Ось які хвороби провокує дефіцит омега-3

Ми не можемо виключити всі жири з нашого раціону. Людський організм не може їх синтезувати. Особливо важливі Омега-3 і ось чому!

Жири – це з’єднання, які містяться практично у всіх живих організмах. Тварини використовують жир як запас енергії на випадок дефіциту. Людина може зробити те ж саме.

Ось які хвороби провокує дефіцит омега-3

Жири (ліпіди) виконують різні життєво важливі функції в організмі людини. Вони забезпечують структуру клітин, вони служать теплоізоляцією, а також є компонентом декількох гормонів і клітинної сигналізації.

Омега-3 є незамінною жирною кислотою, яка не може бути синтезована нашим організмом.

Функції мозку

Нейрональні тканини, такі як мозок, сітківка і синаптичні мембрани, зокрема, містять велику кількість докозагексаєнової кислот (це продукт омега-3).

Було виявлено, що при депресії виникають порушення кровотоку, зниження метаболізму цукру, а також надмірне виробництво запальних з’єднань. В результаті регулярного вживання цих жирів, дозволяє ліпідним мембранам мозку текти правильно і покращує рецепторні функції нейротрансмітерів.

Було доведено, що вживання цих жирних кислот робить благотворний вплив на рухові і навчальні функції, покращує гостроту зору, а також запобігає алергію і аутоімунні захворювання.

Цукровий діабет

У 1993 році було виявлено, що гіперінсулінемія і резистентність до інсуліну були пов’язані з низьким споживанням незамінних жирних кислот.

В результаті низьке споживання незамінних жирних кислот і високе споживання насичених жирних кислот викликають резистентність до інсуліну. Якщо є резистентність до інсуліну, то цукор не може всмоктуватися і з’являється діабет.

Споживання достатньої кількості омега-3 може допомогти знизити резистентність до інсуліну і контролювати діабет.

Омега-3 жирні кислоти і запалення

Організм використовує омега-3 жирні кислоти для утворення інших сполук, таких як EPA і DHA.

EPA (ейкозапентаєнова кислота) і DHA (докозагексаєнова кислота) є продуктами жирної кислоти омега-3.

Ці сполуки здатні зменшувати кількість запальних речовин в клітинах. Хоча запальні речовини корисні для знищення патогенних мікроорганізмів і захисту організму, але надлишок активності цих речовин сприяє хронічну запалення.

Знижує рівень холестерину і тригліцеридів

Вживання достатньої кількості омега-3 жирних кислот може допомогти вам нормалізувати баланс холестерину і тригліцеридів.

Серцево-судинні захворювання

Атеросклероз – це захворювання, яке розвивається поступово протягом декількох років. У цьому процесі виділяються два основних компоненти: дисліпідемія і запалення.

В результаті ці жири знижують рівень тригліцеридів і холестерину. А також зменшує запалення. Ці 3 переваги разом допоможуть вам уникнути розвитку атеросклерозу.

В результаті вживання зменшує кількість атеросклеротичних уражень і зменшує ризик зупинки серця. А також знижує загальну смертність у пацієнтів з ризиком серцево-судинних захворювань. На додаток до поліпшення ліпідного профілю ці жирні кислоти надаватимуть невелике зниження високого артеріального тиску.

Рак

Це одна з функцій, яка викликає найбільший інтерес у медичній сфері.

Споживання омега-3 жирних кислот викликає самознищення клітин і їх диференціювання.

Артрит

Артрит характеризується вираженим запаленням, а також прогресуючим руйнуванням тканин, з яких складаються суглоби. У дослідженнях було виявлено, що додавання риб’ячого жиру значно знижує рівень запальних агентів в крові.

У результаті спостерігається збільшення гнучкості суглобів і зменшення суглобових болів.

Основним джерелом омега-3 і особливо EPA і DHA є:

  1. Риба, така як скумбрія, тунець, скумбрія, сардина і лосось.
  2. Водорості також багаті омега-3, особливо спіруліна.
  3. Насіння і горіхи є відмінним джерелом омега-3.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. При поганому самопочутті зверніться до лікаря!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал