Правила весняної обрізки виших троянд

Троянди користуються популярністю на клумбі у багатьох господинь. Настала весна і троянди потребують в обрізці. Тому в даній статті ми вирішили поділитися з вами правилами обрізки троянд весною.

Чи потрібно навесні обрізати троянди?

Причини, за якими це відбувається, можуть бути різні. Назвемо деякі з них:

1. Навесні зручніше проводити коректування форми. За минуле літо кущ розрісся – багато гілок виросли не в правильному напрямку. Тому необхідність підправити форму виникає сама собою.

2. Обрізка кущів може реалізувати ваші задуми:

– якщо ви приберете дрібні відгалуження і залишите довгі квітконоси, то квіти у троянд будуть великі і поодинокі;

– а якщо ви хочете, щоб кущ троянди був весь в цвіту з безліччю трояндочок, то треба залишити велику частину пагонів. Правда, в даному випадку квіти будуть дрібніше.

3. Є необхідність омолодити кущі. Для цього треба зрізати старі гілки і змусити кущі виробляти нові молоді пагони.

Коли і як проводити обрізання?

До обрізки необхідно приступити тільки після того, як ймовірність заморозків зникла, але бруньки ще не розпустилися. Важливо не пропустити цей момент!

Для початку уважно огляньте троянди. Всі гілки, що виросли всередину кущів потрібно обрізати. В цьому випадку ви поліпшите вентиляцію куща і розрідити кущі.

Наступним кроком необхідно видалити до живої деревини гілки, відмерлі за зиму. Та ж доля повинна спіткати і пошкоджені гілки. Якщо ваш кущ вже давній і сильний, то необхідно прибрати всі кволі паростки. Якщо ж кущ ще слабенький, то пагони краще залишити, але вкоротити хоча б на одну бруньку. Це дозволить зміцнити рослину і простимулює приріст.

Врахуйте, що обрізка троянд повинна бути такою, щоб існуючі коріння могли прогодувати всі гілки надземної частини. Тільки в цьому випадку троянди будуть успішно нарощувати пагони і прекрасно цвісти.

Як правильно обрізати троянди для вирощування великих квітів?

Якщо ви хочете, щоб у вас були троянди для зрізання або вам просто подобаються поодинокі великі квіти, необхідно залишити 3-4 бруньки на кожній гілці, яку ви не видалили. При такій обрізці з малої кількості залишених бруньок з’являться потужні пагони, а на таких довгих пагонах розквітнуть великі троянди.

Обрізка троянд для вирощування куща на клумбі

Якщо ж ви хочете, щоб троянди спочатку нагадували букети і квітів було багато, то під час обрізання на залишених для зростання гілках необхідно мати до 6 бруньок. В результаті цього кущ порадує вас великою кількістю квітів, але менш великих і на менших квітконіжках.

Обрізка троянд типу флорибунда і чайно-гібридний

Для створення пишного куща цього виду робиться формуюча обрізка. Все залежить від того, яким би ви хотіли його бачити в майбутньому – в залежності від цього і зробіть обрізку. Безумовно, спочатку треба зробити санітарну обрізку, а вже потім приступити до формування куща. Важко сказати, скільки бруньок потрібно при цьому залишати. Це може бути і 3, і 6. Все залежить від форми куща, який ви для себе визначили. Сильна обрізка може знадобиться, якщо раптом знизиться цвітіння і зростання таких кущів.

Обрізка мініатюрних троянд

Обрізка мініатюрних кущів троянд проводиться також, як і у кущів чайно-гібридних троянд. Це санітарна і формуючі обрізки. Потрібно залишити 2-3 бруньки на гілках, але довжина гілки повинна бути не більше 10 см.

Дуже часто буває так, що основною причиною пізнього цвітіння ваших троянд, є відсутність обрізки.

Не забувайте влітку видалити відцвілі квіти, сухі гілочки, зів’ялі листи. Це дозволить захистити кущ від шкідників або хвороб, а також для того, щоб не псувати красу куща.

Обрізка плетистих троянд

Молоді в’юнкі троянди навесні потрібно обрізати тільки на кінцях гілок. А ось якщо рослина старше 4 років, то старі пагони краще вирізати дощенту, не залишивши навіть пеньочка, відразу після цвітіння. Молоді пагони при цьому не чіпають і протягом року не обрізають, так як саме на їх кінцях будуть цвісти троянди на наступний рік.

Поради по обрізці троянд:

1. Не поспішайте з обрізанням. Обрізка стимулює цвітіння рослини. І якщо раптом трапляється травневий заморозок, то ви втратите частину бутонів.

2. Але і пізня обрізка троянд теж не дасть доброго результату, так як це гальмує початок вегетації.

3. Обов’язково підгодуєте кущі троянд після обрізки.

4. Обов’язково обробіть всі зрізи розміром більше 1 см садовим варом.

5. Після обрізки рослини не завадить обприскати троянди 1%-вим розчином мідного купоросу (100 г на 10 л води) або 1-3%-вим розчином бордоської рідини.

6. Обрізку необхідно проводити гострим ножем. Обов’язково продезінфікуйте його перед початком роботи.

7. Проводьте зріз на висоті 5-8 мм над брунькою, щоб майбутня втеча на засохла. Зріз робіть по косій від бруньки.

Такі групи троянд, як Spinosissima, Rugosa, Gallica і їх гібриди, Moschata в обрізці майже не потребують. Квіти утворюються на бічних гілках пагонів дворічних і більш старих гілках. Обрізку троянд виробляють в разі пошкодження гілок або природного відмирання.

Доглядайте за вашими трояндами, і вони обов’язково віддячать вам своєю красою пишного і довгого цвітіння.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал