Коли садити буряк під зиму в 2024 році за місячним календарем

Буряк – коренеплід смачний і корисний. Використовувати його можна в приготуванні самих різних страв. Але перед вживанням городнику потрібно спочатку його виростити, причому правильно. У багатьох регіонах практикують посадку пізньої осені через коротке літа, холодної весни та інших причин. Щоб садити буряк під зиму в 2024 році правильно, варто визначитися по місяцями висадки і з тим, які сорти підходять для регіону.

Який сорт буряка вибрати для посіву у відкритий грунт

Є добірка сортів, яка поєднує в собі відповідні для відкритого грунту варіанти. А саме:

 1. Підзимова 474. Радянський сорт, який ідеально підходить для посадки під зиму.
 2. Холодостійка 19. Як і минулий варіант, створений спеціально для підзимової посадки. Зріє приблизно за 70 днів, дуже соковитий і солодкий.
 3. Генеральська. Вельми невибагливий сорт, відповідний для будь-якого виду грунту, при цьому дає великі довгасті плоди.
 4. Північна куля. Відрізняється швидкістю дозрівання, скоростиглий. Вкрай стійкий і невимогливий сорт, від цього вирощується майже всюди.
 5. Мулатка-шоколадка. Сорт відрізняється смаковими характеристиками, завдяки яким і користується попитом, незважаючи на пізні терміни сходів і невеликі розміри плодів.

На замітку!

Щоб правильно вибрати сорт, потрібно орієнтуватися на те, щоб він був стійкий до холоду, утворював мінімум квіток і дозрівав за час до 100 днів з моменту, як були помічені перші сходи.

Плюси і мінуси посіву буряка під зиму

Городники бачать в підзимовому посіві буряка як плюси, так і мінуси. Керуючись ними, кожен вирішує сам, садити чи ні. Плюси підзимової посадки :

 1. Дозрівання не залежить від погоди. Буряк в будь-якому випадку зійде по весні. Навіть якщо з яких-небудь причин зсувається посів по весні, завжди виручать весняні сходи.
 2. Вже готові грядки, на яких зійшов коренеплід, не потрібно буде перекопувати для майбутніх посівів.
 3. Весняний урожай буде вже готовий, коли городники тільки почнуть висаджувати нові культури. Таким чином, стіл не буде пустувати до наступних сходів.
 4. У такої буряка підвищений імунітет, рослини зміцнілі.

Мінуси зимної посадки:

 1. Існує ризик втрати насіння, якщо посадити їх неграмотно.
 2. Весняні плоди годяться тільки для приготування, їх не можна довго зберігати.
 3. Бур’яни можуть перешкодити проростанню коренеплоду, проте їх можна постійно прибирати.
 4. При весняному похолоданні рослини можуть загинути.

Виходячи з названих переваг і недоліків підзимового посіву видно, що посадка під зиму цілком реалізована. Якщо приймається рішення все ж в її користь, то варто знати, коли садити буряк під зиму в 2024 році за місячним календарем.

Коли садити буряк під зиму в 2024 році за місячним календарем: терміни посадки

Для окремих регіонів Росії є і більш стислі терміни. А саме:

 1. Сприятливі дні посадки буряка під зиму – останні 10 діб жовтня.

Подробиці в таблиці :

МісяцьСприятливі дніНесприятливі дніНейтральні дні

Жовтень

8, 9, 12, 13, 16-18, 22

1, 2, 6-7, 14, 15, 19-21, 29, 30

7-9, 12, 13, 16, 17

Листопад

2, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 17, 29, 30

4-6, 10, 11, 18-20, 25, 26

8, 9, 12, 13, 14, 17, 18

На замітку!

За місячним календарем на 2024 рік більшість несприятливих днів випадає на першу декаду жовтня і листопада.

Коли краще не садити буряк: несприятливі дні

Так само як і хороші, для підзимового посіву буряка є і несприятливі періоди. У 2024 році сприятливі дні випадають в більшості своїй на кінець листопада або грудня. В основному це середовище, п’ятниця і субота. Крім цього, є і нейтральні дні, в які посадка не вважатиме небажаної.

Як правильно садити буряк під зиму

Коли городник знає, що і коли садити, варто розібратися, як саме це потрібно робити. Щоб правильно посадити буряк під зиму, досить виконати наступні умови :

 1. Підготувати грунт. Вона повинна бути сухою, для цього грядку накривають плівкою.
 2. Підготувати посівний матеріал. Досить його просто купити, тому що передзимова посадка вимагає необроблені сухе насіння.
 3. У грядці повинні бути викопані лунки на відстані 7 см один від одного.
 4. У лунки садять насіння і присипають їх землею.

Коли всі умови виконані, можна садити. Але все ще не можна забувати про ретельному догляді.

Подальший догляд

Коли всі терміни обрані правильно, сорти підібрані, посів виконаний, залишається правильно доглядати за посадженим коренеплодом. Для підзимового посіву важливо, щоб насіння не перемерзли в особливо сильні морози, але і не проросли під час відлиги.

Для цього потрібна термоізоляція. Поки снігу немає, на перший час посадки засипають тирсою або листям. Вони створюють «покривало» для коренеплодів, захищаючи від перепадів температур. З випаданням снігу грядки можна додатково накрити і сніговим шаром, під яким буде зберігатися потрібна температура. До кінця зими цього буде достатньо.

З настанням весни, коли сніг розтане, а заморозків не передбачається, настає час прибрати з грядок покриття, трохи розпушити і підгодувати грунт добривами. Після цих процедур посадки знову накриваються, на цей раз поліетиленовою плівкою. Такий догляд за буряком забезпечить її виживання на зиму і весну, а коли з’являться перші паросточки – пора прибрати плівку.

Коли буряк досить розвинена, потрібно прорідити грядки. Цей процес потрібен для того, щоб плоди не заважали один одному на етапі проростання. Процедура проводиться двічі.

На замітку!

Проріджувати грядки можна тільки після рясного поливу або дощу.

Перший етап проріджування проводиться, коли паросток досягає близько 7 см у висоту. Прорідити потрібно так, щоб між рослинами було приблизно 5 см. Другий етап проріджування грядок здійснюється при формуванні плода. Між коренеплодами потрібно залишити стільки місця, щоб його вистачало для зростання і розвитку. Робити це потрібно, знаючи сорт і його розміри. Викидати проріджені коренеплоди не потрібно, кращий варіант – пересадити.

Після проріджування грядок потрібно їх поливати з інтервалом в тиждень. Буряк дуже вимоглива до вологи, тому слід не шкодувати води для цього коренеплоду, особливо у випадках посухи або недостатньої вологості. Щоб води було досить, потрібно використовувати співвідношення: 15 літрів на 1 квадратний метр.

Поливати потрібно і листя, і головку плода, щоб вологу отримувало всю рослину. У міру розвитку плодів обсяги води потрібно збільшувати. В іншому випадку, якщо її буде недостатньо, буряк виросте менше покладеного розміру і втратить смакові властивості. Перед викопкою плода з землі потрібно припинити полив за один-два тижні.

Добриво буряка проходить в три етапи. При цьому поживні склади використовуються різні.

 1. Вперше буряк підгодовується, коли її прорідили перший раз. Для початку удобрюють органікою, тобто розчином гною. 1 кг наполягають у відрі протягом 5 діб, потім розбавляють в співвідношенні: 1 літр настою на 10 л води. Одержаною сумішшю удобрюють грунт. Після звичайною водою «очищають» листя.
 2. Другий раз користуються вже готовими фосфорно-калійними добривами. Інтервал між першим і другим підгодівлею повинен становити близько 14 днів.
 3. В останній раз грунт удобрюють в той же період, коли і проріджують. При цьому використовують ті ж самі фосфорно-калійні добрива, як і на другому етапі добрива.

На замітку!

Добрива обов’язково повинні містити бор, інакше серцевина буря потемніє і прийме дуплистий вид, що буде вкрай неприємно для городника.

Терміни дозрівання і збору врожаю буряка

Терміни збору врожаю у сортових видів відмінні один від одного. Зазвичай для підзимової посадки вибирають среднеспелие і ранньостиглі сорти, на дозрівання яких йде близько 100-120 діб. Це дозволяє зібрати урожай буряка, коли інші культури ще не проросли. Якщо ж під зиму посаджений позднеспелий варіант, то викопувати плоди слід трохи пізніше чотирьох місяців після посадки. Середньостиглі і позднеспелие сорти можливо навіть запасати на зиму.

Якщо дотримуватися цих рад, то вже до початку літа на столі будь-якого городника буде блюдо, приготоване з підзимової буряка. Важливо пам’ятати, що її потрібно садити в правильні дні за місячним календарем, підбирати відповідні сорти і ретельно доглядати за коренеплодом.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал