Родимки: причини їх появи і методи видалення

Невелика родимка (невус), яка розташувалася на щоці або в області шиї, може надати жінці своєрідний шарм. У той час, як у власниці купної родимки можуть виникати комплекси і почуття занепокоєння. В даному випадку позбутися від психологічного дискомфорту допоможе тільки її видалення. Також актуальним стане видалення родимок під пахвою або під грудьми, де вони постійно піддаються тертю і викликають больові відчуття.

Природа появи родимок

Родимками прийнято називати новоутворення, обмежені по площі і мають доброякісний характер. Хоч родимки і вважаються доброякісними утвореннями, вони можуть ставати злоякісними. Новоутворення можуть мати різний відтінок, починаючи зі світлих блідо-рожевих тонів і закінчуючи чорним кольором. Розмір невуси можуть теж мати різний, іноді вони можуть зрівнятися з розміром великої горошини. За формою невуси класифікують на плоскі, круглі, виступаючі над поверхнею шкіри. Іноді родимки навіть можуть мати волосисте покриття. У багатьох ці новоутворення є вродженими, але нерідко вони з’являються і в процесі життя. Розташуватися новоутворення може в будь-якому місці.

Медичною практикою відзначено, що родимки на протязі життя людини можуть залишатися в незмінній формі, а можуть і видозмінюватися. Видалення новоутворення може здійснюватися з метою поліпшення естетичного вигляду або для попередження його перетворення в злоякісний формат.Родимки: причини їх появи і методи видалення

Причини появи родимок

Медицина стверджує, що новоутворення родимок відбувається на генетичному рівні. Поява родимок за короткий період часу можливо в період виношування дитини або в період статевого дозрівання на тлі різких гормональних змін. Видаляти новоутворення в період вагітності лікарі не рекомендують.

Увага! Найсильнішим джерелом, що провокує переродження звичайних родимок в злоякісні утворення, є сонячне опромінення. Тому жінкам, які мають багато родимок, не рекомендуються тривалі загоряння на сонці. Також їм протипоказано відвідування солярію. Читайте: Як заснути в спеку без кондиціонера

Більшою мірою родимки не становлять небезпеки. Але є такі родимки, зовнішній вигляд яких уже вказує на велику ймовірність їх переродження в злоякісну форму. Тобто існують родимки, які є провісниками появи раку шкіри і меланоми.

Онкологи рекомендують кожній людині, яка має пігментні плями з нерівними краями, стежити за їх станом і схильністю до розростання. У випадках, коли новоутворення збільшилось до 7 мм, необхідно отримати консультацію у онколога або дерматолога з метою своєчасного знищення вогнища, здатного перерости в меланому.

Зрозуміти, що родимка почала перетворюватися в меланому, можна, якщо новоутворення:

 • набуло неоднорідний колір;
 • розмір почав збільшуватися;
 • змінило колір або сталася її різка пігментація;
 • стало червоніти, покриватися тріщинами і кровоточити;
 • знайшли нерівні контури (тобто змінилася форма);
 • змінило малюнок;
 • запалилося і почало боліти.Родимки: причини їх появи і методи видалення

Показання до видалення родимок

Сьогодні сучасна медицина стала користуватися новими методиками і новими технологіями. В результаті видалення родимок перетворилося в безпечну і швидку маніпуляцію. Однак розлучитися з утворенням, як правило, змушують людини три значні причини:

 1. Зовнішній вигляд новоутворення вселяє в людину невпевненість і занепокоєння.
 2. Родимка розташована в невдалому місці, де може статися її пошкодження, що абсолютно небажано. Наприклад, в інтимній області, на голові в волоссі, під пахвами.
 3. Родимка має схильність до переродження в злоякісну форму (лікарі, виявивши таку родимку, завжди радять її видалити).

Як видалити родимку?

У випадках, коли в доброякісної формі новоутворення немає сумнівів, усунення родимки виконується будь-яким доступним методом. Перед видаленням будь-якої родимки необхідно завжди пройти консультацію онкодерматолога. Лікар проводить обстеження і на його підставі визначає, яким способом провести видалення і на яку глибину доведеться впливати.

Після хірургічного втручання частина посіченої тканини піддається гістологічному дослідженню. Сьогодні сучасні технології пропонують різні варіанти видалення родимок. Мова йде про:

 • хірургічному висіченні;
 • видаленні азотом (ще цей метод називають кріодеструкцією);
 • видаленні лазером-СО2;
 • електрокоагуляції.

Правильно підібраний метод видалення дозволить домогтися гарного результату. Тому проблему повинен допомагати вирішувати клієнту тільки професіонал.Родимки: причини їх появи і методи видалення

Яка з методик краще?

Розглядаючи кожен із способів, слід зазначити, що всі вони спрямовані на те, щоб видалити проблемну тканину. При цьому кожна з маніпуляцій має свої особливості і свої показання.

Так, лазерна терапія краща при доброякісних утвореннях. З рідким азотом лікарям не завжди вдається точно розрахувати глибину проникнення. Тому бувають випадки, коли опік виявляється глибше, ніж потрібно. В результаті загоєння рани може затягнутися на кілька місяців. Через це може утворитися рубець. Хороший результат дає електрокоагуляція. Однак до неї вдаються лише тоді, коли родимка невеликого розміру. При великих ураженнях шкіри зазвичай вдаються до хірургічного методу впливу.

Як видаляють родимки в домашніх умовах?

Сьогодні багато обговорюють цілителів і їхні методи видалення родимок. Але тут слід відразу розуміти, що вплив на тканину родимки без попереднього дослідження причини її появи може стати поштовхом до розвитку раку шкіри.

Серед народних методик видалення родимок існують такі:

 • Родимки змащують вазеліном.
 • Прикладають до родимки компрес із лляного масла, змішаного з медом. Компрес накладається на 2 хвилини і відразу змивається.
 • Новоутворення протирається касторовою олією регулярно 2 рази протягом дня.
 • Новоутворення протирається ананасовим соком кожен день багато разів до тих пір, поки родимка не стане світлою.
 • До родимки прикладається подрібнена таблетка вітаміну С.
 • Родимка натирається регулярно соком цибулі або кульбаби.

Важливим недоліком народних методик є ризик отримання косметичного дефекту. І цей факт в черговий раз говорить про те, що здоров’я і красу потрібно довіряти тільки професіоналам.

УВАГА! Інформація надана тільки в ознайомлених цілях, і не є методикою лікування!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал