Прості поради, щоб у помідорів не було пустоцвіту

Помідори – примхливі культурні рослини, за якими потрібно постійно доглядати і стежити. Часто дачники не звертають уваги на цвітіння томатів, а в результаті утворюється багато пустоцвітів. Все це негативно відбивається на врожайності, адже з пустоцвітів не зав’язуються плоди. Але в цій статті ми розповімо вам декілька корисних порад, які допоможуть запобігти появі пустоцвітів.

Правильні умови

Помідори можуть нормально рости, повноцінно розвиватися і плодоносити лише при дотриманні відповідних умов. Для цього важливо підтримувати оптимальні показники температури.

Однак при вирощуванні в парниках, теплицях або в жарку погоду температура може зрости до 30 градусів. Це негативно відбивається на якості пилку і запиленні рослин. В результаті пилок гине, а рослини не зав’язують нові плоди.

Щоб цьому запобігти варто регулярно провітрювати теплицю і парники. Бажано підтримувати температуру в межах 24-30 градусів, головне не вище.

Дотримання рясного поливу

Під час цвітіння рослини варто регулярно поливати, і полив повинен бути рясним. Це позитивно відбивається на зав’язуванні плодів.

Поливати рослини потрібно так, щоб верхній шар не просихав. Рекомендується застосовувати теплу воду, бажано її прогріти на сонці.

Підживлення

Під час цвітіння і зав’язування плодів томати потребують достатньої кількості мікроелементів, вітамінів. Особливо їм потрібен бор.

Рекомендуємо в фазі цвітіння проводити обприскування рослин розчином з борної кислоти.

Розчин робиться просто:

  • – В 1 літрі розчиніть 10-15 грам порошку борної кислоти;
  • – Краще використовувати теплу воду;
  • – Щоб кислота розчинилася розчин варто добре перемішати;
  • – Після розчин доводиться до 10 літрів. Вливається 9 літрів води;
  • – Розчином потрібно обприскати листя, стебла, квітки рослин.
Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал