Як виростити імбир в домашніх умовах з кореня купленого в магазині

Крім відмінного доповнення до суші, імбир володіє величезною кількістю корисних властивостей, а також має незвичайну гостроту.

Для любителів домашнього чаю він є одним з головних інгредієнтів улюбленого напою.

Щоб вартість імбиру не кусаються по кишені, його можна виростити самостійно, з набагато меншими витратами.

Як самостійно виростити імбир?

  • Вибрати корінь в магазині є найпершою і дуже важливим завданням. Бажано брати з вже позеленілими очками, тоді процес вирощування буде трохи швидше і простіше. Важливим є зовнішній вигляд імбиру, так, корінь з безліччю тріщин і вм’ятин доставить безліч проблем при вирощуванні, а можливо взагалі не дасть плодів.

  1. Підбір горщика є не менш важливою справою. Корінь імбиру сильно розростається в ширину і висоту, тому потрібен широкий горщик середньої глибини, щоб рослині було комфортно. Також знадобиться пухка земля, наприклад, торф’яної субстрат або універсальний грунт для квітів.
  2. Щоб підготувати куплений корінь до посадки, його необхідно замочити на кілька годин у воді, а краще в марганцевому або содовому розчині, щоб змити всі блокуючі зростання рослини речовини, якими обробляється корінь.
  3. Поки імбир готується до посадки, необхідно підготувати горщик. На дно потрібно невеликим шаром (близько 3 см) укласти керамзит, зверху засипати грунтом.
  4. Продезінфікувати корінь необхідно розрізати на частини, приблизно по 7 см, а місця зрізів обробити деревним вугіллям або марганцевих розчином. Важливо, щоб на розрізаних частинах були нирки, інакше не буде сенсу садити таку частину.
  5. У неглибокі ямки посадити отримані частини очками вгору, після потрібно присипати невеликим шаром землі. Відразу можна трохи полити теплою водою і прибрати в тепле і світле місце, але варто уникати прямих променів сонця і протягів.
  6. Перші два тижні коріння не вимагають багато вологи, тому досить обприскувати землю з пирскавки або поливати невеликими дозами. Після появи перших паростків необхідно посилити полив, щоб стимулювати подальше зростання рослини. Також обсяг води необхідно збільшувати в літній період, щоб не дати імбиру засохнути.
  7. У процесі свого цвітіння імбир схожий на звичайне кімнатна рослина, в ньому навіть є певна естетика. Коли процес цвітіння закінчиться, листя пожовтіє і засохнуть – можна збирати урожай. Для цього досить викопати коріння, промити їх від землі і добре просушити.
  8. Можна насолоджуватися різними стравами з додаванням кореня імбиру або повторити процес заново, для отримання ще більшого врожаю.

Процес вирощування імбиру займає велику кількість часу, близько 8 місяців, але не доставляє великого клопоту в вирощуванні. Якщо все було зроблено правильно на перших етапах, то корінь буде рости і набирати свою масу без будь-яких проблем.

Головне пам’ятати, що це південна рослина не любить протягів, але відмінно приживається в теплому і світлому місці з достатнім для зростання кількістю вологи.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал