Саме час згадати і запам’ятати, як без проблем для здоров’я перенести спеку. Читайте чек-лист і запам’ятовуйте прості правила порятунку від задухи і сонячних променів, які можуть бути небезпечні. А ще не налягайте на морозиво! Ми розповімо про інші способи освіжитися.
Пора припиняти мучитися від задухи літніми ночами!
Від літньої спеки часом нікуди не сховатися ні вранці, ні ввечері. Від аномально високих температур повітря страждають абсолютно всі. Саме тому видання filizhankakavu.com поділилося простими правилами, завдяки яким сон в таких умовах стане легше і приємніше.
- Пульверизатор допоможе вам: просто обливайте холодну воду на обличчя, шию і під коліна;
- Хорошим зволожувачем може бути гель на основі алое вера. Тримайте його в холодильнику і наносите перед сном на шкіру;
- Ретельно поставтеся до вибору постільної білизни і нічного одягу – намагайтеся вибирати бавовну і тонкі тканини, вони добре пропускають повітря;
- Перенесіть всі свої фізичні тренування на першу половину дня, щоб не перегріватися перед сном;
- Прийміть прохолодний душ ближче до ночі, але не холодною водою: при різкому перепаді температур ваш організм буде зберігати тепло тіла;
- У спальні краще вимкнути всі електричні прилади – вони нагрівають повітря;
- Увімкніть вентилятор і поставте перед ним ємність з льодом, щоб максимально охолодити повітря в приміщенні;
- Помийте руки і ноги в холодній воді перед тим, як заснути;
- На вечерю можна поїсти чогось гостренького – це сприяє рясному потовиділенню, завдяки чому температура тіла стає нижчою;
- Прикладіть до лоба перед сном холодний компрес – він не тільки охолодить, але і допоможе розслабитися і швидше заснути.
Носіть з собою пульверизатор і відмовтеся від косметики: як перенести спеку без шкоди для здоров’я
На вулиці
- Не соромтеся носити головні убори. Навіть якщо вони не підходять до образу і псують зачіску – це легше перетерпіти, ніж можливий тепловий удар.
- Одягайте світлий одяг вільного крою, по можливості вибирайте натуральні дихаючі тканини (бавовна, льон).
- Носіть з собою пляшку з водою або охолодженим зеленим чаєм. Якщо відчуваєте спрагу, але з собою нічого немає – купіть, але не солодкі і газовані напої, вони не вгамовують спрагу, а підвищують цукор в крові, що на спеці може призвести до непритомності.
- Носіть з собою вологі серветки, а також косметичні засоби для кроплення особи водою з мінералами. Якщо такої немає – підійде звичайний пульверизатор. Може бути, з боку це виглядає дивно, але в спеку не до роз’яснень з перехожими.
- Введіть в раціон більше легких продуктів. Овочеві салати, ягоди, фрукти, нежирна риба простіше засвоюються і не змушують працювати шлунок і кровоносні судини так активно, як більш важкі продукти на кшталт м’яса. Також не охолоджують активно морозивом. Крім того, що в ньому багато цукру, найшвидше поїдання в комплекті з сильною спекою дасть перепад температури, який може привести до ГРЗ.
- По можливості не користуйтеся косметикою і кремами (крем для засмаги в разі потреби), вони забивають пори, тим самим ускладнюють дихання шкіри, потовиділення і охолодження.
- Якщо згоріли, використовуйте засоби з пантенолом в складі і відмовтеся від масла, сметани та інших жирних кремів – вони утворюють плівку на опіку, не пропускають повітря, порушують теплообмін і в підсумку ще більше нагрівають уражену ділянку.
- Не купайтеся в фонтанах. Це негігієнічно і небезпечно.
Вдома
- Придбайте вентилятор і поставте навпроти кілька пляшок із замороженою водою або тарілку з льодом. Так створиться ефект кондиціонера з холодним повітрям.
- Закривайте і щільно зашторювати вікна вдень, це допоможе уникнути потрапляння сонячного світла і створення парникового ефекту.
- Регулярно приймайте прохолодний або злегка теплий душ, а також використовуйте вологе холодний рушник, прикладаючи його до голови і шиї.
- За 1-2 години до сну покладіть постільну білизну в поліетиленовий пакет – і в морозилку. Так буде легше заснути.
- Намагайтеся уникати використання плити і духовки, щоб не додавати ще спеки, а також скоротіть фізичну активність.
На роботі
- Охолоджувати зап’ястя під струменем холодної води.
- Поставте на робочий стіл невелику ємність з водою. Вона буде випаровуватися і трохи охолоджувати повітря.
- Протирайте обличчя змоченим у холодній воді хусткою.
- Не проводьте багато часу під кондиціонером. Як би не хотілося охолодитися, під ним можна і захворіти.
В машині
- Повісьте на вікна сонцезахисні шторки.
- Залишаючи машину, встановіть «дзеркальний» екран на вітрове скло, щоб салон не нагрівався.
- Не використовуйте занадто холодне повітря в кондиціонері – можна застудитися. Краще відкрийте вікна.
- На заднє сидіння покладіть заморожені пляшки з водою, повітря в машині від цього буде прохолодніше.
Сонячний удар: симптоми і допомога
Влітку – висока ймовірність отримати сонячний удар. Що робити при сонячному ударі, розповімо далі. Його симптоми поділяються на три ступені складності:
- Легкий: загальна слабкість, головний біль, прискорені дихання і пульс, розширені зіниці.
- Середній: сильні головні болі, нудота, блювота, порушення координації рухів, прискорені дихання і пульс, носова кровотеча, підвищення температури до 39-40 градусів.
- Важкий: розвивається швидко, блідість шкіри, судоми, галюцинації, аритмія, підвищення температури вище 40 градусів.
Перша допомога: потерпілого потрібно перенести в тінь, при необхідності роздягнути, щоб виключити нагрів організму, забезпечити горизонтальне положення. Контролювати блювотні позиви, якщо вони є. По можливості забезпечити вологі обгортання і холодні компреси. Забезпечити приплив свіжого повітря і прохолодне пиття. Якщо потерпілий непритомніє – піднести до носа нашатирний спирт. Обов’язково потрібно викликати швидку.
А як ви спасаєтесь від спеки? Діліться думками в коментарях!