Гнучкість і рухливість пальців свідчить про стан внутрішніх органів. Причому кожен палець відповідає за певні органи.
В японській лікувальної системі “шиацу” велике значення надається масажу пальців. Видатний експерт “шиацу” Н. Текухіро вважає, що еластичні і сильні пальці благотворно позначаються на всьому організмі. Чим більш тонку роботу виконують вони, тим активніше протікають розумові процеси в голові. Ось така закономірність!
А гнучкість і рухливість пальців свідчать про стан внутрішніх органів, і, за принципом зворотнього зв’язку, впливає на нього. Зовсім недавно західна медицина визнала наявність в тілі людини енергетичних каналів і меридіанів, які з’єднують різні органи і утворюють енергоінформаційний каркас нашого організму.
Всі внутрішні органи мають зовнішні виходи-проекції. Таким чином вони спілкуються із зовнішнім середовищем, в тому числі і з Космосом.
Вправи для пальців:
- регулярні фізичні вправи (згинання-розгинання) і масаж першого пальця – покращує діяльність головного мозку;
- другого – шлунка;
- третього – кишечника;
- четвертого – печінки;
- п’ятого – серця.
Не випадково, у людей, які страждають серцевими хворобами, слабкі мізинці. Іноді вони настільки слабкі, що людина з працею згинає і розгинає їх. Тому дуже корисно масажувати мізинці серцевим хворим. До речі, прекрасною гімнастикою для пальців є перебирання чоток.
В індійській йозі для лікування пальцями є особливі лікувальні позиції. Вони називаються Хаст і дозволяють цілеспрямовано лікувати і приводити в норму внутрішні органи.