Ранкова гімнастика на 5 хвилин. Мені 50 років і я худну тільки на ній. Для тіла, м’язів і здоров’я
Поширена помилка: після пробудження люди дозволяють собі ще поспати 5-10 хвилин.
Але ж за ці хвилини можна провести коротку розминку, яка допоможе помітно поліпшити фігуру, отримати прилив енергії і залишатися в доброму настрої весь день.
Користь ранкових вправ
Один з найбільш доступних джерел енергії – виконання простої зарядки під улюблені пісні.
Зарядка не дарма так називається, адже вона:
- заряджає позитивною енергії на весь день;
- сприяє підвищенню імунітету (що особливо важливо в міжсезоння);
- стимулює спалювання жиру;
- зміцнює м’язи;
- сприяє поліпшенню постави і ходи.
Правила виконання ранкових вправ
Щоб отримати максимальний позитивний результат від ранкової зарядки, слід дотримуватися правил:
- регулярність виконання;
- виконання перед сніданком;
- чистка зубів і вмивання перед гімнастикою (так мозок прокинеться, тіло краще підготується до фізичної активності);
- вживання склянки підігрітої води перед заняттям (краще з соком цитруса);
- регулярне вживання рідини впродовж дня;
- поділ комплексу вправ на етапи, тренування кожної частини тіла;
- правильне розмірене дихання під час фізичної активності.
Послідовність виконання
Варто згадати шкільні заняття спортом. Перед навантаженням вчитель змушував робити гімнастику, розминати кожну частину тіла. Особлива увага приділялася тим частинам, на яких буде зосереджене основне навантаження.
Наприклад, перед бігом розминали ноги, перед підтягуванням тренувалися спина і руки. Тих же принципів слід дотримуватися, виконуючи зарядку вдома.
Починають розминку, розігріваючи м’язи шиї: крутять головою, нахиляють її в різні боки, повертають вліво-вправо.
- Далі розігрівають плечові суглоби: плечі піднімають вгору і опускають вниз, малюють плечима коло. Руки сплітають в замок і намагаються потягнутися ними вгору, ніби тягнуться до сонечка (як говорили в садку).
- Розминають м’язи спини: нахиляються на всі боки якнайнижче. Якщо виходить – можна виконати позицію «ластівка».
- Після цього опрацьовують поперековий відділ: стегнами малюють коло в обидві сторони. Розминають ноги, виконуючи махи. При цьому змінюють їх амплітуду. Також крутять ноги, обхопивши їх двома руками.
- В кінці розминають стопи: ставлять ногу на кінчики пальців, крутять їх в різні боки. Після такої енергійної зарядки можна направлятися в кухню.
Додаткові вправи
Основний комплекс, описаний вище, займає близько 10 хвилин. Якщо виходить, можна пропрацювати ще й проблемні зони. Це прості вправи, ефект яких буде помітний дуже швидко.
- Першу проблемну ділянку – сідниці: встають на карачки, руки випрямляють, роблять махи по черзі двома ногами до виникнення напруги в зоні сідниць.
- Друга проблемна область – живіт. Підійдуть різноманітні вправи для м’язів преса. Найпростіший варіант – «велосипед». Ця вправа принесе ще більше користі, якщо підвести плечі від підлоги і зігнути руки за шиєю.
- Третя проблемна область – внутрішній простір стегна. Лягають на бік, згинають одну ногу, іншу випрямляють і виконують швидкі махи вгору. Якщо в стегнах відчувається напруга – вправа виконують правильно.
- Четверта проблемна зона – внутрішня частина плечей. Ця область часто провисає, виглядає в’ялою. Підтягують її так: з’єднують долоні навпроти грудної клітини так, щоб кисті і лікті знаходилися на одному рівні. Далі сильно здавлюють долоні і завмирають на 15 секунд, не затримуючи дихання. Відпочивають, повторюють.
Фізична активність призводить не тільки до схуднення і оздоровлення, а й виробляє витривалість, покращує настрій. Важливо виконувати гімнастику щодня.