У цього хліба найсмачніша скоринка з усіх, які мені доводилося пробувати. А хліб я пробую в першу чергу, як тільки потрапляю в нове місце.
Та й сама печу хліб на постійній основі за різними рецептами. У сім’ї найбільше люблять італійську чабату, французький багет і ось цей сільський старовинний хліб.
Рецепт простий і вивірений до ідеальності – виходить завжди. Єдине, що може збентежити, це розмір буханки. Вона виходить просто гігантською, в 1,5 кг ваги. Тому можна сміливо половинити рецепт.
Інгредієнти:
- ~ 30 гр. пресованих дріжджів
- 7 склянок борошна
- 3 склянки теплої води
- 2 ч. л. солі
- 1/3 склянки олії
Приготування:
Ділю пачку дріжджів ( 100 гр. ) на 3 приблизно рівні частини.
1 частину дріжджів перекладаю в миску, розминаю їх рукою і заливаю теплою водою. Ставлю миску з дріжджами в тепле місце хвилин на 10-15. Дріжджі за цей час повинні розпуститися в воді.
У глибоку велику каструлю просіюваю борошно. Додаю сіль і перемішую. Вливаю порціями воду з дріжджами і олію і замішую тісто. Місити треба хвилин 10 або навіть більше. Тісто має перестати прилипати до рук і стати дуже м’яким, залишаючись при цьому трохи липким.
Зручніше вимішувати на столі. Хоча в широкому посуді теж можна це робити. Перекладаю тісто в каструлю, накриваю кришкою і ставлю в тепле місце приблизно на 1 годину.
На фото видно, що тісто майже закриває дно каструлі. Але вже через годину воно підніметься так, що буде готове майже втекти з каструлі.
Безжально обминаю тісто, повертаючи йому колишній ( до підняття ) обсяг. Тісто знову повертаю в каструлю. Накриваю кришкою і знову залишаю на годину. Точно часом не засікаю, просто якщо залишити на 1,5 години, то воно може втекти.
Таким чином даю тісту підійти 3 рази. Кожен раз дуже добре обминаю. Після 3-ої обминки тісто викладаю на деко, вистелене папером. Надаю йому форму великого батона.
Накриваю буханку рушником і залишаю ще на півгодини, щоб тісто піднялося. Духовку розігріваю до 220-230 градусів і переставляю деко в плиту.
Печу хліб близько 1 години. Час дуже залежить від духовки, але орієнтуватися треба на колір скоринки. Вона повинна бути темно-золотистою.
Готовий хліб розміщую на решітку і залишаю до охолодження. Величезний буханець смачного хліба готовий. Скоринка у нього виходить рівномірно тонкою, але дуже щільною, хрусткою. А мякуш — м’який і пористий.
Зверніть увагу: майже у всіх старовинних рецептах хліба з різних країн цукру НЕМАЄ. Його немає ні в цьому багеті, ні в чабаті, ні в цьому сільському хлібі.
Саме цей факт свідчить про те, що рецепт, дійсно, старовинний і сільський. Цукор в старовину продавали в аптеках, коштував він дуже дорого і був просто недоступний простим людям.