Обробка саду в травні від хвороб і шкідників, чим обприскувати в цей час дерева

Кожна людина, у якого є свій сад, в травні повинен провести обробку від хвороб і шкідників.

Шкідники прокидаються , щоб атакувати розкривають молоді бруньки і відкласти туди свої яйця і личинки. Щоб запобігти опадання зав’язей, а також захистити і підтримати рослини після зими, необхідно своєчасно вжити належних заходів.

У цій статті ми обговоримо, в які терміни проводити травневу обробку садових насаджень від хвороб і шкідників, які засоби використовувати.

Коли в травні обробляти дерева

Крім захисту від різних шкідників метою весняної обробки є профілактика грибкових, бактеріальних і вірусних хвороб. Тому дуже важливо нічого не пропустити і діяти комплексно.

Весна швидко набирає обертів, тому варто провести першу обробку саду від хвороб і шкідників до того, як дерева і чагарники почнуть активну вегетацію. У цей період необхідно зробити профілактику таких хвороб, як Моніліоз, парша, борошниста роса і фітофтороз.

На замітку. Термін обробки – фаза зеленого конуса. Додаткові обробки проводяться в фазу бутонізації.

Ці хвороби дуже небезпечні для рослин і можуть сильно їм зашкодити. Виберіть день, коли буде ясно і вітер не заважатиме роботі. Хімікат повинен потрапити точно за призначенням і деякий час перебувати на гілках і верхньому шарі ґрунту.

ВАЖЛИВО ! Захист від шкідників не варто проводити так рано, потрібно почекати, поки все комахи прокинуться. При цьому не затягуйте, щоб хімічні препарати не потрапили на листя або фрукти під час періоду плодоношення.

Схеми травневої обробки саду

Обробка саду від хвороб і шкідників проходить в кілька етапів. Через різницю кліматичних умов в різних регіонах кожен етап обробки може починатися в свій термін.

Підготовка до весняної обробці

Слід розуміти, що недостатньо обробити сад один раз і надовго забути про цю процедуру. Перед тим, як почати обприскування, потрібно зробити наступне:

 • Вивчити хімічні речовини, представлені в магазинах. Не можна купити перший засіб, яке попадеться на очі, і чекати від нього бажаного ефекту.
 • Вибрати хімікат, який зможе вирішити конкретні проблеми вашого саду і вивчити способи його застосування
 • Сформулювати і записати план робіт.

На замітку ! Щоб нічого не упустити, можна вести записи. Наприклад про те, що сьогодні ви обробляєте яблуні, завтра чагарники, а через тиждень має відбутися повторна обробка іншим засобом.

Перше обприскування

поки набухання бруньок ще не почалося, проводимо найважливішу обробку сезону. Використовуючи концентровані препарати, зможемо вбити комах-шкідників ще в стадії зародків.

Цю обробку проводять в північних регіонах, де весна приходить пізніше.

Використовують 3% розчин бордоською суміші або роблять робочий розчин сечовини з 0,8 кг препарату, розмішати у відрі води.

Обробку від хвороб, що викликаються грибком, проводять одночасно з набуханням бруньок рослин.

Підійдуть Актара та Хорус. Перший засіб використовується від шкідників. Друге – від хвороб.

Актара

Обприскування до початку цвітіння

Перед тим, як з’являться перші квіти, проводять обробку яблунь від гусениць, марші і плямистості. Відмінно підійдуть хімічні засоби з широким спектром дії.

Наприклад, препарати Швидкість, Таран.

ВАЖЛИВО ! Садові насадження не обприскують під час цвітіння, щоб не шкодити бджолам, запилюють квітки.

Обприскування після цвітіння

Як тільки процес цвітіння закінчується, приступають до останньої за весну обробці саду. Інсектициди і фунгіциди надійно захистять плодові культури від різних небезпек.

В цей період віддають перевагу Хорус, Конфідор, Ферровіту.

До речі, з цих препаратів можна приготувати бакову суміш, а не розпорошувати кожен препарат окремо.

Обробка саду в травні в залежності від регіону

Оптимальні терміни обробки саду від хвороб залежать від температури повітря. У нашій країні по регіонах ці показники можуть сильно відрізнятися, і це варто враховувати. Краще визначати відповідний час для обприскування орієнтуючись на погодні умови, але існують приблизні дати обробки для різних частин України.

Середня смуга

Першу обробку саду тут проводять з кінця березня по першу декаду квітня.

А ось на травень припадають обробки на стадії бутонізації та після цвітіння.

ВАЖЛИВО ! Щороку зазначені терміни можуть зрушуватися, і в питаннях обробки саду завжди потрібно орієнтуватися на свідчення вуличного термометра. Коли вдень він показує +5 C °, а вночі температура повітря не опускається нижче 2 C °, то можна починати обприскування.

Південні регіони

У цьому регіоні України обробка за схемою після цвітіння.

Як вибрати відповідний день в травні для обробки

Дочекайтеся встановлення теплої та сухої погоди. В погожий сонячний день заплануйте профілактичний захід. Варто вибрати для обприскування ранній ранок або вечірній час.

Пам’ятайте, що на сонці препарати можуть викликати опіки молодого листя рослин.

ВАЖЛИВО ! Не варто проводити обробку в вітряний або дощовий день, так як це буде зовсім не ефективно.

Чим обприскувати дерева в травні

У дачників зараз просто величезний вибір того, чим можна обприскувати садові насадження в травні.

Народні способи обробки дерев

Приклади засобів, які є менш шкідливими, але по ефективності можуть зрівнятися з хімічним засобами для обробки.

Екстракт часнику

Усуває іржу, тлю і мідянку.

На 2 л чистої води приблизно 500 г свіжого часнику. Перед застосуванням необхідно розводити в 10 л води.

Солярка

Якщо обприскати рослину звичайної соляркою, то воно покриється плівкою з масел. У неї 2 основних дії: не допустити появи комах-шкідників і вбити їх яйця і личинки, якщо вони вже з’явилися на рослині.

Рецепт такий: в 9 л води додати 1 л розтопленого господарського мила. Все ретельно перемішати і долити 8-9 л солярки. Якщо необхідно, кратно зменшуйте кількість робочого розчину.

«Народний препарат»

В нього входять шкірка апельсина + тютюн 200 г + хвоя + лушпиння від часнику і лука.

Приготування: змішати в зручній ємності, додати гарячу воду (1 л) і прибрати в тепле місце на 7 днів.

Перед обприскуванням дане кількість розводити в 10 л чистої води. Це популярний засіб для обробки саду в травні. Через 10 днів потрібно провести повторну обробку.

Ефективні препарати для травневої обробки дерев

Поговоримо про найбільш ефективні препарати захисту саду від хвороб і шкідників.

Фунгіциди

В першу чергу необхідно звернути увагу на клас небезпеки препарату для людини. Для плодових культур краще використовувати препарати 3 і 4 класу.

Деякі з них:

 • Фитоверм
 • Хорус
 • Карбафос
 • Децис
 • Інта-вир
 • Швидкість
 • Анабазин

ДОВІДКА. Готувати робочі розчини необхідно в суворій відповідності з інструкцією виробника.

Інсектициди

Інсектициди також бувають різні: одні призначені тільки для одного виду комах, інші впливає кілька різних шкідників.

ВАЖЛИВО ! Строго дотримуйтесь інструкції, щоб домогтися потрібного ефекту, не зашкодивши ні собі, ні рослині.

Найбільш ефективні засоби захисту саду від шкідників: Актара, Кліпер, Алиот, Командор.

Інші засоби обробки

Також в травні можна використовувати димові шашки, якими обкурюють плодові та ягідні насадження і ловчі липкі пояса, якими обертають стовбури, що захищає сад від безлічі шкідників.

Які інструменти потрібні для обприскування дерев

Головне пристосування для обробки саду від шкідників і хвороб в травні – якісний обприскувач. Він повинен мати достатньо довгий шланг, щоб препарати могли потрапити на верхівку дерева.

На замітку. Обприскування завжди потрібно проводити від крони до стовбура, то є зверху вниз, закінчуючи країнами і ґрунтом.

Як підготувати дерева в травні до обробки

У травні необхідно ретельно оглянути всі насадження в саду. Відшарувалася кору прибрати спеціальною щіткою з металу, а стовбури оглянути на наявність комах, що залишилися після зими.

Для замазування дрібних пошкоджень часто використовують садовий вар. Якщо присутні сліди обмороження чи опіки від сонця, то акуратно обрізають пошкоджені ділянки і обробляють спеціальним антисептиком.

Також проводять обрізку саду. У неї багато корисних функцій:

 • Омолодження старих дерев;
 • Формування крони;
 • Регулювання процесу вегетації.

Далі вичищаємо все зайве з-під коренів і спалюємо.

Обробка дерев в травні 2022 року за місячним календарем

Місяць впливає на рух соку в рослинах. Тому від її розташування залежать фази життєдіяльності всіх плодово-ягідних культур.

Для контролю цього важливого процесу існує місячний календар, де вказані всі відповідні дати для здійснення різних агротехнічних маніпуляцій. Так люди дізнаються, коли потрібно буде проводити роботи в саду, а коли немає.

Сприятливі дні в травні 2022 роки для обприскування дерев і чагарників

Сад обробляють завжди на убиваючий місяць. В цьому році найкраще провести даний захід 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 28, 29, 30, 31 травня.

Несприятливі дні в травні 2021 року для обробки

Запишіть або запам’ятаєте, що обприскувати не можна 10, 11, 12, 25, 26, 27 травня.

ВАЖЛИВО ! Під час повного місяця і молодика, а також за день до і після нього, не можна проводити роботи в саду. Можна тільки копати, прибирати бур’яни, проводити розпушування і збір плодів.

Часті помилки

У всіх, хто тільки починає займатися садівництвом, трапляються помилки. Однак і досвідченому садівнику не завжди вдається їх уникнути. Попереджений значить озброєний. Розповімо основні з них:

 • Нехтування засобами захисту. Під час використання хімічних препаратів обов’язково потрібно надягати маску і окуляри, щоб забезпечити захист органів дихання, очей і шкіри від опіків. Ні в якому разі не можна пити, їсти або курити по час обробки рослин і відразу після неї до миття рук і обличчя. Можливо отруєння.
 • Несвоєчасне обприскування саду. Рослина проходить безліч етапів розвитку, і на кожному з них його підстерігають різні небезпечні мікроорганізми і шкідники. Не проводьте все обробки відразу, а намагайтеся дотримуватися конкретні терміни. Найчастіше вони вказані на самих препаратах.
 • Змішування і збільшення дози хімічної речовини. Дотримуватися рекомендації вкрай важливо для правильного застосування препаратів і успішного розвитку вашого саду.
 • Обприскування крижаною водою. Стрес шкідливий рослинам, тому потрібно заздалегідь підготувати воду температури навколишнього середовища.

Відповіді на часті питання

Коли пора почати обприскувати дерева і чагарники в саду?

В Центральній і Південній частині, Поволжі обробку саду можна починати з 1 травня. У більш холодних регіонах, коли температура повітря триматиметься на рівні +5 С °.

Що краще: народні чи хімічні засоби для обробки в травні від хвороб?

У кожного засобу свої переваги і недоліки, важливо підібрати той, який зручний для застосування і підійде для захисту вашого саду від хвороб і шкідників.

Висновок

Тільки за допомогою продуманого комплексу заходів можливо домогтися здорового і красивого саду, який довго буде радувати вас і приносити хороший урожай.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал