Макова паска – готується швидко, виходить смачною: рецепт простий, але мало поширений

Рецепт простий, але мало поширений. Готується швидко, виходить смачно. Завдяки додаванню желатину, паска виходить більше схожою на сирний десерт. На застигання знадобиться 12 годин, приготування займе близько 20 хвилин. Якщо макову начинку приготувати заздалегідь, то і того менше. До речі, таку начинку можна використовувати для пирогів і булочок. Дуже смачно вийде.

Інгредієнти:

Для сирної маси:

  • Сир жирністю 9 або 11% – 200 г.
  • Цукор – 80 г.
  • Вершкове масло – 50 г.
  • Молоко – 20 мл.
  • Желатин – 10 г.

Для макової начинки:

  • Мак – 60 г.
  • Цукор – 2 ст. л.
  • Молоко – 60 мл.

Приготування:

1. Білий цукор можете замінити на коричневий. Молоко можна замінити вершками. Желатин краще брати той, який швидко розчиняється. Про це повинна бути інформація на упаковці. Його потрібно замочувати заздалегідь. Швидкий желатин розбухає протягом 25 хвилин, звичайний протягом 50.

Також і макову начинку краще готувати заздалегідь. Мак перемеліть в кавомолці або розітріть в ступці. Залийте молоком і цукром, перекладіть в каструлю. Варіть макову начинку на середньому вогні після закипання 5 хвилин. Після приготування повністю охолодіть. Гарячу начинку в сир додавати не можна.

Не нехтуйте рекомендацією брати сир 9-11% жирності. Дослідним шляхом доведено, що саме ця жирність оптимальна.

2. Масло заздалегідь залиште на столі, щоб воно стало м’яким. Купуйте тільки натуральне масло з жирністю 82,5%, в складі якого немає нічого крім вершків. Викладіть в миску масло, сир, додайте цукор.

3. Желатин замочити в молоці.

4. Сир з маслом перебийте блендером в однорідну масу без грудочок. Желатин розтопіть на повільному вогні і трохи охолодіть. Процідіть в сирну масу і швидко перемішайте. Можна зробити це блендером.

5. Застеліть пасочницю марлею, поставте її в плоску тарілку. Налийте перший шар сирної маси.

6. Наступним шаром викладіть макову начинку.

7. Повторюйте шари. Останній повинен бути сирний. Не робіть занадто широкі макові шари, тому що мак буде розсипатися, в ньому желатину немає.

8. Загорніть марлю від країв до центру. Поставте макову паску в холодильник на 12 годин. Нічого страшного не трапиться, якщо вона простоїть там 24, або навіть 48 годин. На смак це ніяк не вплине. Переверніть сирну паску на тарілку, зніміть марлю і подавайте до столу. В оздобленні цей десерт не потребує. Смачного!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал