Соус “Сацебелі” зі слив: забуваючи про шашлик, чоловік вимочує тарілку шматочком лаваша

Коли мова заходить про стиглу сливу, то вона часто асоціюється з шоколадними цукерками або варенням.

Дерево сливи, яке радує своїми плодами влітку, дивним чином може стати постачальником сировини для кисло-солодкого соусу сацебелі. Дивно звучить, поки не спробуєш, але потім ти будеш думати, що інакше і бути не може.

Як приготувати смачний соус

Простий рецепт дуже смачного соусу зі слив, який легко приготувати в домашніх умовах. І не потрібно витрачати гроші на несмачний кетчуп з хімічними добавками.

Складові:

  •  2 кг слив
  •  1 головка часнику
  •  10 г приправи карі
  •  3 гострих перці чилі
  •  цукор на смак
  •  сіль на смак

Приготування:

1. Помий сливи й видали всі кісточки. Найкраще брати не дуже стиглі сливи. Поки сливи тверді, в них присутня кислинка, яка стане важливою ноткою кисло-солодкого соусу сацебелі.

2. Почисть часник, помий гострий червоний перець і витягни з нього насіння – це найгостріша частина перчика. До речі, не забудь надягти рукавички. Ні в якому разі не торкайся руками до обличчя під час маніпуляцій з гострим перцем, з ним краще не жартувати.

3. Сливи, часник і гострий перець подрібни у м’ясорубці.

4. Додай приправу карі, сіль і цукор за смаком, добре перемішай соус.

5. Вари соус на повільному вогні протягом 30 хвилин.

6. Остуди соус і розлий по стерилізованих банках. Якщо соус заготовляєш на зиму, то закрий банки стерилізованими кришками та заховай трохи подалі, щоб відразу все не з’їсти.

Такий соус можна їсти практично відразу після приготування. Він прекрасно буде поєднуватися зі смаженою картоплею, шашликом або запеченим м’ясом. Та й з макаронами теж буде смачно.

Поділися простим рецептом соусу сацебелі з друзями в соціальних мережах, не забудь спробувати шашличок з домашнім соусом – він точно краще кетчупу з магазину.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал