гнилих і пошкоджених плодів.

Таку процедуру необхідно проводити безпосередньо в день знімання, інакше у родзинок буде низька якість. Для сушки залишають тільки цільні і стиглі екземпляри хороших сортів. Переважно використовувати з цією метою солодкі сорти без насіння. До найбільш підходящим з них відносяться:

  • Кишмиш (рожевий, чорний або білий).
  • Русбол.
  • Астраханський скоростиглий.
  • Різамат.
  • Кодрянка.
  • Султані.
  • Мускат.

Ідеальними є сорти, що відрізняються підвищеною цукристістю і маленьким розміром ягід, що дозволяють здійснити сушку швидше. Слід враховувати, що з темних сортів винограду родзинки виходить чорного кольору, а із зелених – коричневого.

Як підготувати ягоди?

Після завершення сортування виноград піддають термічній обробці. Процес складається з декількох дій:

 Коли збирати виноград, як його сушити і як застосовувати родзинки?

  1. У воді розчиняють соду в співвідношенні 1 столова ложка на 1 літр рідини;
  2. Воду доводять до кипіння;
  3. В окріп опускають ягоди і залишають на 10-15 хвилин.

Якщо виноград знаходиться у воді менше, ніж передбачалося, то тривалість сушки збільшиться. Перетримувати плоди не рекомендується, оскільки вони зваряться. Мета цієї термообробки – руйнування оболонки і поява тріщин на шкірці, завдяки чому, випаровування вологи буде відбуватися набагато швидше.

Перед тим як приступити до сушіння, виноград ретельно промивають від соди. Це роблять під холодною проточною водою. Після, ягоди викладають на чисту тканину і залишають на час, щоб дати їм можливість обсохнути.

Як правильно сушити?

Існує кілька методик, що дозволяють в домашніх умовах зробити якісний родзинки. Кожен з них відрізняється своїми особливостями.

У електросушарці

У наш час такий пристрій придбати нескладно. Існує два види сушарок:

  • конвективний;
  • інфрачервоний.

Конвективні моделі висушують вологу лише з поверхні овочів і фруктів, що негативно позначається на всьому процесі. Другий варіант має більш високу вартість, проте швидкість і якість сушіння у такий електросушарки набагато краще за рахунок проникнення в продукти інфрачервоних променів.

 Коли збирати виноград, як його сушити і як застосовувати родзинки? Отримання родзинок за допомогою електросушарки відбувається наступним чином:

  1. Після бланшування в розчині соди ягоди остуджують у холодній воді;
  2. Виноград розкладають на рушник з метою видалення надлишку вологи;
  3. Сировину викладають рівним шаром на решітку пристрої;
  4. Сушать протягом 3 годин при температурі 50 ° С;
  5. Вимикають і дають ягодам охолонути;
  6. Повторюють кілька разів процес, роблячи інтервали, і змінюючи решітки місцями, поки родзинки не дійде до готовності.

В цілому тривалість процесу складе 34 години. Щоб приготувати таким способом 500 г родзинок, знадобиться 2 кг винограду.

Пропонуємо переглянути відео про те, як сушити виноград за допомогою електросушки:

У духовці

сушку винограду в домашніх умовах можна провести і в духовій шафі, але при цьому потрібно мати на увазі, що даний спосіб є найбільш трудомістким. У спекотні дні перебуває тривалий час в приміщенні, буде неможливо. Приготування родзинок таким способом складається з декількох етапів:

  1. Підготовлену сировину викладають рівномірним шаром на деко і поміщають в духовку. Сушку виконують при температурі 85 ° С зі злегка відкритими дверцятами, щоб могла випаровуватися волога.
  2. Через 10 годин температуру зменшують до 50-60 ° С. Вся процедура займає близько 40 годин. В процесі необхідно робити перерви, щоб плоди змогли охолонути.
  3. На заключному етапі, коли родзинки майже готовий, температурний режим в духовці не повинен перевищувати 35 ° С.

У мікрохвильовці в домашніх умовах

Сушка винограду в мікрохвильовій печі неприпустима, оскільки підігрів ягід призведе до їхнього займання, яке, в свою чергу, спричинить за собою появу плазми. Цей іонізований газ має здатність поглинати мікрохвилі і проводити електрику. В результаті цього процесу людина отримає опік, а кухонний пристрій вийде з ладу.

На свіжому повітрі

Даний бюджетний метод використовувався ще з давніх часів, однак він підходить лише для сухої погоди.

На сонці

Коли збирати виноград, як його сушити і як застосовувати родзинки? У приготованого таким чином родзинок поверхню буде матова, що зовні нагадує восковий наліт. Для приготування знадобиться:

  • добре визріли виноград;
  • харчова сода;
  • вода;
  • рівна плоска поверхня (сітка, піддон і т.п.);
  • москітна сітка або марлева тканина.

Процес сушіння здійснюється в наступній послідовності:

  • виноград піддають сортуванню, звільняючи грона від гнилих і пошкоджених ягід;
  • якісну сировину промивають, викладають в друшляк і в содовому розчині бланшують не більше 3-4 секунд;
  • після обробки окропом і содою ягоди миють під проточною холодною водою;
  • підготовлений виноград спочатку розкладають на сухій і чистій тканині з метою звільнення від зайвої вологи, а потім поміщають на площину і виносять на сонце;
  • щоб ягоди не зіпсували птахи і комахи, їх накривають марлею.

Для сушки потрібно від 20 до 30 днів, в залежності від сонячної активності.

Увечері рекомендується переносити продукт в закрите приміщення, в іншому випадку він може намокнути під дощем. Просушка повинна здійснюватися рівномірно, тому плоди потрібно періодично перемішувати.

У тіні

Крім використання сонячних променів, сушка винограду може виконуватися в тіні. Такий метод зазвичай застосовують в Середній Азії, він дозволяє ягодам зберегти всі вітаміни і первісний колір. З цією метою з глини будують спеціальні бокси з безліччю вентиляційних отворів.

 Коли збирати виноград, як його сушити і як застосовувати родзинки? Також можна використовувати добре провітрюється будова з господарським призначенням (сарай). Процес приготування родзинок в тіні полягає в наступному:

  1. Сировина сортують і піддають обробці з використанням соди.
  2. Підготовлені грона розкладають на поверхні, ставлять в ряд і накривають щільним матеріалом.
  3. Під ними запалюють сірчаний гніт або сірчану шашку для обкурювання. Тривалість процедури становить від 40 до 50 хвилин, завдяки цьому, родзинки набуває привабливий колір.
  4. Піддони з виноградом переносять на місце, де буде здійснюватися сушка і накривають тканиною. Не рідше одного разу на 3 дні грона необхідно перевертати.

Сушити виноградні грона необов’язково на піддонах. Їх можна розвісити в приміщенні, оснащеному хорошою вентиляцією. В цьому випадку сировину теж попередньо обробляється і піддається сірчаного обкурювання. Для отримання повноцінного родзинок потрібно від 20 до 30 днів. Технологія висушування в тіні вважається найправильнішою. ​​

Як зберігати і який термін придатності?

Висушений виноград потрібно тримати в темному і прохолодному місці. Важливо знати, що високої вологості продукт не терпить і в таких умовах зіпсується. Основні правила зберігання:

  • оптимальна температура – не більше +10 ° С, в іншому випадку в ягодах заведуться комахи;
  • необхідний рівень вологості – 70%.

В якості тари для зберігання підходять наступні варіанти:

  1. Полотняний мішок. Предмет необхідно попередньо потримати в сольовому розчині, а після добре висушити. Складені в ньому ягоди повинні знаходитися в затемненому місці, як можна далі від джерел тепла – плити і радіаторів.
  2. Скляні ємності. В цьому випадку рекомендується не прикривати щільно кришки або виконати в них невеликі отвори для циркуляції повітря. Також, замість кришок можна використовувати шматки марлі, що фіксуються на банках за допомогою гумок.
  3. Пластикові контейнери. Цей варіант допускається, за умови, що ємності будуть накриті папером.
  4. Поліетиленові пакети для харчових продуктів. При такому способі зберігання необхідно забезпечити доступ повітря.

На термін зберігання висушеної винограду впливають умови його утримання. Як правило, при середній температурі в приміщенні від +22 до +25 ° С продукт зможе бути придатний до вживання не більше 2 місяців. Тривалість зберігання родзинок в прохолодному місці складе від 3 до 4 місяців, за умови, що він буде перебувати у герметичній упаковці.

Сушений виноград можна заморозити. Для цього його викладають в харчові контейнери або пакети із застібкою. У морозильній камері родзинки зберігається до півтора років, проте втрачає при цьому значну частину корисних речовин і вітамінів.

Як застосовувати і і в яких рецептах готувати?

 Коли збирати виноград, як його сушити і як застосовувати родзинки? Ізюм є одним з найбільш корисних для здоров’я продуктом:

  • У ньому міститься майже вся група вітамінів В, вітамін РР, залізо, магній, фосфор, кальцій і багато інші компоненти, необхідні для повноцінної життєдіяльності людини.
  • Ізюм майже не має протипоказань, його можна вживати навіть при цукровому діабеті або захворюваннях системи травлення. Сушений виноград стимулює роботу мозку, позитивно впливає на стан нервової системи, нирок, органів дихання, шлунка і серця. Його щоденне вживання по одній жмені поліпшить самопочуття, і підніме настрій. Ізюм використовують при приготуванні різних лікувальних складів від застуди, для боротьби з деякими шкірними захворюваннями, гіпертонією і пневмонією.
  • Продукт незамінний в кулінарії, при виготовленні різноманітних напоїв, морозива та десертів на основі сиру. Він добре поєднується з м’ясними стравами, кашами, салатами з овочів і фруктів, а також мюслі.

Щоб родзинки не втратили своїх корисних властивостей, заварювати його рекомендується в термосі. У ємність з об’ємом в 1 літр засипають ягоди в співвідношенні 1 ложки столової на 200 г окропу.

При всіх позитивних якостях сушеного винограду в деяких випадках він може нашкодити здоров’ю. Продукт не можна вживати у великих кількостях. Оптимальною дозою вважається 50-60 г на добу.

Приготування в домашніх умовах родзинок не є складним процесом і не вимагає дорогого професійного обладнання. Правильно висушений виноград збереже до 80% містяться в ньому корисних компонентів.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал