Крім відмінного доповнення до суші, імбир володіє величезною кількістю корисних властивостей, а також має незвичайну гостроту.
Для любителів домашнього чаю він є одним з головних інгредієнтів улюбленого напою.
Щоб вартість імбиру не кусаються по кишені, його можна виростити самостійно, з набагато меншими витратами.
Як самостійно виростити імбир?
- Вибрати корінь в магазині є найпершою і дуже важливим завданням. Бажано брати з вже позеленілими очками, тоді процес вирощування буде трохи швидше і простіше. Важливим є зовнішній вигляд імбиру, так, корінь з безліччю тріщин і вм’ятин доставить безліч проблем при вирощуванні, а можливо взагалі не дасть плодів.
- Підбір горщика є не менш важливою справою. Корінь імбиру сильно розростається в ширину і висоту, тому потрібен широкий горщик середньої глибини, щоб рослині було комфортно. Також знадобиться пухка земля, наприклад, торф’яної субстрат або універсальний грунт для квітів.
- Щоб підготувати куплений корінь до посадки, його необхідно замочити на кілька годин у воді, а краще в марганцевому або содовому розчині, щоб змити всі блокуючі зростання рослини речовини, якими обробляється корінь.
- Поки імбир готується до посадки, необхідно підготувати горщик. На дно потрібно невеликим шаром (близько 3 см) укласти керамзит, зверху засипати грунтом.
- Продезінфікувати корінь необхідно розрізати на частини, приблизно по 7 см, а місця зрізів обробити деревним вугіллям або марганцевих розчином. Важливо, щоб на розрізаних частинах були нирки, інакше не буде сенсу садити таку частину.
- У неглибокі ямки посадити отримані частини очками вгору, після потрібно присипати невеликим шаром землі. Відразу можна трохи полити теплою водою і прибрати в тепле і світле місце, але варто уникати прямих променів сонця і протягів.
- Перші два тижні коріння не вимагають багато вологи, тому досить обприскувати землю з пирскавки або поливати невеликими дозами. Після появи перших паростків необхідно посилити полив, щоб стимулювати подальше зростання рослини. Також обсяг води необхідно збільшувати в літній період, щоб не дати імбиру засохнути.
- У процесі свого цвітіння імбир схожий на звичайне кімнатна рослина, в ньому навіть є певна естетика. Коли процес цвітіння закінчиться, листя пожовтіє і засохнуть – можна збирати урожай. Для цього досить викопати коріння, промити їх від землі і добре просушити.
- Можна насолоджуватися різними стравами з додаванням кореня імбиру або повторити процес заново, для отримання ще більшого врожаю.
Процес вирощування імбиру займає велику кількість часу, близько 8 місяців, але не доставляє великого клопоту в вирощуванні. Якщо все було зроблено правильно на перших етапах, то корінь буде рости і набирати свою масу без будь-яких проблем.
Головне пам’ятати, що це південна рослина не любить протягів, але відмінно приживається в теплому і світлому місці з достатнім для зростання кількістю вологи.