Тебе теж привчили до того, що сіль шкідлива? Тепер пора дізнатися правду!

Останнім часом стало модним повністю відмовлятися від вживання солі, пояснюючи це тим, що сіль і цукор – наші білі вороги.

А були часи, коли сіль цінувалася на вагу золота, заміняла гроші та була причиною нечуваних соляних бунтів, викликаних великими податками на неї.

Сіль – найпопулярніша з харчових добавок. Без неї неможливо уявити жодної страви як на повсякденному, так і на святковому столі.

Дієтологи хором не перестають повторювати про шкоду надмірного її вживання, називаючи сіль «білою смертю» і закликаючи скоротити щоденний прийом цієї смакової добавки до мінімуму. Але чи така шкідлива сіль насправді, чи може організм зовсім обійтися без солі? Адже ще Пліній говорив, що це найпотужніші ліки…

Користь солі

Так «біла смерть» або найкращі ліки? Редакція вирішила пролити світло на це питання і розібратися, чи варто побоюватися цієї харчової добавки, якщо тобі дороге здоров’я.

Виявляється, якщо збалансувати прийом води й солі, можна не тільки не допустити розвитку багатьох захворювань, але навіть позбутися від уже існуючих. А половина чайної ложки солі та 2 літри води на день допоможуть залишатися здоровим досить тривалий час!

Корисні властивості солі:

1. Ця речовина знижує закислення організму, будучи прекрасним помічником у профілактиці хвороби Альцгеймера і захворювань нирок.

2. Сіль запобігає зневодненню і регулює кількість води, що омиває клітини.

3. А ще вона допомагає в лікуванні астми. Для цього потрібно випити кілька склянок води, покласти крупинки солі на язик і, коли вони розчиняться, напад мине.

4. Разом із водою сіль допомагає впоратися з раком, збільшуючи приплив кисню до пошкоджених клітин.

5. Також сіль – відмінний антидепресант. Вона рятує від стресів і депресій, допомагає у виробленні гормону щастя (серотоніну) і гормону гарного сну (мелатоніну). Але ж без достатньої кількості серотоніну неможливо мати позитивну самооцінку!

6. Сіль корисна для діабетиків, змішана з водою, вона скорочує ураження очних судин.

7. Запобігає варикозу і появі судинних зірочок.

8. Деякі фахівці вважають, що остеопороз – це наслідок нестачі води й солі.

9. Допомагає полегшити сухий кашель, якщо її покласти на язик. А також видаляє зайвий слиз з легень.

10. Відповідає за м’язовий тонус, саме тому однією з причин енурезу вважається недостача солі в організмі.

11. Бере активну участь у травленні та передачі нервових імпульсів із мозку.

12. Допомагає зберегти статевий потяг.

13. Рятує від другого підборіддя. Без достатньої кількості солі слинні залози починають працювати дуже ефективно, а судини, які постачають їх кров’ю, розширюються. Поступово волога просочується і накопичується якраз під підборіддям.

Однак при всіх позитивних властивостях солі, звичайно ж, є і зворотна сторона, без якої її б не називали «білою смертю». Шкода солі проявляється в разі її надлишку. Вона закупорює протоки, і рідина не може покинути організм. В результаті утворюються набряки, а надлишки хлориду натрію починають накопичуватися.

Надмірне надходження солі в організм людини викликає різні захворювання нирок, печінки, серця, а також притупляє чутливість смакових рецепторів, через що натуральна їжа починає здаватися надто прісною.

Як бачиш, сіль не така страшна, як часом про неї говорять. Найголовніше в її використанні – це дотримуватися рівноваги, в принципі, як і в усьому в житті.

Є кілька простих рекомендацій, дотримуючись яких, можна регулювати сольовий баланс. Сіль в їжу потрібно додавати потроху, щоразу куштуючи страву, щоб не перестаратися.

Краще користуватися сіллю середнього і великого помелу, її потрібно значно менше, а дрібна сіль використовується для підсолювання вже на столі. Солити їжу найкраще в кінці приготування, так солі потрібно набагато менше.

А що ти думаєш з приводу використання солі? Поділися своїми роздумами з нами в коментарях, а також розкажи друзям про цю корисної інформації.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал