Лікар називає 4 головних вороги артерій і 4 способи зберегти їх здоровими і гнучкими!

До поради досвідченого вченого варто прислухатися!

Лікар називає 4 головних вороги артерій і 4 способи зберегти їх здоровими і гнучкими!

Якщо артерії стають кальцинованими, ризик різних захворювань збільшується. Оскільки кальцифікація спочатку не викликає дискомфорту і може залишитися непоміченою, важливо знати і уникати факторів ризику.

Фактори, які пошкоджують наші артерії

Мартін Галле, медичний директор Центру профілактичної і спортивної медицини університету Мюнхена, називає головних ворогів артерій, а також чотири способи зберегти їх здоровими і еластичними.

1. Куріння руйнує судинні клітини

Нікотин провокує судини звужуватися і певні області тіла майже не отримують кров. Це не триває довго, але тим не менш, куріння завдає шкоди судинах в довгостроковій перспективі. Тому що він атакує внутрішній шар судин. Клітини цього шару гинуть. В результаті з’являються шрами і втрачається гнучкість судин.

2. Цукор в крові розчиняє клітини судин

Високий рівень цукру в крові ушкоджує внутрішню стінку судин, як нікотин, попереджає Мартін Галле, який спеціалізується на кардіології та спортивній медицині.

Діабетики і преддіабетики з високим рівнем цукру в крові руйнують захисний шар своїх кровоносних судин.

3. Бляшки на стінках судин

Не менш ризикованими є бляшки на стінках судин, які ускладнюють рух крові і знижують гнучкість судин.

4. Гіпертонія викликає руйнування кровоносних судин

Якщо судини вже пошкоджені, то високий кров’яний тиск буде ставати ще більш небезпечним. Рух крові з великим тиском на стінки судин, може спровокувати розрив судини.

Якщо у людини є всі фактори, то ризик перенести судинний напад або інсульт збільшиться. Це означає, що у всіх, хто курить, страждає діабетом і високим кров’яним тиском, ризик розвитку судинних захворювань в дев’ять разів вище, ніж у тих, хто не курить без діабету або гіпертонії.

Як запобігти погіршенню кровоносних судин

 1. Спорт тримає наші судини еластичними. Оскільки збільшення частоти пульсу під час занять спортом розтягує судини.
 2. В результаті це ініціює певні хімічні процеси, які відновлюють пошкоджені клітини в стінці судин. Тому спорт може не тільки профілактично підтримувати здоров’я клітин, але і лікувати їх.
 3. Спорт, який чинить тиск на м’язи і кістки, такий як біг або швидкі прогулянки, також випускають стовбурові клітини з кісткового мозку в кровотік. Це первинні клітини нашого тіла, які можуть бути перетворені в різні клітини. Якщо вони потрапляють в кровоносні судини, вони можуть утворювати нові судинні клітини.
  Крім того, спорт знижує рівень цукру в крові і, отже, ризик розвитку діабету. Має сенс здійснювати дві прогулянки в день або інтенсивне спортивне тренування протягом семи-десяти хвилин.
 4. Підтримуйте свою нормальну вагу
  Будь-яка людина з надмірною вагою виділяє більше запальних речовин з жирової тканини в кров. В результаті відбуваються пошкодження внутрішнього шару судин.
 5. Ненасичені жирні кислоти
  Взаємозв’язок між збалансованим харчуванням і здоровими артеріями виявлено багатьма дослідженнями. Особливо важливо вживати ненасичені жири замість насичених. Насичені жирні кислоти є «жорсткими», ненасичені жирні кислоти є «гнучкими».
 6. Кольорові овочі
  Поліфеноли забарвлюють фрукти та овочі. Вони роблять помідор червоним, фіолетовим баклажан і зеленим огірок. Вони забезпечують захисний механізм в наших клітинах. Тому при приготуванні рекомендується використовувати кілька різних видів овочів, щоб страва була якомога більш барвистою.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал