Як позбутися від трави на городі раз і назавжди, найефективніші способи

Кожен дачник бажає знати найефективніші способи, щоб позбутися від трави на городі раз і назавжди.

Весна та літо – це пора, коли хочеться зайнятися своїм присадибною ділянкою. Але бур’яни ускладнюють життя всім городникам.

В цій статті ми розглянемо, звідки береться бур’ян, і які способи вважаються кращими в боротьбі з нею.

Що таке бур’яни і звідки вони беруться?

Бур’яни – це все небажані рослини на вашому городі чи в саду.

Мають високу насіннєвою продуктивністю. Вони дуже стійкі до змін температури, їх не лякає ні спека, ні холод.

Ще такі трави називають шкідниками або паразитами, тому що вони крадуть вологу, мінерали і сонячне світло у потрібних насаджень, не дають їм нормально розвиватися і плодоносити. Завдяки потужній розгалуженою кореневою системою вони глибоко йдуть в землю.

Це і робить їх такими невразливими.

Звідки вони можуть з’явитися:

 • З вітром. Насіння трави можуть довго парити в повітрі, долаючи великі відстані, поки не приземляться і не проросте. У більшості випадків саме це є головною причиною появи бур’яну на вашій ділянці.
 • З добривами. Життєздатні зерна можуть потрапити в ґрунт разом з гноєм, торфом або компостом.

РАДА: використовуйте витримані органічні добрива. Ті, які перегниває протягом декількох років. При розкладанні, температура добрива сильно підвищується і зерна гинуть.

 • Під час оранки. Піднімаючи нижні шари ґрунту ми дістаємо запаси насіння бур’яну за кілька років. Отримуючи більше вологи та сонячного світла, небажані рослини швидко проростають.

На замітку. Бур’ян досить живучі. Кожна частина їх кореня може існувати самостійно і дати новий пагін. Тому, коли ми копаємо глибоко і лопатою розрізаємо коріння, можемо мимоволі збільшити їх кількість.

 • Завдяки птахам. Вони можуть переносити зернятка в лапках, дзьобах або защічних мішках. Деякі види насіння залишаються неушкодженими, навіть пройшовши через травний тракт. Таким чином, насіння з послідом можуть потрапити на вашу ділянку.
 • На підошві взуття. Ми ходимо по траві, дорогах, узбіччях і можемо принести додому насіння, навіть не підозрюючи про це.

У яких випадках можна позбутися від бур’янів раз і назавжди

Швидше за все, ви не раз бачили рослини, що пробиваються крізь асфальт або бетонні блоки. Це доводить той факт, що бур’яни живуть навіть там, де життя здається абсолютно неможливою. Позбутися назавжди від них не вийде, але на довгий час цілком реально.

Які способи позбавлення від трави є?

Ефективно позбутися трави на городі можна різними способами. Нижче ми розглянули варіанти зробити це раз і назавжди.

Механічні методи боротьби з бур’янами і травою

Тут мова йде про видаленні бур’яну з городу раз і назавжди вручну або за допомогою інвентарю.

Прополка

А також перекопка і винос трави в окреме місце. Дуже важливий зручний і відповідний інвентар (граблі, цапки і різні культиватори). Один з головних плюсів – швидкість.

Перекопування вилами

На відміну від лопати, вила практично не пошкоджують кореневу систему, і траву можна дістати з ґрунту цілком. Це перешкоджає його подальшому розростанню.

Крапельний полив

Вода повинна потрапляти тільки на корені культурних рослин. Поливайте лійкою без розпилювача, використовуючи шланг, чи розпилювати воду на всю ділянку. Тоді трава загине через нестачу вологи.

Як позбутися від трави за допомогою препаратів

Потужну кореневу систему деяких багаторічних бур’янів неможливо ліквідувати різними знаряддями і навіть машинами. У такому випадку знадобиться додатковий засіб – гербіциди. Їх використання вважається одним з кращих способів в боротьбі з бур’яном.

ОБЕРЕЖНО: уважно вивчіть рекомендовану концентрацію розчину і терміни його застосування. Відхилення від норми можуть знизити ефективність обробки або навіть нашкодити вашому врожаю.

Не забувайте про правила безпеки:

 • Для обробки вибирайте безвітряну погоду;
 • Готуйте стільки розчину, скільки зможете використовувати за одне застосування;
 • Не дозволяється виконувати до хімікатів дітей і тварин;
 • Після обробки ретельно помийте обличчя, руки і все обладнання.

З ефективних препаратів, які допоможуть назавжди позбутися від трави на городі, можна назвати: August Торнадо, Green Belt, Граунд, Зевс.

Як використовувати народні засоби для боротьби з травою і бур’янами

Є й такі методи, які допоможуть ефективно позбутися від трави на городі, не вдаючись до використання хімікатів або важкого механічного видалення трави.

Мульчування

Агропром, при якому простір навколо культурних рослин вкривають тирсою, скошеною травою, плівкою, картоном або перепрілим сіном.

Підійдуть практично всі органічні матеріали, які перешкоджають проникненню світла і не дають траві рости.

Цей спосіб не тільки захищає від шкідників, але і збагачує ґрунт, стаючи хорошим добривом.

Використання ущільнених посівів

Суть методу в тому, щоб не залишати вільні ділянки землі. В такому випадку траві буде складніше прорости.

«Екологічні» гербіциди

Їх готують зі звичайних продуктів, наприклад, солі та соди, оцту, господарського мила або алкоголю. Такі склади випалюють небажану рослинність і не шкідливі для здоров’я людини.

Які методи боротьби, на думку, городників, найефективніші

Звичайно ж, на думку городників, найдієвішим і швидким вважається хімічний спосіб боротьби з бур’янами. Для цього вибирають гербіциди вибіркової або суцільної дії. При всьому цьому не варто забувати, що не існує гербіцидів, які не шкодили б культурним рослинам.

Завжди залишаються і ті, хто активно користується народними методами, вважаючи їх більш безпечними та доступними. Але варто визнати, що результат їх дії видний не відразу. Для цього потрібно трохи більше зусиль і часу.

Як витравити траву на доріжках?

Багато власників присадибних ділянок оформляють доріжки плиткою. Це стильно і зручно.

Але і тут проблемою стає пробивається крізь плитку трава. Щілини між плитками, заповнені піском, є сприятливим ґрунтом для бур’яну. І, як би добре ви не вичистили ділянку перед укладанням, проблема видалення бур’яну все одно виникне.

Тому з самого початку можна передбачити деякі моменти.

Для цього перед спорудою доріжок під плитку слід постелити підкладку (геотекстиль, плівку в кілька шарів, толь, картон, просочений бітумною ґрунтовкою). Ці матеріали не будуть давати бур’янам рости.

Якщо плитка у вас вже укладена, і ви не будете її переробляти, є й інші методи, які дадуть позитивні результати.

Крім звичайної прополки можна застосовувати садові ножі, створені спеціально для того, щоб проникати у важкодоступні місця.

ВАЖЛИВО: бур’яни рекомендується прибирати до початку їх цвітіння. В іншому випадку, насіння потраплять на ґрунт і дадуть нове потомство.

Прополку чергувати з миттям доріжок водою. Для цього застосовують садову мийку, що працює під сильним тиском, або насос.

Такий спосіб ефективно допомагає позбавитися від насіння бур’яну в міжплиточному просторі і очищає доріжку в цілому.

При рясному розростанні бур’янів на великій площі, ефективніше буде хімічний спосіб (гербіциди, аміачна селітра, бура).

Як позбутися від трави на газоні?

Хоча догляд за газоном може виявитися легше, ніж догляд за альпійською гіркою та квіткової клумбою, він теж вимагає часу і сил.

Чого тільки варта вічна боротьба з кульбабою, подорожником і лободою!

Але не варто засмучуватися і відмовляти собі в задоволенні мати акуратну галявину біля будинку. Для очищення газону підійдуть деякі способи, згадані раніше. Наприклад, однорічні рослини можна скосити або прибрати вручну, а багаторічні можна обробити хімічними засобами (Торнадо, Зевс і т.д.).

Часті помилки

 • Прополювати бур’яни по сухій землі. Є велика ймовірність, що частина кореня залишиться в ґрунті і проросте знову. Краще це робити після дощу.
 • Перекопувати город, немов у пошуках скарбу. Глибоко орючи землю, можна порушити природне місце існування корисних мікроорганізмів і витягнути назовні насіння бур’яну. Грунт краще не копати, а рихлити.
 • Рясно заливати город водою. Набагато надійніше і легше буде зберегти наявну вологу за допомогою мульчування.

Відповіді на часті питання

Дія якого методу є найбільш довгостроковим?

Незалежно від вибору способу, швидше за все, його потрібно буде використовувати повторно. Для більш тривалого ефекту краще застосувати гербіциди, але і вони не є гарантом того, що ви назавжди забудете про бур’яни.

Чи всі народні засоби так нешкідливі?

Деякі склади, наприклад, суміш оцту і солі, можуть негативно впливати на культурні рослини. Тому використовуючи їх, необхідно бути обережними і наносити склади точково.

У той же час, на відміну від хімічних розчинів, народні абсолютно безпечні для здоров’я людини.

Чи обов’язково використовувати різні методи боротьби для різних видів бур’янів?

Знаючи особливості конкретного виду бур’янів, вам буде легше підібрати більш ефективний спосіб. Це допоможе заощадити ваші час, сили і засоби.

Чи завжди бур’яни приносять тільки шкоду?

Хоча й справді вони заважають ділянці виглядати доглянуто, все ж є в них дещо корисне. Бур’яни можуть бути хорошим показником якості ґрунту. На перезволожені землі добре росте жовтець, на забитій землі з підвищеною кислотністю – подорожник, а на слабокислою – мокриця і пирій. Ця інформація допоможе підібрати відповідні культурні рослини для вашої ділянки.

Які інструменти необхідні кожному садівникові, дачника або городникові?

Необов’язково купувати дорогі прилади або машини. Досить мати невеликий набір інструментів. У нього входять: лопата (совкова, штикова або укорочена), граблі (віялові або звичайні), вила (копальні або для сіна), мотика, плоскоріз, ніж з гострим лезом, секатор і садові ножиці.

Висновок

Говорячи прямо, нікому не вдасться позбутися від бур’янів раз і назавжди.

Бур’яни приносяться вітром, птахами, на одязі і взутті людини і т.д.

Кожен дачник вибирає способи, які він вважає для себе більш придатними і ефективними. Але що б ви не вибрали, будьте впевнені, що сталість і старанність зроблять свою справ.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал