Що робити з виноградом навесні після розкриття

Після зими кожен виноградар, особливо новачок в цій справі, задається питанням, коли відкривати виноград після зими. Дійсно, це питання актуальне. Виноград дуже чутливий до погодних умов і вимагає до себе дбайливого ставлення.

Коли відкривати виноград після зими

Занадто рано знімати укриття з винограду навесні не можна. Через холод і підвищеної вологості відбувається вимерзання коренів і рослина може загинути. Пізно розкривати виноград ще гірше. Від нестачі сонячного світла відбувається :

 • загнивання нирок ;
 • розвиток хвороб ;
 • поломка лози.

У підсумку, в обох випадках спостерігається відсутність врожаю. Тому прибирають укриття, дотримуючись необхідних умов, при яких винограду буде комфортно.

Погодні умови

Ідеальні температурні умови зняття укриттів після зимового сезону :

 • днем вище + 5 ° C ;
 • вночі не нижче -5 ° C .

Але іноді рослини вже пора звільняти, хоча небезпека раптових нічних похолодань зберігається. В цьому випадку використовують тимчасові і полегшені види захисту. Варіанти збереження виноградних кущів, коли укриття після зими вже прибрано, але ще є небезпека зворотних заморозків :

 1. Поліетиленова плівка. На ніч виноград вкривають нею, а вдень, коли градусник показує + 5 ° С і вище, її знімають, щоб лоза дихала і отримувала досить сонячного світла.
 2. Навісний захист (штатна) з спанбонда, агротексу. 2 дуги встановлюють над траншеєю. На них кладуть вкривний матеріал. Спосіб хороший тим, що всередині завжди тепло, сухо і все провітрюється. Днем укриття знімають за умови достатньої температури і сонячної погоди.
 3. Хімічний спосіб при заморожуванні. Якщо, нирки на лозі вже є, але і заморозки теж не відступають, обробляють нирки залізним купоросом 3%. Так можна уповільнити їх зростання. Цей спосіб застосовують спільно з вищеописаними методами.

На замітку!

Якщо правильно до нічних заморозків підготуватися, то вони абсолютно не страшні.

Сприятливий час по регіонах

Є сприятливі рекомендовані періоди для конкретних регіонів, але ці терміни відносні. А саме:

 1. У Білорусі, Україні самий хороший період – середина квітня. Завершення робіт – початок травня.

На замітку!

Потрібно спиратися на ті умови, які диктує погода саме в даний момент в конкретній місцевості.

Що робити з виноградом навесні після розкриття

Коли знято укриття з винограду навесні, потрібно починати догляд за кущами. Одна з необхідних процедур – обрізка. Її проводять гостро заточеним садовим інструментом в наступній послідовності :

 1. Видалення всього непотрібного: пагони, які за зиму поламалися або висохли. Обрізають те, що заважає зростанню молодих пагонів.
 2. Залишати потрібне: здорові, довгі пагони. Їх оптимальна довжина залежить від товщини лози. Важливо, щоб вона змогла витримати вагу плодів і свій.
 3. Зріз. Акуратно вище вічка на 3 см, строго по междоузлію.
 4. Плодове гніздо. Вибирають міцну і добре розвинену лозу. Вік – 1 рік, товщина від 6 до 12 см. Торішню лозу, яка вже плодоносила, зрізають.

Після зняття укриття проводять підв’язку. Також слід оновити опорні стовпи, дріт. Підв’язку здійснюють по шпалері в похилому або вертикальному положенні.

Далі необхідно провести прополку і розпушування грунту, обробку. Останній і вельми необхідний пункт для підтримки майбутнього врожаю – профілактика хвороб, появи комах, які люблять поласувати молодою зеленню і ягодами, і гризунів. Обробку слід проводити, використовуючи рукавички і окуляри. Для неї підходять такі препарати :

 • Нітрофен ;
 • Карбофос ;
 • Оксихом.

Є ще одна рекомендована суміш :

 • сечовина – 700 г ;
 • мідний купорос – 100 г ;
 • вода – 10 л.

Для боротьби з грибковими поразками, підійде бордоска рідина. Поливати варто індивідуально кожна рослина під корінець.

Від мишей варто нанести мазь Вишневського уздовж виноградних посадок. Так, препарат розподіляють по 1 краплі з проміжком 1 м.

Прибирати укриття з винограду треба вчасно, так як рослина може постраждати і через запізнення, і через занадто раннього зняття зимового захисту від морозів. Рекомендації виноградарів допомагають не зробити помилок при відкритті чагарників.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал